Laenor Velaryon kimdir? ‘Ejderha Evi’ Karakteri Hakkında – Hollywood Life


Leanor Velaryon


Galeriyi görüntüle

Resim Kredisi: HBO

Laenor Velaryon’u çok daha fazla görmeye hazır olun. Ejderha Evi. 3. bölümde Seasmoke ile günü kurtardıktan sonra, Laenor’un HBO dizisindeki rolü önümüzdeki bölümlerde çok daha önemli hale gelecek.

Peki, Laenor Velaryon kimdir? Zaten ailesi ve küçük kız kardeşi ile tanıştınız. Ayrıca dizinin ana karakterlerinden biriyle evlenecek. İşte Laenor hakkında bilmeniz gerekenlerin bir dökümü.

Theo Nate
Theo Nate, genç Laenor Velaryon rolünde. (HBO)

Laenor Velaryon kimdir?

Laenor Velaryon, Corlys Velaryon ve Rhaenys Velaryon’un en büyük çocuğudur. Velaryonlar Westeros’ta güçlü ve zengin bir ailedir. Corlys “Deniz Yılanı” olarak bilinir. Corlys, Kral Viserys’in küçük konseyinde ve Gemilerin Kaptanı olarak görev yapıyor.

Driftmark, Velaryonların evidir. Corlys’in oğlu olduğu göz önüne alındığında, Laenor Driftmark’ın varisi. Laenor, Crabfeeder’a karşı savaşta Corlys, Vaemond Velaryon ve Daemon Targaryen ile birlikte savaştı.

3. bölümde Ejderha Evi, Laenor sonunda Daemon’un Crabfeeder’ı öldürmesine yol açacak bir plan yaptı. Yem olarak bir adam göndermeyi ve Crabfeeder’ı ve adamlarını teslim olduklarını düşünmeleri için kandırmayı önerdi. Vaemond, kendi tarafında kimsenin bu riskli göreve gideceğini düşünmese de, Laenor Daemon’un gideceğini düşündü. Haklıydı.

Laenor Velaryon’u kim oynuyor?

Laenor Velaryon’un genç versiyonu yeni gelenler tarafından oynanır. Theo Nate. Eski sürüm tarafından oynanacak John Macmillan. Önce Ejderha EviTheo, TV dizisinin 2021 bölümünde yer aldı. Zaman. HBO dizisi, onun ikinci genel oyunculuk kredisidir.

Laenor Ejderha Biniyor mu?

Evet, kesinlikle öyle. Crabfeeder ile son karşılaşması sırasında, Laenor ejderhası gümüş grisi Seasmoke’a binerek geldi. Daemon, Crabfeeder’ın adamları tarafından kuşatıldığı sırada geldi. Seasmoke savaş alanını alevler içinde yaktı. Bu, Daemon ve Corlys’in adamlarının üstünlüğü ele geçirmesine izin verdi.

Leanor Velaryon
3. bölümde Corlys ve Vaemond ile Laenor Velaryon (HBO)

Laenor, dünyadaki birçok ejder binicisinden biridir. Ejderha Evi. Rhaenyra Targaryen Syrax’a, Daemon ise Caraxes’a biniyor. 3. bölümde Seasmoke’a binen Yalın, ilk kez renkli bir kişinin bir ejderhaya binerken görüldüğünü gösteriyor. Game of Thrones diziler.

Laenor Kimle Evlenir?

Targaryen soyundan haberdarsanız, o zaman Laenor ve Rhaenyra’nın evlenerek Velaryon Hanesi ile Targaryen Hanesini birleştirdiğini bilirsiniz. 3. bölümde, Rhaenyra için bir evlilik, Viserys için büyük bir öncelik haline geldi. Lord Lyon Strong, Rhaenyra’nın Velaryon Hanesi ile kırılmaz bir ittifak oluşturacak olan Laenor ile evlendiğinden bahsetti. Sezonun başlarında, Laenor ve Rhaenys, Viserys’in kızları Laena Velaryon ile evlenme fikrini ortaya attılar.

Viserys kiminle evleneceğine karar vermeyi Rhaenyra’ya bırakmaya karar verdi. açıklandığı gibi George RR Martin’in Ateş ve Kan, Rhaenrya ve Laenor evlendi. Ancak, Laenor’un eşcinsel olduğu yaygın olarak biliniyor. Rhaenyra ve Laenor’un evliliği aşka dayalı bir ittifaktan ziyade bir ittifaktı.

Laenor’un Çocuğu Var mı?

Evet, Laenor ve Rhaenyra’nın çocukları var, en azından kağıt üzerinde. Rhaenyra evlilikleri sırasında üç erkek çocuk doğurdu: Jacaerys, Lucerys ve Joffrey. Ancak Rhaenyra’nın aşkı Sör Harwin Strong’un, Rhaenyra’nın Laenor ile olan oğullarının gerçek biyolojik babası olduğu söyleniyor.


Kaynak : https://hollywoodlife.com/feature/who-is-laenor-velaryon-4839022/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir