Meredith’s Leaving — 18. Sezon 15. Bölüm Özeti – Hollywood Life


Meredith Gray yeni bir yöne doğru gidiyor. 7 Nisan bölümünün son anlarında Meredith, ‘yeniden başlamaya’ hazır olduğunu açıkladı.

Nick, Gray Sloan’da bir organ nakli ameliyatı yapıyor, yani şimdilik Seattle’da. Beyin ölümü gerçekleşen bir hastaya domuz böbreği nakledecek. Bu daha önce hiç başarılı bir şekilde yapılmamıştı ve tıp dünyasındaki oyunu değiştirebilirdi.

Taryn, Schmidt’i görmeye gider ve ona bugün bir ikamet incelemesi olduğunu söyler. İkamet programı sırada ve işe geri dönmesi için ona yalvarıyor. Schmidt kısa süre sonra kendi annesinin hastane hakkında olumsuz şeyler paylaştığını keşfeder ve bu bir kavgaya neden olur. Annesi merdivenlerden yukarı çıkarken soyunur ve geriye düşer.

Chandra Wilson
Bailey rolünde Chandra Wilson. (ABC)

Schmidt’in annesi bayıldı. Schmidt, Richard’ı yardım için arar ve annesini hayatta tutmak için bodrumda küçük bir ameliyat yapmak zorundadır. Kanamaya başladığında, Schmidt çıldırmaya başlar. Neyse ki, sağlık görevlileri tam zamanında ortaya çıktı.

Bailey Meredith’te Çıkıyor

Tıbbi akreditasyon konseyi üyeleri Gray Sloan’a geliyor. Bütün doktorlar gün boyunca gözetim altında tutulacak. Bailey, asistanlık programı söz konusu olmasına rağmen her şey hakkında olumlu davranıyor. Richard aynı gün doktor değerlendirmesini yapıyor, bu yüzden konsey tarafından röportaj yapılamaz. Konsey üyeleri hastanede neler olup bittiğine dair iyi bir fikir edinmek için tüm doktorları sorguya çeker.

Richard’ın doktor değerlendirmesi Kai ve Richard tarafından yapılır. Değerlendirmenin ortasında Richard, Meredith’i avlamaya çalıştığı için Hamilton’a seslenir. Fırtına gibi gider ve daha sonra Bailey’e Schmidt’e neler olduğunu açıklar. Bailey’nin Hamilton ve Nick’in Meredith’in Minnesota’ya gelmesi için çok çalıştıklarından haberi olmadığı açık.

Peter Gallagher
Peter Gallagher Hamilton olarak. (ABC)

Bir kez öğrendiğinde, Bailey Meredith ile Minnesota hakkında yüzleşir. “Bu program seni büyüttü. Seni ben büyüttüm,” diyor. Bailey ateşlenmeye başlar ve sonra tamamen Meredith’e gider. Bailey, Meredith’e bencil diyor ve Meredith’in geçmişini gündeme getiriyor. Tam bir alçak darbe. Meredith, Bailey’i alkışlar ve onunla ya da Nick’le bu şekilde konuşamayacağını söyler. Aniden, Bailey ile ilgili bir sorun olduğu açık.

Meredith başlangıçta Bailey’nin kalp krizi geçirdiğini düşünüyor. Bailey’nin sert sözlerine rağmen, Meredith onu hala seviyor. Bailey kalp krizi geçirmedi ama Maggie, kalp krizi geçirmeden önce yavaşlaması gerektiğini vurguluyor.

Meredith’in Ayrılışı

Link, Kai ve Amelia ile karşılaşır. Kai kibarca Link’e kendini tanıtır. Tanıtımları, Schmidt ve annesinin ortaya çıkmasıyla ambulans tarafından kısa kesildi. Richard sonunda konsey üyeleri tarafından röportaj yapılır ve ilk sezona inanılmaz geri dönüşler vardır. Gelecek nesillerin Gray Sloan’da eğitim alabilmesini sağlamak için gerekirse istifa etmeye istekli olduğunu söylüyor. Bu arada Schmidt, Hamilton’a oturma programı ve Richard hakkında bir açıklama yapar. Daha sonra Richard, değerlendirmesini başarılı bir şekilde geçtiğini öğrenir.

Ellen Pompeo
Ellen Pompeo ve Scott Speedman, Meredith ve Nick olarak. (ABC)

Konsey üyeleri Gray Sloan sakinlerinin işlerinden dolayı heyecanlı göründüğünü söylerken, hastanede etkili bir öğretim programı sürdürmek için yeterli cerrah yok. Grey Sloan şartlı tahliye edildi ve Bailey’nin başka bir incelemeden önce işleri tersine çevirmek için birkaç haftası var. Bailey tüm bunları öğrenirken Meredith, Nick’e “yeniden başlamaya” hazır olduğunu söyler. Gray Sloan’dan ayrılmaya ve Minnesota’daki iş teklifini kabul etmeye karar verdi.


Kaynak : https://hollywoodlife.com/2022/04/07/greys-anatomy-meredith-leaving-season-18-episode-15-recap/

Yorum yapın