Meghan Markle, Yüksek Mahkemeyi Roe V. Wade’i Devirdiği İçin Suçladı – Hollywood Life


meghan markle


Galeriyi görüntüle

Resim Kredisi: Shutterstock

Meghan Markle Yüksek Mahkemenin Roe V. Wade’i devirme kararını bir röportajında ​​​​çağırdığında geri durmadı. moda, 28 Haziran Salı günü yayınlandı. 40 yaşındaki Meghan, feminist gazeteciyle birlikte kararı derinlemesine ve ülke genelindeki kadınlar için neden bu kadar yürek parçalayıcı olduğunu tartıştı. Gloria Steinem, 88 ve eski CNN Beyaz Saray Muhabiri Jessica Yellin, 51. Kadınların vücutlarıyla ne yapacakları konusunda seçim yapabilmelerinin ne kadar önemli olduğunu yineledi.

Röportaj sırasında Meghan, insanları nasıl tehlikeye attığı ve daha düşük gelirli kadınları nasıl etkileyeceği de dahil olmak üzere kararın etkilerini açıkladı. “Bu, kadınların fiziksel güvenliği ile ilgili. Aynı zamanda ekonomik adalet, bireysel özerklik ve toplum olarak kim olduğumuzla ilgili” dedi. “Hiç kimse istemediği veya güvensiz olduğu veya kendi hayatını tehlikeye atmadığı bir kararı vermeye zorlanmamalıdır. Açıkçası, ister düşünülemez bir duruma sokulan bir kadın olsun, ister aile kurmaya hazır olmayan bir kadın, hatta ailelerini onlar için en mantıklı şekilde planlamayı hak eden bir çift olsun, bu bir seçim yapmakla ilgilidir.”

Meghan Markle, Yüksek Mahkemeyi Roe V. Wade'i Devirdiği İçin Suçladı – Hollywood Life
Meghan, SCOTUS’un Roe V. Wade’i devirme kararının pek çok kadın için ne anlama geldiğini anlattı. (Peter MacDiarmid/Shutterstock)

Görüşmenin başlarında Meghan, kararın ardından birçok kadının sağlığının zaten risk altında olduğunu ve varlıklı kadınların seyahat etmenin ve kürtaj yaptırmanın yollarını bulurken birçok kadının güvenli olmayan kürtaj için hayatlarını riske atmak zorunda kalacağını ifade etmişti.

Meghan ayrıca, özellikle Eşit Haklar Değişikliği’nin geçirilmesi konusunda karara karşı savaşmak için “enerjili ve motive” hissettiğini söyledi. O da kaydetti Clarence Thomas’ Kontraseptifler ve eşcinsel evlilikle ilgili mevzuatın da iptal edilmesi olasılığından bahseden hemfikir görüş. “Karar, eşcinsel evliliğin geleceği, doğum kontrolüne erişim ve mahremiyete ilişkin birçok temel hak hakkında bir işarettir. Bu buzdağının görünen kısmı gibi hissettiriyor ve insanların bu kadar korkmasının bir nedeni de bu. Bu korkuyu eyleme dönüştürmeliyiz” diye açıkladı.

Meghan Markle, Yüksek Mahkemeyi Roe V. Wade'i Devirdiği İçin Suçladı – Hollywood Life
Meghan, insanları Kasım ayında oy kullanmaya çağırdı. (Deklanşör)

Sussex Düşesi, insanların karara karşı savaşma yollarından birinin Kasım ara seçimlerinde oy kullanmak olduğunu söyledi ve Başkan tarafından yapılan duyguları tekrarladı. Joe Biden Mahkemenin dönüm noktası niteliğindeki davayı bozmasının ardından yaptığı konuşmada.

SCOTUS kararı kabul edildikten sonra, pek çok yıldız karara öfkeli olduklarını gösterdi, buna benzerleri de dahil. madonna ve Taylor Swift, imalar hakkında “kesinlikle dehşete düştüğünü” tweetledi.


Kaynak : https://hollywoodlife.com/2022/06/29/meghan-markle-supreme-court-roe-v-wade-interview/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir