MEB, 81 ile yazı gönderdi: Liseler için yeni ‘sınav’ kararı

Millî Eğitim Bakanlığı kadar lise 10, 11 ve 12. derslik öğrencileri ile mezun olamayan ve üniversitelere yerleştirilen öğrenciler için kasım ayında ilave mesuliyet sınav hakkı tanındı.

MEB, 81 ile yazı gönderdi: Liseler için yeni ‘sınav’ kararı

Millî Eğitim Bakanlığınca (MEB) illere gönderilen yazıda, 2019-2020 ve 2020-2021 eğitim öğretim yıllarının COVID-19 salgını sebebiyle yüz yüze ve uzak eğitimle tamamlandığı hatırlatıldı.

Hem bu süreçte lise öğrencilerinin sorumluluk sahibi olunan ders sayısına bakılmadan başarısız oldukları derslerden sorumluluk sahibi olarak bir üst sınıfa geçmelerinin sağlandığı anımsatıldı.

“ÖĞRENCİ VE VELİLERDEN TALEPLER GELDİ”

MEB’in resmi internet sitesinde bulunan duyuruya kadar, yazıda, bu durumdan kaynaklı olarak bazı öğrencilerin sorumluluğu yer alan ders sayısının arttığı ve takvimine kadar yapılan sorumluluk sınavlarında derslerin tamamının sorumluluğunun kalkmasının muhtemel olmadığına işaret edilerek öğrenci ve velilerden taleplerin geldiği açıklama edildi.

Bu kapsamda, ortaöğretim kurumlarının 10, 11, 12. sınıflarında öğrenim gören öğrenciler ile 12. sınıfta mezun olamayıp beklemeli durumda olan ve 2020-2021 eğitim ve öğretim yılında YKS sonucunda üniversitelere yerleşen ve geçici kayıtları yapılarak 31 Aralık 2021’e dek belli kayıtlarının yapılması gereken öğrenciler için ilave sorumluluk sınavı hakkı verildi.

Böylece ilave sorumluluk sınavlarının 2021-2022 eğitim öğretim yılına bile bile almak üzere Kasım’da yapılması kararlaştırıldı.

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir