Lizzo Hareketli Mesajda “Şişmanlıktan Kaçmaya Çalışmadığını” Söyledi


Lizzo, Jillian Michaels’a Karşı

Ocak 2020’de eski En büyük kaybeden eğitmen, Buzzfeed News’in dijital serisinde şunları söyledi: AM’den DM’ye“Neden kutluyoruz [Lizzo’s] vücut? Neden fark eder? Neden onun müziğini kutlamıyoruz? Çünkü şeker hastası olursa harika olmayacak.” Hayranlar Michaels’ı yıldızı utandırmakla suçladı.

Lizzo daha sonra Instagram’da “Yanlış bir şey yapmadım. En başta hatalı olduğumu düşündüğüm için kendimi affediyorum. Mutlu olmayı hak ediyorum” dedi. Ayrıca, “Benim adım ağzındaysa, p—y, kaltak. Lezzetin tadını çıkar!”

Michaels daha sonra E! Günlük Pop“Aşırı kilolu olmanın kalp hastalığına, kansere, şeker hastalığına yol açtığı ve bu tür şeylerin insanları öldürdüğü kaçınılmaz gerçeğini inkar edemeyiz. Bu yüzden size aşırı kilolu birini öldürebileceği için kutlamadığımı söylersem çok ayıp olur, ya Beni anladın. Ama bu arada, ben de kimsenin kilosunu kutlamam. [size] 0. Eğer bir iseniz sizi kutlamam [size] 6. Umurumda değil.”

“Ve öne sürmeye çalıştığım argüman, bence insanların çok uzun süredir marjinalize edilmiş ve dışlanmış hissettikleri, sarkacın ‘Beni bununla incitemezsin’ gibi bir yere doğru sallandığı. Bu, aşırı kilolu olmayı seviyorum'” diye devam etti Michaels. “Ve bu, bir sağlık uzmanı olarak söylemem gereken kısım, bu seni öldürecek.”

“İnsanları öldürdüğü için kimsenin fazla kilolu olmasını kutlamıyorum” dedi. “Ve bu gerçeği politik olarak doğru olduğu için inkar etmek onurlu ve erdemli değil. Bu sorumsuzca ve tartışmalı olarak tehlikeli. Ben sadece, üzgünüm yalan söylemeyeceğim çünkü bu beni sevmeni sağlayacak. Bunun kimseye iyilik yaptığını düşünüyorum.”


Kaynak : https://www.eonline.com/news/1374721/why-lizzo-says-she-s-%22not-trying-to-escape-fatness%22-in-body-positivity-message?cmpid=rss-syndicate-genericrss-us-top_stories

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir