Michael Cohen kimdir? Donald Trump’ın Eski Avukatı Hakkında Gerçekler – Hollywood Life


Michael Cohen


Galeriyi görüntüle

Görsel Kredisi: John Nacion/Shutterstock

  • Eski Başkan Donald Trump’ın avukatı, vergi kaçakçılığı ve sus para ödemeleri hakkında yalan söylemekten üç yıl hapis yattı.
  • Trump ile iddia edilen ilişkisi için Stormy Daniels’a ödeme yaptığını itiraf etti.
  • Trump’ın avukatı olarak yaptığı iş hakkında her şeyi anlatan bir anı kitabı ‘Sadakatsiz’ yayınladı.
  • Stormy Daniels ödemesiyle ilgili olarak Trump’a yönelik soruşturmada 2023’te büyük jüri önünde ifade verdi.

Web sitemizdeki bir bağlantı aracılığıyla bağımsız olarak incelenmiş bir ürün veya hizmet satın alırsanız, bir bağlı kuruluş komisyonu alabiliriz.

Michael Cohen eski başkana yönelik bir ceza soruşturmasında büyük jüri önünde ifade verdi Donald Trump’ın yetişkin şovmene sus parası ödendiği iddiası Fırtınalı Daniels 2016’da, birçok kişi yakında bir iddianamenin gelebileceğine dair spekülasyon yaptı. New York Times. 56 yaşındaki Cohen, vergi kaçakçılığından tutuklanmadan ve 43 yaşındaki Daniels’a sus payı ödemesi hakkında yalan söylemeden önce bir zamanlar Trump’ın avukatı ve tamircisiydi ve kısa bir evden tahliye de dahil olmak üzere üç yıl hapis yattıktan sonra. Cohen, her şeyi anlatan kitabında Trump ile yaşadıklarını anlattı Sadakatsiz: Bir Anı, 2020’de piyasaya sürdüğü.

Cohen’in anıları, Trump’ın Cohen’in o zamanlar 15 yaşındaki kızı hakkında yaptığı iddia edilen uygunsuz bir yorumun hatırası da dahil olmak üzere, eski avukatın Trump ve onunla yaşadığı deneyimler hakkındaki düşüncelerinin çoğunu paylaştı. Yorum hakkında “Kafasının yan tarafına bir şaplak atmak isterdim” dedi.

Michael Cohen kimdir? Donald Trump'ın Eski Avukatı Hakkında Gerçekler - Hollywood Life
Cohen, Trump hakkındaki cezai soruşturmada büyük jüri önünde ifade verdi. (John Nacion/Shutterstock)

Cohen’in ifadesi, 76 yaşındaki Trump’a yönelik soruşturmanın kilit bir parçası olarak görülüyor ve birçoğu, savcıların, Daniels’a yapılan ödemeyi uygunsuz bir kampanya bağışı olarak gören eski başkanı suçlamalarda bulunup bulunmadığını öğrenmeyi bekliyor. Cohen ve geçmiş suçlamaları hakkında buradan daha fazla bilgi edinin.

1. Michael Cohen, Aralık 2018’de federal hapishanede üç yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Vergi kaçakçılığından suçunu kabul etti ve Stormy Daniels ve Playboy oyun arkadaşını susturmak için “sus parası” ödeme konusunda Kongre’ye yalan söyledi. Karen McDougal Donald Trump ile ilişkileri olduğu iddiaları hakkında. Yargıç, “Bu suçların her biri ABD’ye karşı ciddi bir suçtur” dedi. “Bay. Cohen, gerçek bir smorgasbord hileli davranıştan suçunu kabul etti.

Cezasına 6 Mart 2019’da başladı. Ceza verilmeden önce, Michael suçların “tam sorumluluğunu” üstlendi, “suçunu kabul ettiğim her eylem için… benim için kişisel olanlar ve Amerika Birleşik Devletleri Başkanı ile ilgili olanlar” Amerika. Benim zayıflığım, karanlığın yolunu seçmeme neden olan adama körü körüne bağlılığımdı. Defalarca onun kirli işlerini örtbas etmenin benim görevim olduğunu hissettim.”

Cohen, Mayıs 2020’de COVID-19 salgınıyla ilgili endişeler nedeniyle hapishaneden erken tahliye edildi. Reuters. Erken tahliyeye rağmen kısa bir süre cezaevine döndü, ancak Temmuz 2020’de cezasının geri kalanını evinde çekmesine izin verilerek ve bir siyasi eylem komitesinde işe girdiği söylenerek tekrar serbest bırakıldı.

2. Stormy Daniels’a ödeme yaptığını itiraf etti

Daniels, 2006 yılında Trump’la yaşadığı iddia edilen ilişkisi hakkındaki hikayesini ilk kez paylaştığında, Cohen hemen müvekkilinin savunmasına geçti. Evet, Daniels’a ilişki hakkında sessiz kalması için 130.000 dolar verildi, ancak Cohen bunun kendi cebinden çıktığını iddia ediyor. Kırmızı bayrakları yükselten ödemenin zamanlaması. İddia edilen ilişkinin gerçekleştiği 2006’da ya da 2011’de değildi. Yaşam tarzı skandalla ilgili hikayelerini yayınladılar. 2016 cumhurbaşkanlığı seçimlerine 11 gün kaldı.

Cohen, 13 Şubat’ta yaptığı açıklamada, getirisine rağmen, aslında Daniels ve Trump’ın bir ilişkisi olduğunu düşünmediğini söyledi. “Bir şeyin doğru olmaması, size zarar veya zarar vermeyeceği anlamına gelmez” dedi. “Bay Trump’ı her zaman koruyacağım.” Getiri, mevcut ceza soruşturmasının araştırdığı federal kampanya yasasının olası bir ihlali olabilir.

Cohen’in kişisel avukatı, David Schwartzmasumiyetini sürdürdü CBS Haberleri.”Bay. Cohen 130.000 doları ödedi ancak bunun nedeni işi, itibarı ve aileyi korumak” dedi. Eski federal savcı Kim Wehle Ancak çıkışa “Bay. Cohen, Mueller soruşturmasında kendisini daha savunmasız hale getirebilecek daha derin yasal sorunların içine giriyor. Bunun, Amerika Birleşik Devletleri başkanının kendisi de dahil olmak üzere, potansiyel olarak bu soruşturmanın konusu olabilecek diğer kişilere fayda sağlayacağını düşünmüyorum.”

Michael Cohen kimdir? Donald Trump'ın Eski Avukatı Hakkında Gerçekler - Hollywood Life
Cohen, anı yazısında Trump ile ilişkisine dair birçok detay paylaştı. (John Nacion/Shutterstock)

3. Daniels ona iftira attığı için dava açtı

Daniels, 26 Mart 2018’de Trump aleyhindeki davasını değiştirdi ve Cohen’in, şimdiki başkanla ilişkisi olduğu iddiasıyla ilgili yalan söylediğini öne sürdüğünde kendisine iftira attığını iddia etti. Şikayet, Cohen’in Daniels’ı iddia edilen ilişki hakkında doğrudan yalan söylemekle suçlamamasına rağmen, bunu ima ederek onu karaladığını ileri sürüyor.

Daniels, eski avukatının açtığı davada, Michael Avenatti, “Bay Cohen’in Bayan Clifford, namı diğer Stormy Daniels’ın yalancı olduğunu iletmek istediği makul bir şekilde anlaşıldı; güvenilmemesi gereken birisi. Bay Cohen, yanlış olduğunu bilerek ifade verdi veya ifadelerin doğruluğu hakkında ciddi şüpheleri vardı.”

4. İddia edilen tehdit geçmişi var

Cohen, gazetecileri alenen tehdit etti. “Bir gün adliyedeyken seninle tanışmamızı sağlayacağım. Ve hala sahip olmadığın her kuruş için seni alacağım” dedi. Günlük Canavar bir zamanlar onu bir hikaye için arayan muhabir. “Bu yüzden seni uyarıyorum, çok hafif bas çünkü sana yapacağım şey iğrenç olacak. Beni anlıyor musun? İçinde Bay Trump’ın adının ve ‘tecavüz’ kelimesinin geçtiği bir hikaye yazarsan hayatını alt üst edeceğim… bu kahrolası gezegende olduğun sürece

“Kendine karşı yargılanacaksın, o kadar çok para var ki altından nasıl çıkacağını asla bilemeyeceksin,” diye ekledi. Ayrıca tehditleri retweetledi. megyn kelly. 2015’teki o rezil GOP tartışması sırasında Trump’ı kadınlara muamelesi konusunda sorguya çektikten sonra, Megyn’i yalancı olarak nitelendirdi ve “Hadi bağırsaklarını çıkaralım” diyen ve ona “yılan” ve “psikopat” diyen insanları retweetledi.

5. Kanye West ile yemek yerken görüldü

Hapisten çıktıktan sonra, Cohen çok yüksek profilli bir figürle öğle yemeği yerken görüntülendi: Kanye Batı. Toplantılarıyla ilgili ayrıntılar az olsa da Cohen ve rapçi, Ekim 2021’de New York’ta iki kez birlikte görüldü.

Ücretsiz HollywoodLife Günlük Bültenimizi Almak İçin Abone Olmak İçin Tıklayın en sıcak ünlü haberlerini almak için.


Kaynak : https://hollywoodlife.com/feature/who-is-michael-cohen-3054974/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir