LeBron James Neden NBA’den Ayrılmayı Düşünüyor?


2022’de ayak bileği yaralanması ve 2019’da kasık yaralanması da dahil olmak üzere son yıllarda sakatlıklarla mücadele eden dört kez lig MVP’si ve iki kez Olimpiyat altın madalyası sahibi, sahada amansız kaldı. Bu sezon bile, beşinci NBA Şampiyonasını sürdürürken, ameliyat gerektirebilecek bir sağ ayak sakatlığı yaşadı.

Bu zorluklara rağmen LeBron, Lakers’ı playoffların derinliklerine taşıyarak oyuna olan sarsılmaz bağlılığını teyit etti. ESPN’e “Açıkçası, bununla başa çıkmam ve acıyla başa çıkmam veya yaralanmadan önce kendim olamamayla başa çıkmam gerektiğini biliyordum,” dedi, “ama bana ulaşamayacağımı hissettiren hiçbir şey yoktu. bitiş çizgisi.”

Yine de LeBron’un önünde bir kilometre taşı daha var: sahayı oğluyla paylaşmak, Bronny. Yakın zamanda Güney Kaliforniya Üniversitesi’nde basketbol oynamayı taahhüt eden 18 yaşındaki oyuncu, ilk kez 2024’te NBA’de oynamaya hak kazanacak.

LeBron Şubat ayında “Oğlumla aynı katta olmalıyım, Bronny ile aynı katta olmalıyım” demişti. “Ya aynı formayla ya da ona karşı bir eşleşmeyle.”


Kaynak : https://www.eonline.com/news/1375260/why-lebron-james-is-considering-retiring-from-the-nba-after-20-seasons?cmpid=rss-syndicate-genericrss-us-top_stories

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir