Kraliçe’nin Ölümünden Sonra Kral III. Charles’ın Saltanatı Hakkında Her Şey


Yeni basılmış madeni paralar ve İngiliz para biriminde basılmış nakit para, Charles’ın imajına sahip olacak şekilde ayarlandı, ancak mevcut olanlar kademeli olarak değiştirilene kadar dolaşımda kalacak. Reuters bildirildi.

“Bank of England banknotlarında yer alan ilk hükümdar olarak Kraliçe’nin ikonik portreleri, yaptığımız en önemli işlerden bazıları ile eş anlamlıdır.” İngiltere bankası bir açıklamada söyledi. “Majesteleri Kraliçe’nin resmini içeren mevcut banknotlar yasal para olmaya devam edecek. Mevcut Bank of England banknotları hakkında yas dönemi gözlemlendiğinde daha fazla duyuru yapılacaktır.”

II. Charles’ın saltanatından bu yana, hükümdarın selefinin tersi yönde yüzleşmesi geleneksel hale geldi. Reuters, bu nedenle yeni kralın para konusundaki yüzünün artık sola dönmesinin beklendiğini söyledi.

Bu arada, Avustralya Rezerv Bankası “Kraliçe Majesteleri’nin resmini içeren 5 dolarlık banknotların kullanılmaya devam edilebileceğini” duyurdu ve “Bunlar geri çekilmeyecek ve muhtemelen önümüzdeki yıllarda dolaşımda kalacaklar” dedi.


Kaynak : https://www.eonline.com/news/1345654/all-the-royal-details-on-king-charles-iii-s-reign-following-queen-elizabeth-s-death?cmpid=rss-000000-rssfeed-365-topstories&utm_source=eonline&utm_medium=rssfeeds&utm_campaign=rss_topstories

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir