Maisie Williams Talulah Riley ile Sex Pistols Serisi ve Moda Üzerine – Hollywood Life


Tabanca 1970’lerde Sex Pistols ve punk hareketinin yükselişi etrafında dönüyor ve bu oyunun kurallarını değiştiren çağın sağlamlaştırılmasında çok önemli roller oynayan iki kadın vardı. talulah riley ve Maisie Williams olarak yıldız Vivienne Westwood ve Ürdün (aka Pamela Rooke) yeni FX serisinde. HollywoodYaşam moda tasarımcısı ve ilham perisi arasındaki işbirliği hakkında aktrislerle ÖZEL konuştu.

Maisie Williams
Maisie Williams ‘Pistol’da Jordan rolünde. (YP)

“Bence Jordan çok etkileyiciydi. O zamanlar çok yeni, heyecan verici ve ilginç bir şekilde giyiniyordu, bu yüzden bu iki güç bir şekilde bir araya geldi” dedi Maisie. HollywoodYaşam son bir basın toplantısı sırasında. “Bence, bir bakıma Jordan, Tabancalardan önceki Vivienne hareketinin neredeyse bir sözcüsü haline geldi. Tabancalar daha sonra arkasındaki müziği ve mesajlaşmayı gerçekten sağlamlaştırdı. Ancak uzun bir süre Jordan, Vivienne’in yaratmak istediği her şeyi fiziksel olarak somutlaştırdığını ve hareketli bir tuval olduğunu düşünüyorum. İkisi birlikte işbirliği yaptı ve bir ilişki yaşadılar. [her death]”

1970’lerde Vivienne, King’s Road’da SEX adında bir butik işletiyordu. Gösteriyi yapmadan önce Vivienne Westwood’un punk hareketine dahil olduğundan haberim yoktu. Punk estetiğini, yani çengelli iğneleri ve anarşi sembolünü yarattığını bilmiyordum. Aslında anarşi sembolünü tasarladı. Bu onun işiydi,” dedi Talulah.

Talulah, Jordan’ın Vivienne’nin dükkânına “büyük bir çekicilik” kattığını kaydetti. “Herkes temelde Ürdün’ü görmek için SEX’e gitmek istedi. O bir nevi günün süper modeliydi, doğru ve tam da bu tür niş hareket, ”diye ekledi Talulah.

Maisie 8 sezon boyunca HBO dizisinde Arya Stark’ı canlandırdı. Game of Thrones. Gösteride büyüdükten sonra Maisie, Jordan rolünden ve kariyerinde keşfedilmemiş toprakları kucaklamaktan keyif aldı.

Maisie, “Tamamen yepyeni biri olabileceğimi hissettim ve kendim, vücudum ya da güvensizliklerim hakkında öğrendiğim her şeyin tamamen eriyip gittiğini hissettim” dedi. HollywoodYaşam. “Tamamen yepyeni birini inşa edebilirim. Bu gerçekten heyecan vericiydi ve bence bu, oynadığım diğer karakterler için yanıma almak istediğim bir şey.”

Maisie, Jordan’ın tarzının kendisininkini etkilediğini fark etti. “Elbisesinin gücü, daha önce hiç oynamadığım ya da bunu deneyimleyen kişi olmadığım bir şeydi,” dedi. Jordan’ı canlandıran Maisie, “modanın gücünü, kendimizi nasıl temsil ettiğimizi ve bunun çıktığımız yolculuğu nasıl etkilediğini gerçekten öğrendi.”

talulah riley
Talulah Riley ve Thomas Brodie-Sangster ‘Pistol’da. (YP)

6 bölümlük sınırlı seri ayrıca moda ve müziğin kesişimini araştırıyor. Punk hareketinin ortasında moda, müzikle birlikte gelişiyordu. Talulah, o zamanlar hem modanın hem de müziğin “mümkün olan tüm gürültüyü çıkardığını ve sadece duygularını haykırdığını” belirtti. Tabanca 31 Mayıs’ta Hulu’da prömiyer yapacak.


Kaynak : https://hollywoodlife.com/2022/05/29/maisie-williams-sex-pistols-show-talulah-riley-interview/

Yorum yapın

SMM Panel