Mattea Roach Kimdir? ‘Jeopardy’ Şampiyonu Hakkında Bilgi Edinin – Hollywood Life


Mattea Roach Kimdir? 'Jeopardy' Şampiyonu Hakkında Bilgi Edinin - Hollywood Life


Galeriyi görüntüle

Resim Kredisi: NBC

  • Mattea Roach, hit şovdaki zamanıyla tanınan Kanadalı bir koçtur. Tehlike!
  • Toplam kazancı 560.983 $ olan art arda 23 oyun kazandı.
  • Mattea, bir kez daha rekabet etmeye hazırlanıyor Tehlike! Ustalar 8 Mayıs 2023’teki maç.

20 yaş üstü Tehlike! kemerinin altında kazanır, Mattea Roach oyun tarihinin en etkileyici yarışmacılarından biri. Mattea, “Zorlaşıyor,” dedi. Küresel Haberler Nisan 2022’de, on üçüncü bölümünü kazandıktan sonra. “İzlemedim ken [Jenning]Çocukken sonuna kadar koştu çünkü ben beş, altı yaşlarındaydım, ama eminim ki sonuna kadar namlunun dibini gerçekten kazıyor olmalı.

Mattea Roach
Mattea Roach, ‘Jeopardy!’ (NBC)

24 yaşındaki Mattea, bir kez daha tarih yazmaya hazırlanıyor. O şimdiden şovdaki en kazanan Kanadalı ve şov tarihindeki en genç süper şampiyon. Ardından, Mattea diğer etkileyicilerle rekabet edecek Tehlike! gibi yarışmacılar Sam Buttrey, Matt Amodio, Andrew O, James HolzhauerVe Amy Schneider8 Mayıs 2023’te Tehlike! Ustalar oyun. Galibiyetleri toplamaya devam ederken, işte bu trivia süperstarı hakkında bilmeniz gerekenler.

Mattea Roach, Kanadalı Bir Öğretmendir

Mattea Halifax, Nova Scotia’da büyüdü, ancak şu anda Toronto, Ontario’da yaşıyor. 28 Nisan’da galibiyet serisini toplam 438.183 ABD Doları karşılığında 18 maça çıkardı. Bir bölümde “Ailem Halifax’lı olduğumu söylememin çok önemli olduğunu düşündü” dedi. Avukat. “Hayatımın ilk altı yılında oradaydım ve aynı zamanda okula da orada gittim ama daha gençken birkaç yıl Calgary’de ve Fransızca öğrendiğim yer olan New Brunswick’te Moncton’da da yaşadım. . Bu yüzden her yerde biraz bulundum.

29 Nisan’daki maçı kazanırsa berabere kalacak David Madden Ve Jason Zuffranier altıncı en uzun galibiyet serisi için Tehlike! tarih. Bir sanat tarihçisi olan David, 2005 yılında 430.400 dolar kazanarak kaçtı. Bir matematik öğretmeni olan Jason, 2019’da eve 532.496 dolar aldı. yahoo! Spor Dalları.

Mattea galibiyet serisine devam ederse, 2014’te 20 maçlık galibiyet serisinin ardından evine 428.100 $ kazandıran Julia Collins’i geçebilir. James Holzhauer2019’daki 32 maçlık galibiyet serisi, ona en yüksek tek maçlık galibiyetler için İlk 10 sıranın tamamını garantiledi. Her şey bittiğinde eve 2.462.216 $ aldı.

Mattea Roach’ın Jeopardy’deki Kazançları

24 yaşındaki parlak oyuncu, yetkilisine göre toplamda 560.983 $ gibi etkileyici bir kazanç elde etti. Tehlike! biyo. Mayıs 2022’de Final Jeopardy’de birinci oldu! 19.200 $ kazançla, Danielle Maurer 11.400 dolarla ikinci sırada yer aldı. “Hala bir rüya gibi geliyor,” diye fışkırdı o sırada. “Buraya gerçekten belki bir maç kazanmayı umarak geldim ve bu yüzden hala buna inanamıyorum. Biliyor musun, bu garip, açıkçası sonuncusunu atlatamadım ama yine de bu deneyimi yaşadığım için kendimi çok mutlu ve şanslı hissediyorum.”

O Son ‘Jeopardy!’ Tarih Yazacak Süper Yıldız

24 yaşında, Mattea en genç süper şampiyon. Tehlike!tarihine göre, Günaydın Amerika. O aynı zamanda en çok kazanan Kanadalı. CBC.

Bu sezonun başlarında, Tehlike! iki destansı, tarih yazan koşu gördü. Matt Modio, Ph.D. Yale’den bir öğrenci, 38 maçlık bir galibiyet serisi elde etti ve 1,5 milyon dolar kazandı. Galibiyeti Ekim 2021’de sona erdi. Daha sonra galibiyet serisi, kendisine 1,3 milyon dolar kazandıran 40 maçlık galibiyet serisine giden Amy Schneider tarafından zirveye ulaştı. Amy şu anda çoğu ülkede 2. sırada yer alıyor. Tehlike! Ken Jenning’in 2004’teki 74 maçlık galibiyet serisinin ardından maçlar kazandı.

Mattea Roach, LGBTQIA+ Topluluğunun Bir Parçasıdır

Mattea’nın Twitter biyografisinde “lezbiyen, Nova Scotian, 18x Jeopardy şampiyonu // olan her şey bugün olacak” yazıyor.

NBC News, resmi Twitter hesabı onun “Toronto’dan 23 yaşında bir lezbiyen öğretmen” olduğunu tweet’lediğinde ateş altında kaldı ve bazı hayranlar cinsel kimliğinin başarısında bir faktör olmaması gerektiğini savundu. Diğerleri, Mattea’nın lezbiyenlere ders verdiğini öne sürerek “lezbiyen öğretmen” ifadesiyle dalga geçti. Diğerleri ayrıca, NBC News’in LBGTQIA+ topluluğunun bir üyesinin nasıl kıç tekmelediğini vurgulamakla adil olduğunu söyledi. Tehlike!ve bunun medyadaki temsilin bir parçası olduğunu. Bu konuda yorum yapmayan tek kişi, kazanmaya odaklanmış görünen Mattea.

Konuşan Kafaları Seviyor

Mattea Roach Kimdir? 'Jeopardy' Şampiyonu Hakkında Bilgi Edinin - Hollywood Life
NBC

Mattea’nın kazandığı parayla, görmek için kendine bir bilet alabilirdi. David Byrne‘S Amerikan Ütopyası New York City’deki St. James Tiyatrosu’nda. Ne de olsa Mattea, eski grubunun büyük bir hayranı. Konuşan kafalar. “Konuşan Kafaları gerçekten seviyorum,” dedi bir bölüm sırasında. Tehlike!buna göre Avukat. “Yani, iki dizimin altında: bir bacağımda ‘her zamanki gibi’ ve diğer bacağımda ‘buraya nasıl geldim?’ her ikisi de ‘Hayatta Bir Kez’den.”

Vatanını Temsil Etmekten Gurur Duyuyor

tehlike Şovun ikonik sunucusundan bu yana Kanada’nın akçaağaç yaprağı şeklindeki kalbinde özel bir yere sahip, Alex Trebek, Greater Sudbury, Ontario, Kanada’da doğdu. Mattea, Robin Roberts’a “‘Alex Trebek Sahnesi’nde Kanada’yı temsil etmek çok şey ifade ediyor” dedi. Günaydın Amerika. “Kanadalılar olarak, ABD’de büyük başarı sağlayan yerli ünlülerimizle o kadar gurur duyuyoruz ki, bu şovları kaydederken en uzun süredir devam eden Kanadalı olduğum aklıma gelmedi, ama ben Ülke çapında herkesin bana gösterdiği destek beni gerçekten onurlandırdı. Çok anlamlı ve içimi çok fazla neşeyle dolduruyor.”

Ücretsiz HollywoodLife Günlük Bültenimizi Almak İçin Abone Olmak İçin Tıklayın en sıcak ünlü haberlerini almak için.
Kaynak : https://hollywoodlife.com/2023/04/28/who-is-mattea-roach/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir