Latto kimdir? ‘Büyük Enerji’ Rapçi Nicki Minaj ile Anlaşmazlık Üzerine 5 Şey – Hollywood Life


Latto kimdir? 'Büyük Enerji' Rapçi Nicki Minaj ile Anlaşmazlık Üzerine 5 Şey – Hollywood Life


Galeriyi görüntüle

İmaj Kredisi: Gregory Pace/Shutterstock

  • Latto (d. Alyssa Michelle Stephens) Amerikalı bir rapçidir.
  • En çok 2022 BET Hip Hop Ödülleri’nde Yılın Şarkısı ödülünü kazanan “Big Energy” adlı şarkısıyla tanınır.
  • Latto ve Nicki Minaj, “Super Freaky Girl”ün Grammy Ödülleri için yeterince hip-hop olmadığını iddia eden bir raporun ardından oyuna dahil oldular.

Aralarında acı bir ileri geri sığır eti patlak verdi. Nicki Minaj ve latto 13 Ekim’de, aşağıdaki Hollywood Muhabiri Grammy’lerin arkasındaki organizasyon olan The Recording Academy’nin Nicki’nin “Super Freak Girl” şarkısını rap kategorileri için değerlendirmeyeceğini, bunun yerine onu bir pop şarkısı olarak göreceğini iddia etti. 39 yaşındaki Nicki, “HEPİMİZE ADALETLİ muamele gördüğümüz sürece, YYEP kategorisinden çıkarıldığıma dair hiçbir şüphem yok,” dedi. tweetlendi rapora yanıt olarak. “Eğer [‘Super Freaky Girl’] 2B RAP’den ayrıldıysa, o zaman [Latto’s Song] ‘Büyük Enerji!’ Diff diyen HERHANGİ bir Nicki düşmanı ya da trol. ”

23 yaşındaki Latto, görünüşe göre Nicki’nin onu bu konuşmaya sürüklemesine yanıt verdi: tweet atmak, “Lanet olsun, kaybettiğim için kazanamıyorum… tüm bu ödülleri/ adaylıkları kutlayamıyorum bile.” (Günün erken saatlerinde, Latto 2022 Amerikan Müzik Ödülleri için birden fazla aday gösterdi.) Görünüşe göre, ikisi bazı şeyleri özel olarak tartışmaya çalıştı, ancak kavga halka açıldı. Nicki, şimdi silinen bir tweet’te Latto’ya “Karen” dedi, Latto, Nicki’nin “gerçekten annemden daha yaşlı olduğunu söyledi” [and] zorba olmaya çalışın.” Barbz’ın dahil olması ve DM’lerin paylaşılmasıyla birlikte halk kavgası dağınık olmaya devam etti. Sonunda, Nicki yorumlarının çoğunu sildi.

Peki, Barbz için her yerde yeni 1 Numaralı Halk Düşmanı olan rapçi kim? İşte Latto hakkında bilmeniz gerekenler.

Latto kimdir? 'Büyük Enerji' Rapçi Nicki Minaj ile Anlaşmazlık Üzerine 5 Şey – Hollywood Life
(Gregory Pace/Shutterstock)

Latto Bir Rapçidir

Latto, 22 Aralık 1998’de Columbus, Ohio’da doğdu ve Atlanta, Georgia’da büyüdü. Ona göre on yaşında rap yapmaya başladı. Bütün müzikler. İlk stüdyo albümünü yayınlamadan önce, 2010’ların ikinci yarısında bir avuç dolusu mixtape yayınladı. da Souf’un Kraliçesi2020’de. Mart 2022’de serbest bırakıldı 777ikinci stüdyo albümü.

Latto, “Kendimi sağlamlaştırmak ve endüstrinin neresine sığdırmak istedim” dedi. karmaşık hakkında 777. “Bu sadece ilk tanıtım. ‘Büyük Enerji’ bu projeden çıkan pop sesidir. Bir R&B sesi aldım. Rap tuzak sesini aldım. Pharrell ile yaptığım bazı ritmik şeyler var, sadece farklı havalı şeyler.”

O kazandı Rap Oyunu

16 yaşında katıldı Kraliçe Latifah/Jermaine Dupri-üretilen Ömür boyu gerçeklik-televizyon şovu, Rap Oyunu. Önyükleme kampı tarzı gösteri, rapçileri birbirine düşürdü ve “Miss Mulatto” adı altında Latto yarışmayı kazandı. Jermaine Dupri, So So Def Records etiketiyle ona bir kayıt sözleşmesi teklif etti, ancak yeterli para olmadığını söyleyerek reddetti (h/t Vlad TV).

Biracial olarak tanımlar

Latto ilk kez rap yapmaya başladığında, çirkin ırkçı terimi bir gurur kaynağına (gazeteci) dönüştürerek “Miss Mulatto” adını aldı. Nadra Kareem Nittle terimin çirkin kökleri hakkında yazdı Thought Co için bir makalede.)

O zamanlar 15 yaşındaki bir Latto, “Irkım konusunda tutkuluyum” dedi. Hip Hop DX’i. “Ben Bayan Mulatto. Melez terimi teknik olarak ırkçı bir karalamadır. Yarı siyah yarı beyaz olan biri anlamına gelir. Yani tartışmalı gibi. Bu olumsuzluğu melez kelimesinden aldım ve şimdi herkes bana Bayan Mulatto diyor. Neden birini veya diğerini seçmek zorundayım? Ben her ikisiyim. Geçmek istediğim şey bu.”

Latto kimdir? 'Büyük Enerji' Rapçi Nicki Minaj ile Anlaşmazlık Üzerine 5 Şey – Hollywood Life
(Brandon Nagy/Shutterstock)

“Annem 15 yaşındayken bana hamileydi. Beyazların çoğunlukta olduğu bir okula gitti, bu yüzden elbette, 15 yaşında, Siyah bir adamdan hamile olması, onların üstesinden gelemeyecekleri kadar fazlaydı, ”diye ekledi genç Latto. “Pek çok insan senden şüphe ediyor… ah, bunu yapamayacak, o bir it, ah, bunu yapamaz. Bunun için çalıştığımı göstermeliyim. Bunun için hazırım. Hadi gidelim.”

2021’de Latto İsmini Benimsedi

Sonunda 2021’de sahne adını Latto olarak değiştirdi. “Niyetlerini biliyor olabileceğini biliyorsun ama bunlar seni tanımayan, seninle hiç tanışmamış yabancılar” dedi. sıcak serbest stil görüşme (h/t İlan panosu). “Öyleyse birbirinizi dinlemelisiniz ve niyetinizin bu olmadığını biliyorsanız ve bu böyle algılanıyorsa, neden bir değişiklik yapmıyorsunuz veya değiştirmiyorsunuz? Benim için adı buydu. Şimdi, ‘Tamam, niyetim melez olmayı asla yüceltmek değildi’ diyorum. Öyleyse, böyle algılanıyorsa ve insanlar ‘Ah, melez olduğum için daha iyiyim’ veya ‘Kişilik özelliğim melez’ dediğimi düşünüyorsa… o zaman meseleyi değiştirmem gerekiyor.”

Latto, ‘Kadın Rapçilerin Nasıl Daha Zor Olduğu’ Hakkında Konuştu

Mart 2022’de Latto, kariyerinde yüzleşmesi gereken bazı mücadelelerden bahsetti. “Şu anda albümümü temizliyorum ve bu adamlarla uğraşmak zor oldu, ne dediğimi anlıyor musun? İşi nasıl sürdüreceklerini bilmiyorlar” dedi. büyük çocuk televizyonu, başına karmaşık. “Sadece 100 tutuyorum. Albümümde temizlemesi zor olan bir özellik ve DM’ye yanıt vermediğim için kafayı yemeye çalışmaktan hoşlanıyorlar.”

Latto kimdir? 'Büyük Enerji' Rapçi Nicki Minaj ile Anlaşmazlık Üzerine 5 Şey – Hollywood Life
( John Nacion/NurPhoto/Shutterstock)

“Niyetim, bunu bir bütün haline getirmek değildi,” dedi daha sonra Kahvaltı Klübü yorumlar hakkında. “Ben sadece oyunda yeni bir kadın rapçiyim gibi bakıyordum. Keşke biri bana bu işlerin gerçekte nasıl gittiğine dair bir fikir verebilseydi. ‘Ah, kadın rapçilerin işi daha zor’ gibi bir şey duyarsınız. Ama bir kadın rapçi için özellikle neyin zorlaştığına dair biraz fikir vermek istedim. Müzikten ya da herhangi bir şeyden uzaklaşmasını istemedim, bu yüzden bir bakıma öyle dememeyi dilerdim.”

“Çoğu zaman bu şirketler, erkek sanatçılar veya erkek yapımcılar veya milyar dolarlık işletmeler ve size karşı gelen etiketler tarafından kapalı kapılar ardında zorbalığa maruz kalıyoruz” dedi. karmaşık röportaj yapmak. “Yaratıcılığınız için son derece yetersiz ve adaletsiz olduğunu düşündüğüm çekimleri yapabilirler. Ama benim küçük sesimin bir etki yaratabileceğini ve belki diğer insanları da yaşadıkları hakkında konuşmaya teşvik edebileceğini düşünüyorum, çünkü bunları yaşayan tek kadın ben değilim, ama bize onu susturmamız söylendi.”
Kaynak : https://hollywoodlife.com/feature/who-is-latto-rapper-4869348/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir