Michelle Carter kimdir? Manifatura İntihar Davası Hakkında Bilmeniz Gerekenler – Hollywood Life


‘Plainville’den Kız’, Michelle Carter’ın kasıtsız adam öldürmekten suçlu bulunmasına yol açan ‘mesaj intiharı’ vakasının gerçek hikayesini araştırıyor. İşte Michelle hakkında bilmeniz gerekenler.

Elle Fanning olarak yıldızlar Michelle Carter yeni Hulu sınırlı serisinde Plainville’li KızMichelle’i hapse gönderen “intihar intiharı” vakasının gerçek hikayesinden esinlenilmiştir. Gösteri şunlara dayanmaktadır: Esquire tarafından aynı adlı makale Jesse Barron ve Michelle’in ilişkisini takip eder. Conrad Roy IIItarafından oynanan Colton Ryan, ve Conrad’ın trajik ölümüne yol açan olaylar.

Michelle, Conrad’ı intihar etmeye teşvik ettiği için yargılandığında herkesin bildiği bir isim oldu. Şok edici vakayla ilgili ayrıntılardan Michelle’in şu an nerede olduğuna kadar, HollywoodYaşam Michelle hakkında bilmeniz gereken her şeye sahip.

Elle Fanning
Elle Fanning, ‘The Girl From Plainville’de Michelle Carter rolünde. (Hulu)

1. Michelle, ölümünden önce Conrad’a yazdığı metinler nedeniyle suçlandı.

Michelle, Conrad’a gönderdiği ve savcıların intihar ederek ölmesine neden olduğunu söylediği bir dizi metin nedeniyle yargılandı. Conrad, kendisini öldürmeye isteksiz olduğunu ve planlarından vazgeçmeye çalıştığını söyleyerek defalarca ona mesaj attı. Michelle, yardım alması için onu zorlamak yerine Conrad’a mesaj attı ve devam etmesi gerektiğini söyledi. Michelle ve Conrad arasında ölmeden önce geçen rahatsız edici konuşmalardan birine bir örnek:

Michelle: “Dün geceydi. İttirmeye devam ediyorsun ve yapacağını söylüyorsun (intihar ederek öl), ama asla yapmıyorsun. Eğer önlem almazsan bu hep böyle olacak. Sadece onu iterek kendin için daha da zorlaştırıyorsun. Sadece yapman gerek. Şimdi mi yapmak istiyorsun?”

Conrad: “Çok mu geç? Bilmiyorum. Dışarısı zaten aydınlık. ben de geri döneceğim [sic] uyumak. Seni seviyorum. Yarın sana mesaj atarım.”

Michelle: “Hayır. Muhtemelen şu an en iyi zaman çünkü herkes uyuyor. Sadece kamyonunla bir yere git ve şu anda kimse gerçekten orada değil çünkü garip bir zaman. Şimdi yapmazsan, asla yapmayacaksın ve yarın yapacağını söyleyebilirsin, ama muhtemelen yapmayacaksın. Bu akşam? Seni seviyorum.”

Başka bir metinde Michelle, Conrad’a “Nihayet cennette mutlu olacaksın. Daha fazla acı yok. Korkmakta sorun yok ve bu normal. Yani, ölmek üzeresin.” Conrad 13 Temmuz 2014’te öldü. Kamyonundaki karbon monoksit dumanlarıyla kendini zehirledi. Ertesi gün Boston’un hemen dışındaki bir Kmart’ın otoparkında ölü bulundu.

Michelle Carter
Michelle Carter, ‘mesajlaşma intiharı’ davasında yargılanıyor. (Charles Krupa/AP/Shutterstock)

2. Michelle kasıtsız adam öldürmekten hüküm giydi.

Michelle, 16 Haziran 2017’de kasıtsız adam öldürmekten suçlu bulundu. Çocuk Mahkemesi yargıcı, Conrad’a yazdığı metinlerin “ahlaksız ve pervasız davranış teşkil ettiğine” karar verdi. Yargıç, Conrad’ın “hayatını sona erdirmek için kendi başına önemli eylemlerde bulunmasına” rağmen, Michelle’in kimseyi yardım için çağırmamasının ve Conrad’a arabaya geri dönmesini söylemesinin kasıtsız adam öldürme olduğunu söyledi.

3. Michelle hapisten erken salıverildi.

Michelle dört ay erken serbest bırakıldı 23 Ocak 2020’de cezaevinden çıktı. Yeterince “iyi vakit” kazandıktan sonra 15 aylık cezasının 11 ayını çekti. jonathan sevgilimBristol County Şerif Ofisi sözcüsü yaptığı açıklamada. “Hanım. Carter, Bristol County’de örnek bir mahkûmdu,” dedi Jonathan.

“Programlara katıldı, hapishanede bir işi vardı, çalışanlarımıza ve gönüllülerimize karşı kibardı, diğer mahkûmlarla iyi geçindi ve onunla hiçbir şekilde disiplin sorunumuz olmadı.”

4. Michelle Carter şimdi nerede?

Dartmouth, Massachusetts’teki Bristol İlçe Hapishanesinden serbest bırakıldığından beri Michelle, halkın gözünden uzak durdu. Şartlı tahliyesinin 1 Ağustos 2022’de sona ermesi bekleniyor. Esquire. Halen şartlı tahliyedeyken, Michelle kar edemiyor davasını çevreleyen tanıtımdan. Ağustos 2022’den sonra, Michelle hikayesinden (yani bir anıdan) para kazanma fırsatına sahip olacak.

5. Michelle’in avukatı, Conrad tarafından ‘beyninin yıkandığını’ iddia etti.

Conrad, ölümünden on bir gün önce Michelle’e şöyle bir mesaj gönderdi: intihar ederek ölmeliler “Romeo ve Juliet” gibi birlikte. Avukatına göre Michelle reddetti ve depresyon tedavisi görmek için kaldığı Massachusetts’teki bir psikiyatri tesisinde kendisine katılmasını söyledi. “[Conrad] Sonunda genç, kolay etkilenen bir kızı ikna etti” dedi avukat gazetecilere. “Sonunda, planını onaylamasını sağlıyor.”
Kaynak : https://hollywoodlife.com/feature/who-is-michelle-carter-2621501/

Yorum yapın