Kraliçe II. Elizabeth’in Ölümünden Sonra Tahta Veraset Düzeni


Dünya ölümünün yasını tutarken kraliçe ikinci Elizabethİngiltere’nin en uzun süredir hüküm süren kraliyet, monarşinin geleceğe bakması gerekiyor.

Kral Charles Buckingham Sarayı’nın annesinin 8 Eylül’de 96 yaşında öldüğünü açıklamasından birkaç dakika sonra, İngiliz yönetimine uygun olarak yeni kralın halefinin gelmesiyle tahta çıktı. Terfi etmeden önce, Kral Charles en yaşlıydı ve en büyük oğluyla birlikte İngiliz tarihinin en uzun süre hizmet veren varisi, Prens Williamşimdi bu rolü üstleniyor.

Birçoğu Charles ve William’ın yeni unvanlarının geleceğini biliyor olsa da, kraliyet ailesi 76 yıl içinde ilk kez ardı ardına bir değişiklik gördü ve Kraliçe’nin birçok akrabası da dahil olmak üzere birçok akrabası var. Prens Harry ve iki çocuğu ile Meghan Marklebirlikte Prenses Beatrice ve Prenses Eugenie—aynı zamanda monarşinin mirasçıları listesine dahil olanlar.


Kaynak : https://www.eonline.com/news/1345556/the-order-of-succession-to-the-british-throne-after-queen-elizabeth-ii-s-death?cmpid=rss-000000-rssfeed-365-topstories&utm_source=eonline&utm_medium=rssfeeds&utm_campaign=rss_topstories

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir