Margaret Cho, Queer Asyalı Bir Kadın Olarak Karşılaştığı Ayrımcılığı Detaylandırıyor


E! Haberler: Onur Ayı sizin için ne ifade ediyor?

Margaret Cho: Bu gerçekten sadece yılın bir ayı veya bir geçit töreni değil. Bence her zamankinden daha fazla kendimizi kutlamalı ve haklarımızı korumaya bakmalıyız – bu ister trans çocukları, trans yasalarını koruyor, ister medyada kendi görünürlüğümüzü artırıyor olsun. Bu gerçekten var olmaya devam etmek ve gelişmek için kendi haklarımızı ve yeteneklerimizi koruduğumuzdan ve geliştirdiğimizden emin olmakla ilgilidir.

E!: Sizin bölümünüz Queer Kitabı tarih boyunca queer rönesansları araştırır. Şimdi hangi rönesanstayız?

MC: Sanırım bir komedi rönesansı yaşıyoruz. Bugün çalışan o kadar çok inanılmaz komedyen aklımız var ki, Joel Kim Booster, Bowen Yang, Wanda Sykes, Billy Eichner, Sürükle Kraliçe Bob veya Eddie Izzard. Queer komedi gerçekten son teknolojidir, bu nedenle queer sesler gerçekten önde ve merkezdedir.

E!: İnsanların bu diziden ne çıkarmasını umuyorsunuz?

MC: Umarım, bilim, sanat ve eğlencede toplumun gerçekten biçimlendirici üyeleri olarak, queer insanlar olarak topluma katkılarımızın tarihi hakkında gerçekten çok şey öğrenirler. Etrafta olduğumuzdan beri kültür yaratıyoruz ve yaratmaya devam edeceğiz.


Kaynak : https://www.eonline.com/news/1335429/margaret-cho-reflects-on-the-biggest-discrimination-she-s-faced-as-a-queer-asian-woman?cmpid=rss-000000-rssfeed-365-topstories&utm_source=eonline&utm_medium=rssfeeds&utm_campaign=rss_topstories

Yorum yapın

SMM Panel