Michael Flatley kimdir? ‘Riverdance’ Yıldızına Kanser Teşhisi Konuldu – Hollywood Life


Michael Flatley kimdir? 'Riverdance' Yıldızına Kanser Teşhisi Konuldu – Hollywood Life


Galeriyi görüntüle

Görüntü Kredisi: Ken McKay/ITV/Shutterstock

  • Michael Flatley, İrlandalı-Amerikalı bir dansçıdır.
  • 1990’ların ortalarında uluslararası üne kavuştu. nehir dansı performanslar.
  • 2023’te 64 yaşındayken “agresif bir kanser türü” ile savaştığını duyurdu.

Michael Flatley, the Dansçının Efendisi gibi şovlarda hızlı ayak hareketleriyle sahneyi ateşleyen yaratıcı Riverdance, Dansın Efendisi, ve Alevlerin Ayakları, 11 Ocak Çarşamba günü kanserle mücadele ettiğini duyurdu. “Sevgili dostlar, paylaşacak kişisel bir şeyimiz var” ifadesini okuyun. instagram. “Michael Flatley’e agresif bir kanser türü teşhisi kondu. Ameliyat oldu ve mükemmel bir doktor ekibinin bakımında. Şu anda başka yorum yapılmayacaktır. Sadece dualarınızı ve iyi dileklerinizi istiyoruz. Teşekkür ederim.”

Haber, o söyledikten yaklaşık iki yıl sonra geldi. Pazar Bağımsız yirmi yıl önce cilt kanseriyle savaştığını. “Kendime cilt kanseri teşhisi kondu ve çok korkutucu bir zamandı. O yatakta yatan ve geleceğin belirsizliğiyle yüzleşen herkese sempati duyuyorum. Korkutucu bir yer olabilir” dedi. “Bana teşhis konulan malign bir melanomdu. 2003 yılı civarındaydı ve tamamen şans eseri fark edildi.”

Michael Flatley kimdir? 'Riverdance' Yıldızına Kanser Teşhisi Konuldu – Hollywood Life
Michael Flatley, 1996 (David Fisher/Shutterstock)

Michael mücadelesine devam ederken, işte bu efsanevi dansçı hakkında bilmeniz gerekenler.

Michael Flatley Bir Dansçı mı

Michael Flatley, 16 Temmuz 1958’de Chicago, Illinois’de İrlandalı-Amerikalı bir anne babanın çocuğu olarak dünyaya geldi. Gazeteye göre, babası Frankfort merkezli Flatley’s Plumbing Express’i kuran bir tesisatçıydı. Chicago Tribünü. Michael’ın babası da İrlanda müziğini severdi ve oğlunu step dansı derslerine gönderdi. Chicago’nun Güneybatı Yakası’nda büyüyen çoğu İrlandalı çocuk dans derslerini başka hobileri için terk ederken, Michael devam etti.

“Bir keresinde bir bayan bana televizyonda ‘Sen İrlandalı değilsin, Chicago’da doğdun’ dedi. Sen Amerikalısın!’” diye anlattı Michael Gardiyan. “Oscar Wilde’ın şu harika sözünü hatırladım: ‘Bir ahırda doğmuş olabilirim ama bu beni bir at yapmaz.'”

1989’da Bir Dünya Rekoru Kırdığı Bildirildi

1998’de Michael, kendisine göre saniyede 28 vuruşla Guinness Dünya Rekoru kırdı. İnternet sitesi. Biyografisi, dokuz yıl sonra 1998’de saniyede 35 dokunuşla kendi rekorunu kırdığını iddia ediyor (gerçi bu iddia James Devine 2006 yılında, başına İskoçyalı).

“Genel olarak, görünüşe göre insanlar araba telefonu satın almalarıyla aynı nedenle Guinness rekorları peşinde koşuyorlar: Arkadaşlarına defalarca bir taneleri olduğunu söyleyebilmek için” Chicago Tribünü 1989’da Michael ilk rekorunu kırdıktan sonra. Ancak Flatley, yerel taverna zaferinden daha büyük bir şeyin peşindeydi. O ciddi bir dansçı, Dünya İrlanda step dansı şampiyonasını (1975’te Dublin’de) kazanan Avrupalı ​​olmayan ilk kişi ve step rekoru onun bir tür dansçı olma hırsına kesinlikle zarar vermeyecek. Gregory Hines 90’lar için.”

Michael’ın bir Guinness Dünya Rekoru daha var: “En Yüksek Ücretli Dansçı” 2000 yılında yıldızı olarak haftada 1.6 milyon dolar kazandı. dans Efendisi.

Çıkışı Eurovision’da Geldi

1994 Eurovision Şarkı Yarışması, İrlanda’nın Dublin kentinde düzenlendi. Niamh Kavanagh önceki yıl “In Your Eyes” şarkısıyla kazandı. Gösterinin yapımcıları, Michael Flatley liderliğindeki yedi dakikalık bir İrlanda dansı gösterisini içeriyordu. Parça “koro grubunun akıldan çıkmayan vokaliyle başladı. Anúna,” yazar İrlanda Merkez, “Bunu, yepyeni bir İrlanda dansı tarzının başlangıcını müjdelemek için geleneksel bir İrlanda pelerininden çıkan Jean Butler’ın sahneye gelişi izledi. Michael Flatley… daha önce hiçbir İrlandalı dansçının aksine sahnede patladı. Stilleri ve dansçılar ile davulcular arasındaki sahne mücadelesi, İrlanda dans pistine yeni bir şey getirdi.”

Gösteri, görünüşe göre gecenin geri kalan performanslarını gölgede bıraktı ve İrlanda step dansına dayanan tam uzunlukta bir şovun yaratılmasıyla sonuçlandı. Ortaya çıkan gösteri nehir dansıuluslararası başarısı Michael Flatley’in popüler kültür panteonuna girmesine yardımcı oldu.

Michael Flatley 2016’da Emekli Oldu

Michael Flatley kimdir? 'Riverdance' Yıldızına Kanser Teşhisi Konuldu – Hollywood Life
(Ken McKay/ITV/Shutterstock)

ile bir anlaşmazlık nehir dansı yapımcılar Michael’ın kendi yoluna gitmesiyle sonuçlandı. O yarattı dans Efendisizirveye ulaşan bir gösteri nehir dansı gösteri ve gişe başarısında. oluşturulmasına da nezaret edecekti. Alevlerin Ayakları, Kelt Kaplanı, ve Dansın Efendisi: Tehlikeli Oyunlar. Sonunda 2016’da dans hayatından devam eden yaralanmaları gerekçe göstererek emekli oldu. Danstan uzaklaşmaya karar verdi ama yapımcılığa ve yönetmenliğe devam edecekti. 2017’de Flatley’in dans grubu, açılış töreninde sahne aldı. Donald Trump.

“20. yılı geride bırakıyoruz ve bu parlak dansçı grubunu sunmaktan onur duyuyorum” dedi. San Diego Union-Tribune 2016’da. “Her zaman her gecenin şimdiye kadarki en iyi gecemiz olacağını söylemişimdir. İnsanlar zor kazanılan parayı ödüyor, bu yüzden onlara özel bir şey vermek için elimizden geldiğince çok çalışalım. Bu yüzden hala buradayız.”

Bir MTV İzleyicisi Cilt Kanserini Tespit Etti

Michael Flatley’in 2023 kanser teşhisi, melanomla savaştıktan yaklaşık yirmi yıl sonra geldi. o söyledi İrlanda Bağımsız 2021’de bu kanseri kartal gözlü bir MTV izleyicisinden öğrendiğini. “Beşinci yıl dönümündeydik. dans Efendisi Las Vegas’ta ve MTV ile bir röportaj yaptım” dedi. “Birisi röportajı izledi ve kişisel asistanımın dikkatine sundu ve ‘Michael’ın yüzünün yan tarafındaki kahverengi noktayı hiç fark ettiniz mi?’ dedi. Hiç fark etmemiştim bile.”

Michael, numune alan bir doktora gitti. Flatley ertesi gün Barbados’a giderken doktordan kendisini hemen görmeye çağıran bir telefon aldı. “Birkaç hafta daha bıraksaydım, muhtemelen benim için yapabileceği hiçbir şey kalmadığını söyledi” dedi. Kanser hızlı bir şekilde tedavi edildi ve hiçbir yan etki bırakmadı.

Ücretsiz HollywoodLife Günlük Bültenimizi Almak İçin Abone Olmak İçin Tıklayın en sıcak ünlü haberlerini almak için.
Kaynak : https://hollywoodlife.com/feature/who-is-michael-flatley-5004854/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir