Melanom Savaşı Açıklandı ve Güncellemeler – Hollywood Life


khloe kardashian


Galeriyi görüntüle

İmaj Kredisi: Stephen Lovekin/Shutterstock

  • Khloe Kardashian, yüzünden melanom (cilt kanseri) ameliyatla çıkarılan bir realite yıldızıdır.
  • Daha önce 19 yaşındayken sırtından bir tümör daha çıkarıldıktan sonra 2022’de melanom ameliyatı oldu.
  • ‘The Kardashians’ın 3. sezon fragmanında Khloe, 2022 ameliyatından sonra yüzündeki 4 cm’lik dikişlerin fotoğrafını paylaştı.

Khloe Kardashian yüzüne bandaj takmak zorunda kaldı aylar 2022’de yanağından melanom aldırdıktan sonra. gerçeklik yıldızı cilt kanseri korkusu konusunda açıktı ve hayranlarını vücutlarında endişe verici noktalar olup olmadığını kontrol etme konusunda gayretli olmaya çağırdı. Ameliyatı ve iyileşmesi üçüncü sezonunda yer alacak. Kardashians25 Mayıs’ta Hulu’da prömiyer yapacak.

27 Nisan’da Hulu bir yeni fragman gelecek bölümler için ve Khloe’nin teşhisinin ne kadar korkutucu olduğunu gösterdi. Fragmanda Khloe, “Melanom ölümcül” dedi. “Bu tahmin ettiğimden çok daha ciddiydi.” Hatta ameliyattan hemen sonra Khloe’nin yüzünü gösteren bir fotoğraf ekranda parladı ve yanağında kalan dikişleri ortaya çıkardı. Hatta yaranın yanına bir cetvel yerleştirildi ve yüzünün 4 santimetre uzunluğunda olduğu ortaya çıktı. Aşağıda Khloe’nin melanomu ve iyileşmesi hakkında daha fazla bilgi edinin:

khloe kardashian
Khloe Kardashian bir etkinlikte. (Stephen Lovekin/Shutterstock)

Khloe Kardashian’a Melanom Teşhis Edildi

Khloe’ye aslında ilk olarak 19 yaşındayken melanom teşhisi kondu. 22 Ekim’de Instagram Hikayesinde “19 yaşında sırtımda melanom vardı ve onu almak için de ameliyat oldum, bu yüzden melanomlara önceden hazırım” diye yazdı. değil, sürekli kontrol etmeliyiz. Ben dini olarak her gün güneş kremi süren biriyim, bu yüzden kimse bunlardan muaf değil. Lütfen bunu ciddiye alın ve düzenli olarak kişisel muayenelerinizi ve yıllık kontrollerinizi yapın.”

Reality yıldızı daha önce onun hakkında açılmıştı. orijinal melanom teşhisi O zamanlar web sitesinde cilt kanseri hakkında bir yazı yazdı ve deneyimini okuyucularla paylaştı. “Sırtımda bir ben vardı ki öyleydi cilt kanseri, ”diye paylaştı Khloe. “8 inçlik cildim çıkarıldı. Çok fazla deri olduğu için kesinlikle acı vericiydi, ancak çoğu zaman çıkarmalar o kadar da kötü olmadı.” Ayrıca, biri göğsünün altı da dahil olmak üzere vücudundan biyopsi yapılan başka benlerin de alındığını, ancak “çoğunun” “kanserli olmadığını”, bu nedenle başka bir ameliyat geçirmesi gerekmediğini açıkladı.

khloe kardashian melanomu
Melanom çıkarıldıktan sonra Khloe Kardashian’ın yüzü. (HULU)

Khloe’nin melanomla en son savaşı 2022’deydi. Tam olarak ne zaman teşhis konduğu belli değil, ancak Eylül 2022’de yanağında bir bandajla sahilde fotoğrafı çekildi. Bandaj, hayranlar arasında endişe uyandırdı ve Khloe, neler olduğunu açıklamak için Ekim 2022’de Instagram Hikayesine gitti. Khloe, “Yüzümde küçük bir şişlik fark ettikten ve sivilce kadar küçük bir şey olduğunu varsaydıktan sonra, hareket etmediğini anladıktan 7 ay sonra biyopsi yaptırmaya karar verdim” diye yazdı ve bu noktaya iki kez biyopsi yapılması gerektiğini ekledi çünkü doktorlar Khloe’nin yaşındaki biri için “inanılmaz derecede nadir” olduğunu fark etti.

Khloe, “Birkaç gün sonra yüzümdeki tümörü çıkarmak için acil bir ameliyat olmam gerektiği söylendi” dedi. “Dr. Fischer her şeyi alabildiği için minnettarım. Tüm marjlarım net görünüyor ve şimdi iyileşme sürecindeyiz. İşte buradayız. Bandajlarımı görmeye devam edeceksiniz ve izin verildiğinde, muhtemelen bir yara izi (ve tümörün çıkarılmasından yanağımda bir girinti) göreceksiniz ama o zamana kadar umarım bu yüzleri ne kadar harika yaptığımı biliyorsunuzdur. bandajlar görünüyor.

24 Kasım 2022 tarihli bir röportajda Kelly Clarkson Gösterisi, Khloe, deneyimini daha da detaylandırdı. “En küçük küçük tümsekti,” dedi. “Aylarca bunun kistik bir sivilce olduğunu düşündüm. Kortizonla vurdurdum ve kimse bir şey düşünmedi. Ama aşağı inmedi, ben de kontrol ettirdim ve biri ‘Biyopsi yapalım’ dedi. Tıraş oldular ve ‘Bu yaşta senin için hiçbir yol yok’ dediler. [that it could be melanoma]. Bu yüzden ikinci bir biyopsi yapmak zorunda kaldık ve bunun bir tümör olduğu ortaya çıktı ve ameliyat etmek zorunda kaldılar. ‘Bir tümör!?’ Kafamda bir tümör, filmlerde gördüğünüz gibi büyük bir şey. Bir kez bile bunun bir tümör olduğunu düşünmedim.”

Khloe’nin cilt kanseri ameliyatının kesin tarihi bilinmiyor, ancak Temmuz 2022’den sonra ve yüzündeki bandajla ilk fark edildiği Eylül 2022’den önce olması gerekiyordu. 2. sezon Kardashians Temmuz 2022’de Khloe’nin ikinci bebeğinin doğumuyla sona erdi. O sırada henüz yüzünde bandaj olmadığı için henüz ameliyatını yapmamıştı. Şovun Khloe’nin melanom savaşını içeren üçüncü sezonu bundan bir süre sonra başlayacak. Khloe zamanında Kelly Clarkson Bilinmeyen bir tarihte önceden kaydedilmiş olan röportajda, ameliyattan “yaklaşık 8 hafta sonra” olduğunu söyledi. Khloe’nin ameliyatını muhtemelen Ağustos ayının sonunda veya Eylül ayının başında yapmış olması muhtemeldir.

Melanom Nedir?

Melanom, diğer türlere göre “daha az yaygın” ancak “daha tehlikeli” bir cilt kanseri türüdür. Amerikan Kanser Topluluğu. Melanomun daha tehlikeli olmasının nedeni, “erken yakalanıp tedavi edilmezse vücudun diğer bölgelerine yayılma olasılığının çok daha yüksek olmasıdır.” Cilt kanserinin daha yaygın biçimleri Bazal hücreli ve skuamöz hücreli kanserlerdir. Bu tipler vücudun diğer bölgelerine “nadiren” yayılır, bu da onları “daha az ilgili” yapar. Melanom, vücutta melanin yapan hücreler olan melanosit hücrelerinde oluşur. Melanin, cildin güneşte daha kahverengi bir ton almasını sağlayan şeydir ve cildi güneşten korumaya yardımcı olur.

