Kraliçe II. Elizabeth’in Cenazesi Hakkında Bildiğimiz Her Şey


9 Eylül’de Birleşik Krallık, Majestelerinin ölümünün ardından ilk tam günlük ulusal yas ilan etti. Sabah saatlerinde, Kraliçe’yi anmak için ülke genelinde ve denizaşırı ülkelerde 96 top selamı atıldı ve kilise çanları çalındı. İlk tam günlük yas, Kraliçe’nin Britanya tarihindeki en uzun hüküm süren hükümdar olmasından tam olarak yedi yıl sonra geldi.

Aziz Paul Katedrali’nde Kraliçe’nin ölümü üzerine bir dua ve yansıma töreni düzenlendi. Süre Kral Charles III Törene, Tanrı Kralı Korusun’un ilk resmi yorumu da dahildi.

Kral olarak ulusa yaptığı ilk konuşmada Majesteleri, sevgili annesini saygıyla selamladı. “O bana ve tüm aileme bir ilham kaynağı ve örnekti ve ona bir ailenin annelerine borçlu olabileceği en içten borcumuzu borçluyuz” dedi. “Kraliçe Elizabeth iyi yaşanmış bir hayattı; kaderi tutulmuş bir söz ve ölümünde en derinden yas tutuluyor. O ömür boyu hizmet vaadini bugün hepinize yeniliyorum.”


Kaynak : https://www.eonline.com/news/1345601/everything-we-know-about-queen-elizabeth-ii-s-funeral?cmpid=rss-000000-rssfeed-365-topstories&utm_source=eonline&utm_medium=rssfeeds&utm_campaign=rss_topstories

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir