Lia Thomas kimdir? Açık Transseksüel Sporcu Hakkında Gerçekler – Hollywood Life


Lia Thomas kimdir? Açık Transseksüel Sporcu Hakkında Gerçekler – Hollywood Life


Galeriyi görüntüle

İmaj Kredisi: Mary Schwalm/AP/Shutterstock

Lia Thomas22 yaşında, bu yılın başlarında, 500 yard serbest stil etkinliğinde inanılmaz bir performans sergiledikten sonra herhangi bir spor dalında NCAA Division I ulusal şampiyonluğunu kazanan ilk açık transseksüel atlet olduğu zaman tarih yazdı. O zamandan beri, güçlü yüzücü hem etkileyici başarıları hem de spor yapan trans kadınları çevreleyen tartışmalar nedeniyle daha büyük bir spot ışığında yaşıyor. Bazı takım arkadaşları da dahil olmak üzere birçok eleştirmen, onun tercih ettiği spor olan yüzmede diğer kadınlarla rekabet etmesine izin verilmemesi gerektiğini düşünse de, farklı hissediyor ve sadece onun gibileri savunarak bu kişilerin fikirlerini değiştirmeye çalışıyor. “Sadece trans çocuklara ve genç trans sporculara yalnız olmadıklarını göstermek istiyorum” dedi. spor resimli Martta. “Kim oldukları ve sevdikleri spor arasında seçim yapmak zorunda değiller.”

Aşağıdaki transseksüel toplulukta Lia ve bir atlet ve halk figürü olarak yolculuğu hakkında daha fazla bilgi edinin!

Lia, Pennsylvania Üniversitesi’ne katıldı ve kadın yüzme takımındaydı.

Lia Thomas
Yüzme kıyafetleri içinde Lia Thomas. (Mary Schwalm/AP/Shutterstock)

Aslen Austin, TX’den olan Lia, prestijli okulda ekonomi eğitimini yeni bitirdi ve erkekler takımında üç sezon mücadele ettikten sonra son yılında Penn kadın yüzme takımına katıldığında dikkate alınması gereken bir güç oldu. Okul için yarıştığı yılın sonunda, erkekler takımında 65 numaradan, 500 yard serbestte bayanlar takımında bir numaraya geçti. Yüzme Dünyası.

2019’da transseksüel olarak çıktı.

Lia, lisenin sonlarına doğru kimliğini sorgulamaya başladı. Daha sonra yakın ailesine ve arkadaşlarına canının istediğini ve hayatını bir kadın olarak yaşamak istediğini tavsiye etti ve UPenn’deki ilk iki yılında onların desteğini aldı. Küçük yaşta geçiş yapmaya başladığında hormon replasman tedavisi kullanmaya başladı ve okuluna başlamış olmasına rağmen, 2019-2020 eğitim öğretim yılı için yine de okulun erkek takımında yarışmak zorunda kaldı. COVID pandemisi 2020 yarışmalarının iptal edilmesine neden olduğu için yüzmede yarışmaya hak kazanmak için bir yıl ara verdikten sonra, 2021-2022 akademik yılı için kadın yüzme takımına geçmeyi başardı.

Lia, bir kadın olarak rekabet ettiği için aldığı olumsuz tepkilere rağmen olumlu kalmaya çalıştı.

Lia Thomas
Lia Thomas, 2019’da transseksüel olarak çıktı. (John Bazemore/AP/Shutterstock)

Hem Lia hem de UPenn yüzme antrenörleri ve öğrencileri, ne yazık ki Lia’nın yaşam tarzına katılmayanlardan nefret postaları ve tacizler aldılar ve bu onun temkinli olmasına ve sosyal medyada bazı doğrudan mesajları engellemesine neden olmasına rağmen, Lia’nın ona izin vermedi. kim olduğundan uzaklaş. “Ben bir kadınım, takımdaki herkes gibi” dedi. spor resimli. “Kendimi her zaman sadece bir yüzücü olarak gördüm. Uzun zamandır yaptığım şey bu; sevdiğim şey bu. Her gün suya giriyorum ve elimden gelenin en iyisini yapıyorum.”

Hukuk fakültesine gidiyor ve 2024 Yaz Olimpiyatları’nda yarışmak istiyor.

Lia, hukuk fakültesine başvurduğunu ve 2024 Yaz Olimpiyatları denemelerinde yüzmeyi planladığını açıkladı. spor resimli. ABD Yüzme yetkilileri outlet’e, kadınlar kategorisinde yüzmeye devam etme kriterlerini karşılaması halinde, Paris oyunlarında ABD’yi temsil etmesiyle ilgili bir sorun yaşamayacaklarını söyledi.

Cesareti zaten transseksüel topluluğa ilham veriyor.

Lia, etkinliğin dışındaki ve içindeki protestocular ve diğer eleştirmenler tarafından çağrıldıktan sonra, Mart 2022’de NCAA tarafından zorunlu kılınan yarış sonrası basın toplantısına katılmayı reddetti ve diğer yüzücüler, bunun yerine aldığı olumsuzlukları nasıl görmezden gelmeye çalıştığı hakkında konuştu. , yüzmeye odaklanın. “Lia’nın direncinin bir sembolü” Schuyler BaylarHarvard’da Bölüm I erkek takımında yarışan bilinen ilk transseksüel erkek olan, ESPN o zaman. “Dışarıdaki protestoculara, bağıran ve onu yuhalayan insanlara rağmen buraya gelebilmesi, bence dayanıklılığının bir kanıtı. Aynı zamanda hem kendimiz olabileceğimizin hem de sevdiğimiz şeyi yapabileceğimizin bir sembolü.”
Kaynak : https://hollywoodlife.com/feature/who-is-lia-thomas-transgender-swimmer-4747417/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir