Meghan Markle, İranlı Protestocuları Gömlek ve Konuşmayla Destekliyor: Fotoğraf – Hollywood Life


Meghan Markle'ın konuşması


Galeriyi görüntüle

İmaj Kredisi: Tim Rooke/Shutterstock

Meghan Markle İranlı protestocularla dayanışma içinde olmak için 18 Ekim Salı günü Spotify’ın Los Angeles merkezinde sürpriz ve nadir bir görünüm sergiledi. 41 yaşındaki Sussex Düşesi, Spotify çalışanları için bir kadın kaynak grubu olan [email protected] için özel bir etkinlikte konuştu ve konuşmasını şu anda Ortadoğu ülkesinde hakları için savaşan İranlı kadınlara ve kızlara adadı. Ayrıca aşağıdaki fotoğrafta görüldüğü gibi ön yüzünde Farsça beyaz harflerle “Women, Life, Freedom” yazılı siyah bir tişört giyerek desteğini gösterdi.

Eski aktrise iki üst düzey üye eşlik etti ve Prens Harrymedya ve kar amacı gütmeyen kuruluş Archewell: başkan Mandana Dayani ve küresel iletişim başkanı Ashley Hansen. İki kadın da İranlı. Instagram’a gönderilen yukarıdaki gönderide Mandana, Meghan’ın kendi ülkesindeki mücadeleler hakkında farkındalık yaratmaya olan bağlılığını dile getirdi.

“Bugün bir etkinlikte Meghan, İran’da kadınların ve genç kızların önderlik ettiği devrimden, her gün gösterdikleri cesaret ve cesaretten ve liderlik ve temel insan haklarını savunmalarından bahsetti: kadınlar, yaşam, özgürlük” diye yazdı. yazısının ikinci paragrafı. “Bu özgürlüklerin peşinde koşarak kendi ülkesinden kaçan İranlı bir kadın olarak, dünyanın dört bir yanındaki kadınları savunmayı tekrar tekrar seçtiği için daha minnettar olamazdım. Archewell’de ve özellikle benim ve Ashley Momtaheni için gururlu bir gün.”

İran protestoları 2022
İran’daki protestolar 2019’dan beri devam ediyor, ancak 22 yaşındaki İranlı bir kadının polis nezaretinde ölmesinin ardından ağır yakıt kazandı (Fotoğraf: BAGUS INDAHONO/EPA-EFE/Shutterstock)

Partizan olmayan bir seçmenim örgütünü de kuran Mandana, yazısının açılış satırlarında Meghan’ın gömleğine de atıfta bulundu. “Kadın. Hayat. Özgürlük. Müttefikler, son bir ayda ölümden bu yana pek çok biçimde ortaya çıktılar. Mahsa Emin“dedi gururla. Meghan ve İranlı meslektaşım ve arkadaşım Ashley Momtaheni gibi inanılmaz kadınlarla çalıştığım için çok müteşekkirim. hayatlarımız.”

Mahsa Amini, İran ahlak polisi tarafından başörtüsünü çok gevşek taktığı iddiasıyla tutuklandıktan sonra Eylül ayı ortasında polis nezaretindeyken ölen 22 yaşındaki İranlı bir kadındı. CBS Haberleri. Ailesi, gözaltında işkence gördüğünü ve bunun ölümüne yol açtığını iddia etti. Ölümünden bu yana protestolar şiddetleniyor. Ne yazık ki, protestolar sırasında 75 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.

Meghan’ın İranlı kadınlarla dayanışması, popüler oyun şovunda “evrak çantası kızı” olarak yaşadığı deneyimi hatırladıktan sadece bir gün sonra geldi. Anlaştık mı anlaşmadık mı 2000’lerin başında. Spotify podcast’i sırasında arketipler, şovda “nesnelleştirildiğini” iddia etti ve sonunda iş hakkında doğru hissetmediği için istifa etti. “Görünüşe ve küçük bir madde olmaya zorlanmaktan hoşlanmadım ve o zamanlar benim için böyle hissettirdi. Bu özel arketipe indirgenmek: ‘bimbo’ kelimesi” diye açıkladı.
Kaynak : https://hollywoodlife.com/2022/10/19/meghan-markle-support-iranian-protesters-shirt-speech-photo/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir