Leah Hennessey, David Johansen ile “Kişilik Krizi” İçin Röportaj Yapıyor – Hollywood Life


Var je ne sais quoi ile Leah Hennessey. Onunla kısaca konuştuğunda erken olmasına rağmen HollywoodYaşamı onun katılımı hakkında Kişilik Krizi: Sadece Bir GeceLeah – bir aktör, şarkıcı, film yapımcısı ve model – tartışmasız, zahmetsizce yayar Serin çoğumuz bunun küçük bir kısmını elde etmek için mücadele ediyoruz. Neredeyse ilgisiz zenine çok benziyor David Johansenproto-punk grubunun solisti New York Bebekleri ve arkasındaki şarkıcı Buster Pointexter kişilik. Yönetmenliğini üstlendiği filmde David’in her iki “kimliği” de öne çıkıyor. Martin Scorsese Ve David Tedeschi. Bir bölüm biyografi, tek bölüm performans ve tek bölüm David’in olağanüstü kariyerine saygı duruşu niteliğinde.

Yine de, Leah’ın söylediği gibi HLbir an oldu kişilik krizi David, onda en çok yankı uyandıran en düşük seviyesindeyken. “Bence David, güvensizliğe girmiyor,” diye açıklıyor. “Duygusal olarak çok zeki ve çok düşünceli ama asla kendinden şüphe duymuyor. Hayatı hakkında konuştuğunda, yaptığı hatalar veya farklı yapmayı dilediği şeyler açısından ondan bahsetmiyor. Yaşam rüzgarıyla savrulmak gibi bir tür samimi pasifliği var ve bu onun zarafetinin ve sihrinin bir parçası.

“Ve o bir çabalayıcı değil,” diye açıklıyor. O, ‘En iyisi olmak istedim’ veya ‘Ünlü olmak istedim’ diyen türden bir adam değil. Bu onun için çok aforoz. Ve ona her zaman ‘Bu seni hayal kırıklığına uğrattı mı?’ diye soruyorum. Veya “Keşke daha büyük olsaydı” veya “Daha fazlasını ister miydin?” Ve o kadar kabulleniyor ki bazen bir tür nihilizm düşünüyorum. Belirli bir Budist kabulü nihilizme vardığında.”

yine de kişilik krizi, David’in zen’i, kendini “böcek gibi” hissettiğini ifade ettiğinde soldu. Pat Benatar 1980’lerin başında bir turda. ile konuşurken New Yorklu, Leah, bu anın çok “etkileyici” olduğunu çünkü David’in bitmeyen tarafsız güveninin duraksadığını söyledi. “David kendini bir böcek gibi hissettiği veya güvensiz hissettiği ve bir tür yenilgiyi kabul ettiği o andan bahsettiğinde, bunun çok savunmasız ve şaşırtıcı olduğunu düşündüm” diyor. HL. “Ve bunun savunmasız veya şaşırtıcı olduğunu düşündüğünü sanmıyorum. Bence düşünüyor, Açıkçası, ben de öyle hissettim ve ben insanım ve kim böyle hissetmez ki?? Ama şaşırtıcı buldum.”

Leah’ın annesi, Mara Hennessey, kızını Manhattan’ın Yukarı Batı Yakası’nda büyüttü. New York’ta bekar bir anneydi – kolay bir başarı değil. Mara ve David, aşkları filizlenmeden önce arkadaştılar ve çift 2013’te evlendi. O zamana kadar Leah, Mara ve David’den ebeveynleri olarak bahsetmeye başlamıştı bile.

Kalbinde kişilik krizi David’in Ocak 2020’de Café Carlyle’da 70. yaş günü şerefine verdiği bir performans. Aynı zamanda, hem ünlü bir kabare şarkıcısı (Poindexter) hem de etkili proto-punk grubunun (New York Dolls) öncüsü olan karşı cins gibi giyinen vahşi adam olarak kariyerine saygı göstermesinin bir yoluydu. David’in hayatı ve kariyerinin görüntüleri baştan sona dağılmış durumda. konser, Leah’ın David’le hayatının iniş çıkışları hakkında röportaj yaptığı anlarla birlikte.

“Bu işte güvenilmek kesinlikle bir onurdu ve bir ayrıcalıktı,” diyor. HL, “Ayrıca, David’e bu özel soruları sormak için bir nedenimizin olması gerçekten rahatlatıcıydı. Ve bence herkes bir noktada hikayenin tamamını alacak ve ailesine ve ebeveynlerine tam erişime sahip olacak gibi hissediyor. Ve çoğumuz bu fırsata bu kadar basit bir şekilde gerçekten sahip değiliz.

Leah, zaman kısıtlamaları nedeniyle ve David’in hayatının büyük bir kısmının toplum içinde geçtiği için “sormadığım çok şey” olduğunu söyledi. Daha fazla kamera olmadığına göre, şimdi ona bu soruları sorabileceğini düşünüyor mu? “Belki,” diyor. “Mantıklıysa, boşlukları kendim doldurmanın beni daha özgür hissettirdiğini düşünüyorum. Ve belki de David’in hatırlamadığı şeyler olduğu için pek çok cevaba sahip olmadığını fark etmemi sağladı.”

Leah Hennessey, David Johansen ile "Kişilik Krizi" İçin Röportaj Yapıyor - Hollywood Life
Leah Hennessey, Mara Hennessey ve David Johansen (Andrew H. Walker/Shutterstock)

“Umurunda olmayan şeyler var,” diye ekliyor. “Hakkında yazıldığı ve başkaları tarafından hatırlandığı için hatırladığı şeyler var. Ve tarihinin büyük bir kısmı – ve parçası olduğu dünyanın tarihi – ya kayboldu ya da tanınmayacak kadar dolayımlandı. Bu yüzden belki daha fazla soru sorma isteği uyandırdı, ama bir nevi daha fazla araştırma yapmak istememe neden oldu.”

Leah, bunun “zorlu bir gazetecilik çabası” olmadığını, “David’in kendisini olabildiğince yakın bir şekilde sunmasına izin vermekle ilgili” olduğunu kabul ediyor.

“Çok daha işbirlikçi ve eğlenceli hale getirdi” diyor. Ayrıca, David’in kendini güvende ve güvende hissettiği bir ortam yaratma avantajına da sahipti. “Bu sürece başladığımızda Scorsese’nin bana söylediği en iyi şeyin ‘David sana söylemek istemediği hiçbir şeyi söylemeyecek ve onu köşeye sıkıştırmaya çalışma’ olduğunu düşünüyorum. Bir köşede söylemedi ama ‘onu hazırlıksız yakalamaya çalışma ve bir şeyi açığa vurma ve onu zorlamaya çalışma. Sadece ona konuşması için alan verin, çok daha ilginç olacak ve açıklamak istediğini açıklamasına izin verin.’ Ve benim için en büyük zorluğun araya girmemek olduğunu düşünüyorum.”

Ve böyle bir sinema efsanesiyle çalışmak nasıldı? “[Scorcese] şok edici bir şekilde mevcut bir kişi ve onunla benim yaptığım gibi tanıştığımda, onunla film düzeyinde bağ kurdum,” diyor Leah. Bence sadece film üflüyor ve bu onun kullandığı titreşim. Ve ben o seviyede bir sinemasever değilim ve olacağımı da sanmıyorum ama muhtemelen benim için de en önemli şey bu.”

“Onunla ilk tanıştığımda, sırf bu aktörle takıntılı bir ilişkim olduğu için bu anlık bağı kurduk. Laurence Harvey1959’lar gibi filmlerde rol alan oyuncuya atıfta bulunarak, ”diyor. Üstteki Oda, 1962’ler Mançurya Adayı, ve zıt Elizabeth taylor 1960’larda Butterfield 8. “Laurence Harvey’in her filmini izliyordum ve insanlara Laurence Harvey hakkında bilgi sızdırıyordum. Ve sonra Scorsese’nin orada olduğu bir zaman oldu ve dünyada Laurence Harvey’i bu kadar önemseyen tek insanlardan biri oldu.

Leah, “Yani, Laurence Harvey’in o kadar umursadığı bir aktör olduğunu bile düşünmüyorum,” diye devam ediyor Leah. “Her büyük oyuncuyu, her büyük film yapımcısını ve her görüntü yönetmenini bu kadar önemsiyor.”

Leah Hennessey, David Johansen ile "Kişilik Krizi" İçin Röportaj Yapıyor - Hollywood Life
NYC galasında Leah Hennessey Kişilik Krizi: Sadece Bir Gece (Andrew H. Walker/Shutterstock)

Scorsese ile tanışmayı “küçük bir çocuk olma ve bir şeye takıntılı olma ve ardından bu konuda uzman olan bir yetişkinle tanışma ve sadece dinozorlar hakkında konuşmanın coşkusu içinde olma deneyimine benzetiyor. Dinozorlara takıntılı küçük bir çocuk olmak ve bir paleontologla tanışmak gibi. Gerçekten heyecan verici ve kendinden geçmişti.

Leah, “Benim herhangi bir film yapımcısı olduğumu kaydettiğinin farkında bile değildim,” diye ekliyor. “Gerçekten sadece sevdiğimiz filmler hakkında konuştuk. Ve sonra bu proje devam ederken, bunun dışında kalıyordum ve ailemin işlerini yapmasına izin veriyordum ve annem yöneticim üretti. Ve gerçekten de bunu gerçekleştirmenin arkasındaki güç oydu.”

COVID-19 sokağa çıkma yasakları başladığında, Scorsese’nin adamları filmin röportajlarını yürütmesi için Leah’a ulaştı. Zaten karantinadaydı ve ailesini görmeye gidiyordu, bu yüzden işe yaradı. “’Oraya gitme izni olan tek kişi sensin ve sen bir film yapımcısısın’ dediler. Ve Scorsese’nin bana bu etiketi vereceği konusunda biraz kararsızdım. Ama bu onun dehası, her seviyedeki film yapımcılarını meşru film yapımcıları olarak görmesi.”


Kişilik Krizi: Sadece Bir Gece 14 Nisan’da SHOWTIME’da çıkış yaptı. Şu anda Talep Üzerine mevcut. Yayın saatleri için yerel listeleri kontrol edin.

Ücretsiz HollywoodLife Günlük Bültenimizi Almak İçin Abone Olmak İçin Tıklayın en sıcak ünlü haberlerini almak için.
Kaynak : https://hollywoodlife.com/2023/04/27/leah-hennessey-david-johansen-personality-crisis-interview/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir