Kraliçe, Sağlık Endişeleri Ortasında Nadiren Halka Görünüyor


30. Majesteleri İngiltere’ye ek olarak 14 ülkenin hükümdarıdır. Aynı zamanda 54 ülkeden oluşan İngiliz Milletler Topluluğu’nun da başkanıdır.

31. Ama bunlar onun tek rolü değil. Ayrıca Devlet Başkanı, Ulus Başkanı, Silahlı Kuvvetler Başkanı, Jartiyerin Egemenliği, İnancın Savunucusu ve İngiltere Kilisesi’nin Yüksek Valisi unvanlarına da sahiptir.

32. Devlet Başkanı olarak Majesteleri siyasi konularda tarafsız kalmalıdır. Bu nedenle, oy kullanmıyor veya seçimlere katılmıyor. Her ne kadar, olarak kraliyet ailesinin web sitesi Hükümdarın, yeni Parlamento oturumları açmak ve Özel Konsey aracılığıyla emirleri ve bildirileri onaylamak gibi Birleşik Krallık hükümetiyle ilgili törensel ve resmi rolleri olduğunu açıklıyor. Ayrıca bir başbakan atayabilir ve onunla düzenli olarak görüşebilir.

33. Mayıs 2021’de kraliçe, Parlamento’yu 67. zaman– 1959 ve 1963 (hamile olduğu ve Prens Andrew ve Prens Edward’ı beklediği zaman) ve Buckingham Sarayı’nın dediği gibi “epizodik hareketlilik sorunları” nedeniyle 2022 hariç, saltanatının her yılında açmıştı.

34. İzleyiciler veya bire bir toplantılar Majestelerinin işinin bir parçasıdır. Göre kraliyet ailesinin web sitesi, herhangi bir zamanda Londra’da 170’den fazla büyükelçi ve yüksek komiser var ve hükümdar, birey rolü üstlendikten kısa bir süre sonra her biriyle bir izleyici kitlesine sahip olacak. Ayrıca başbakanla hükümet konularını tartıştıkları haftalık bir görüşmesi var.

35. 2016 yılına kadar kraliçe 660’tan fazla yatırım (Bireylere başarıları, cesaretleri veya Birleşik Krallık ve İngiliz denizaşırı topraklarına hizmetlerinden dolayı onur veren bir olay).

36. Majestelerinin 600’den fazla himayesi var.

37. Saltanatı tamamen eleştirisiz geçmedi. Örneğin, Prenses Diana’nın 1997’deki ölümünden sonra, Majesteleri, Londra’ya dönmek yerine başlangıçta İskoçya’daki Balmoral Kalesi’nde kaldığı ve başlangıçta İngiliz bayrağını yarıya indirmediği için kamuoyu eleştirileriyle karşı karşıya kaldı. Diana’nın cenazesinin olduğu gün. Hükümdar daha sonra televizyonda yayınlanan bir açıklamada Galler Prensesi’nin ölümünü ele aldı.

“Enerjisi ve başkalarına olan bağlılığı için ona hayran kaldım ve saygı duydum.
Kaynak : https://www.eonline.com/news/1330853/queen-elizabeth-ii-makes-rare-public-appearance-amid-health-concerns?cmpid=rss-000000-rssfeed-365-topstories&utm_source=eonline&utm_medium=rssfeeds&utm_campaign=rss_topstories

Yorum yapın