Mena Suvari ‘Yorucu’ Rolü Konuşuyor – Hollywood Life


Mena Süvari


Galeriyi görüntüle

Resim Kredisi: Ömür Boyu

Mena Süvari üzücü yeni Lifetime filminde yıldızlar Zincir Evi. Laura ve Tye mükemmel bir aileye sahip gibi görünse de, yıllardır saklı kalan karanlık sırları vardır. Kendi katı dini inançlarını takip eden Laura ve Tye’nin çocuklarıyla olan otoriter yolları güçlenir ve onları çocuk istismarı, ihmali ve hapsedilme yoluna iter. HollywoodYaşam Mena ile böyle zorlu bir rolün üstesinden gelme konusunda ÖZEL konuştu.

Mena Süvari
Mena Suvari ‘Zincirler Evi’nde. (Ömür)

Mena, “Dürüst olmak gerekirse, Laura’nın, kişiliğinin ve hikayesinin kişisel olarak özdeşleştiğim yönleri olduğunu hissettim ve sanırım ondan bu kadar etkilenmemin bir nedeni de buydu,” dedi Mena. “Hikâyenin tamamı, birinin gerçekten bir başkasına nasıl kapılıp kendilerini tamamen kaybedebileceği ve en kötü kabuslarının kendi versiyonunu nasıl tamamen değiştirebileceği ile ilgili. Laura’nın bunun hikayesinin bir parçası olacağını hiç düşündüğünü sanmıyorum. İçeri girmek istedim, onunla biraz duygusal bağlantım vardı, ama gerçekten onunla çalışabilmek çok büyük bir hediyeydi. Stephen [Tonkin], yazar-yönetmenimiz. Sadece her şey oradaymış gibi hissettim. Gerçekten birlikte çalışmak, prova yapmak ve sohbet etmek için gerçekten zamanımız oldu. Bu benim için en büyük hediyeydi, gerçekten o alana girme konusunda konuşmalar yapmak için gerçekten zamana sahip olmak. ”

Mena, çekimler boyunca her gün Laura’nın zihniyetine girmenin kolay olmadığını itiraf etti. “Yoğundu. Stresliydi. Yorucuydu,” diye açıkladı. “Gerçekten dekompresyonu açmam gerektiğini hissettim. Kanada’da çekim yapıyorduk ve oyuncularımızın her biri, yazar-yönetmenimiz, yapımcılarımız en harika insanlardı. Bunların hiçbirine sahip olmasaydık, bunu nasıl atlatırdım bilmiyorum. Tüm bu inanılmaz çocuklar, bazıları üzerinde çalıştıkları ilk filmdi ve profesyonellik, bağlılık, bu hikayeye gösterilen özen ve ilgi ve hikayenin anlatımı beni çok etkiledi. Bunun bir parçası olmak o kadar harika bir ortamdı ki, daha sonra gösteri yapmak ve kameraya koymak zorunda kalmamız gerçekten garipti. Hepsi olmasaydı başaramazdım.”

Yoğun konusu nedeniyle Mena, Lifetime filminde Laura ve Tye’nin çocuklarını oynayan genç oyuncular konusunda “gergindi”. “Ben yeni bir anneyim. Oğlum neredeyse 17 aylık, bu yüzden tüm bunların etrafında yeni annemin gergin hisleri var. Tek umursadığım onlardı,” dedi Mena HollywoodYaşam. “Dedim [to writer-director Stephen Tonkin], ‘Onlar olmadan yapmamı istediğin bir şey varsa, bunu fazlasıyla yapabilirim.’ Kendime çok kaba, küfürlü ve şiddetli olan bazı yönleri ve bunu nasıl alacaklarını göstermek için çok gergindim. Bunu çok önemsiyordum. Ama yine de, size söylüyorum, profesyonellik miktarı… Konunun bağlılığı ve anlayışı beni çok etkiledi. Görmek benim için harikaydı. Üzerinde çalıştığım her şey için çok minnettarım çünkü bunun bana kendim hakkında bir şeyler öğrenme fırsatı verdiğini hissediyorum. Kendi hayatım ve bu çocuklar aracılığıyla nasıl çalıştığım hakkında çok şey öğrendim.”

Zincir Evi Turpin ailesi ile benzerlikler taşır. Laura ve Tye’nin ilişkisi, 6 çocuğunu evlerine hapsederlerken kaotik bir istismar ve kontrol karmaşasına dönüşür. Tye kesinlikle elebaşı ve Laura sıraya giriyor. Mena, karakteri hakkında ne hissettiğini ve Laura’yı bir kurban olarak görüp görmediğini tartıştı.

Mena Süvari
Mena Suvari, Lifetime filminde Laura rolünde. (Ömür)

“Beni buna çeken şeyin gerçekten bu olduğunu düşünüyorum çünkü hiçbir şeyin sadece siyah ve beyaz olduğunu düşünmüyorum. Bunun çok fazla tonu var, ”dedi Mena. “Filmin başında Laura ile ilk tanıştığınızda şansının bu kadar düşük olmasına gerçekten hayran kaldım. Sonunda kimsenin onunla gerçekten ilgilenmediğine ikna olduğunu hissediyorum. Onu kimse kurtaramayacak ve o umutsuzca tutunacak bir şey arıyor ve arıyor. Tye ile tanışmak için yanlış zamanda yanlış yerde.”

Devam etti, “Evet, onun bir kurban olduğuna inanmak istiyorum. Hepimizin bir bakıma kurban olduğunu hissediyorum, değil mi? Hikayesi hakkında sonsuza kadar konuşabileceğimizi hissediyorum, ama onun bunlardan hiçbirini kendisi için gerçekten istediğini sanmıyorum. Bence Laura çok kaybolmuş. Bir ufalanma gibi olduğunu söylemek isterim. Bu bir koşullandırma. Kendi hayatımda ve birkaç yıl içinde yaşadığım şeylerde kendim için hiçbir yaşam çizgisi yokmuş gibi hissettiğini biliyorum. Sanki bir af çıkıyor. Benim için, bunları yaşadığımda çocuğum yoktu. Bu yüzden sadece seni bağlayan bir şey olduğunu varsayabilirim. Bence Laura gidecek hiçbir yer yokmuş gibi hissetti ve sen kendini manipülasyona kaptırdın. Bunu filmde görüyorsunuz. Çok fazla pes etmek istemiyorum ama özellikle sonlara doğru Laura’yı bir kurban olarak görmenin bir yolu olduğunu düşünüyorum çünkü en azından hayatında hiç olmadığı kadar iyi bir hamle yapmaya çalışıyor. son. O deniyor. Bir şekilde onun için bir umut olduğuna inanmak istiyorum.” Zincir Evi 10 Eylül’de Lifetime’da prömiyer yapacak.


Kaynak : https://hollywoodlife.com/2022/09/10/house-of-chains-lifetime-movie-mena-suvari-interview/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir