Lizzo, Tina Knowles ve Daha Fazla Yıldız Juneteenth’i Nasıl Onurlandırıyor?


Hollywood, Juneteenth’i çeşitli şekillerde onurlandırıyor.

Başkandan sonra Joe Biden 19 Haziran’ı ya da yaygın olarak adlandırıldığı gibi Juneteenth’i Amerika Birleşik Devletleri’nde federal bir tatil olarak kabul eden birçok yıldız, günün aileleri için ne anlama geldiğini paylaşıyor.

İçin Holly Robinson Peete’nin fotoğrafı.HollyRod Vakfı’nın Design Care 2022 yardım etkinliğine ev sahipliği yaparak hafta sonunu kutlayan Juneteenth, on yıllardır evinde bir kutlama olmuştur.

“Biz Juneteenth’te büyüdük. Küçük bir kızken Juneteenth’in ne olduğunu biliyordum. Galveston, Texas’ı biliyordum,” dedi sadece E! Haberler. “HollyRod Vakfı’na pek çok esin kaynağı olan babam bir Siyah bilgindi. O bir Siyah kültürü ve Siyah tarihi tarihçisiydi. Bu yüzden Galveston’u biliyordum, bu yüzden bunca yıl sonra, Juneteenth’in yaratıldığını görmekten mutlu oldum. kutlandı… Dünyanın yetiştiğini görmekten memnunum.”

Juneteenth, 19 Haziran 1865’te Gen. Gordon Granger ve Birlik askerleri, geri kalan köleleştirilmiş Afrikalı-Amerikalılara İç Savaşın sona erdiğini ve özgür olduklarını duyurdukları Galveston, Teksas’a gitti. Holly’ye göre, Amerikan tarihindeki bu kilometre taşları hakkında konuşulmalıdır.


Kaynak : https://www.eonline.com/news/1335127/how-lizzo-tina-knowles-mariah-carey-and-more-stars-are-honoring-juneteenth?cmpid=rss-000000-rssfeed-365-topstories&utm_source=eonline&utm_medium=rssfeeds&utm_campaign=rss_topstories

Yorum yapın

SMM Panel