“Melanom cilt kanserinin en ciddi türüdür” Mayo Kliniği. Melanom’un kesin nedeni net değil, ancak güneş ışığından veya solaryum lambalarından ve yataklardan gelen ultraviyole (UV) radyasyona maruz kalmak, melanom geliştirme riskinizi artırır. UV radyasyonuna maruz kalmanızı sınırlamak, melanom riskinizi azaltmanıza yardımcı olabilir. Melanom erken teşhis edilirse başarılı bir şekilde tedavi edilebilir.” Özellikle vücuttaki mevcut bir ben değişirse veya ciltte “yeni, sıra dışı görünen bir büyüme” varsa, bir dermatolog tarafından kontrol edilmesi tavsiye edilir. Melanom, vücudun cilde maruz kalan bölgelerinde en yaygın olmakla birlikte, ayak tabanı ve avuç içi gibi daha az yaygın alanlarda da ortaya çıkabilir.

Khloe Kardashian Bugün Nasıl?

Neyse ki, Khloe’nin doktorları melanomayı çıkarmayı başardılar ve Khloe bugün iyi durumda. Ancak yüzündeki böylesine büyük bir yarayı iyileştirme süreci kolay olmamıştır. Şubat 2023’te hayranlar, bir Instagram fotoğrafında Khloe’nin yüzünde hala küçük, ten rengi bir bandaj olduğunu fark ettiler. Khloe bir hayranla “Yüzümden bir tümör alındı ​​ama tamamen iyiyim” dedi. “Sorduğun için teşekkürler.”

Kasım 2022’de şu adreste de açıldı: twitter ameliyatının iyileşmesi hakkında. Khloe, bir hayranı yüksek profilli etkinliklerde bile bandaj taktığı için onu övdüğünde, “Güven bana, bu kolay değil,” diye yazdı. “Ama yara izinin olması gerekenden daha fazla uzamamasına yardımcı olacak. Şu anda harika bir şekilde iyileşiyor. Üzerine lazer tedavisi uyguluyorum ve çok iyi iyileşiyor. Altı ay giymemi istiyorlar ama o kadar uzun süre giyeceğimden emin değilim.”

İçinde Kardashians Fragman, Khloe ameliyatından sonra iyi bir yerde değildi. O sırada etrafındakiler, bunun onu nasıl etkilediğini fark ettiler. “Seni bu kadar aşağıda gördüğümü sanmıyorum.” Malika Hak teaser klibinde Khloe’ye söyledi. Khloe’nin kız kardeşi, Kendall Jennerayrıca “Uyumuyor, çok kilo vermiş” dedi.

Bunun Khloe için yaşanması ne kadar zor olsa da, farkındalığı hayranlarına yaymanın bir yolu olarak kendi teşhisini kullandı. Khloe, Ekim 2022’de “Bu hikayeyi SADECE sizinle paylaşıyorum, böylece herkese sık sık kontrol edilmesini hatırlatabilirim,” dedi. Hikayem, bazılarınızın cildinizde bir sorun olduğunu fark ettiğinizde doktorunuzu görmesini sağlayabilir. Yıllardır bir sorun yaşamadım ama bir şeylerin yolunda gitmediğini fark ederseniz önlem alıp sağlığınıza dikkat etmeniz için deneyimimi sizinle paylaşmak istedim!”

Khloe şu anda iyi durumda olsa da, gelecekte başka bir kanserli tümöre sahip olma olasılığı her zaman vardır. ile Kasım 2022 röportajında Kelly Clarkson, diye açıkladı, “Gerçekten sadece düzenli kontrollerini yaptıklarından emin olan insanları vurgulamak istiyorum. Her üç ayda bir gidiyorum çünkü cilt kanseri riskim daha yüksek.”

Ücretsiz HollywoodLife Günlük Bültenimizi Almak İçin Abone Olmak İçin Tıklayın en sıcak ünlü haberlerini almak için.




Kaynak : https://hollywoodlife.com/feature/khloe-kardashian-health-5083986/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir