Kraliçe II. Elizabeth’in Cenaze Müziğinin Asil Dokunaklı Detayları


kraliçe ikinci Elizabeth‘ defnedilirken müzik zevkleri sergileniyor.

Rahmetli hükümdarın 19 Eylül’deki devlet cenazesi sırasında, Westminster Abbey’deki ayin sırasında, yalnızca Kraliçe’nin müziğe olan sevgisini kanalize etmekle kalmayıp, aynı zamanda kraliyet ailesinin tarihini de yansıtan özenle hazırlanmış bir müzik seçkisi çalındı. (Cenazeyi izleyebilirsiniz burada.)

Cenazede söylenen ilahiler arasında Majesteleri’nin 1947’deki düğününde söylenen “Rab’bin Benim Çobanım” da vardı. Prens Philipaynı zamanda Abbey’de düzenlenen Edinburgh Dükü.

“Love Divine, All Loves Excelling” şarkısı, birkaç kraliyet düğünü de dahil olmak üzere yıllar boyunca birçok kraliyet hizmetinde çalındı. Şurada yer aldı: Kral Charles III2005 düğünü Kraliçe eşi Camilla ve düğün töreninde duydum Prens William ve Kate MiddletonGaller Prensesi, 2011 yılında. İlahi aynı zamanda Prenses Eugenie‘ın düğünü Jack Brooksbank 2018 yılında.


Kaynak : https://www.eonline.com/news/1346828/the-royally-touching-details-of-queen-elizabeth-ii-s-funeral-music?cmpid=rss-000000-rssfeed-365-topstories&utm_source=eonline&utm_medium=rssfeeds&utm_campaign=rss_topstories

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir