Kraliçe II. Elizabeth yas tutanların haraç ödediği için tüm dünyada kutlandı


Dünyanın her yerinden yas tutanlar, dünyanın dört bir yanından mirasını onurlandırmak için toplandılar. kraliçe ikinci Elizabeth.

Kraliyet ailesi tarafından 8 Eylül’de sosyal medyadan paylaşılan bir açıklama ile teyit edildiği üzere İngiliz hükümdarı 96 yaşında öldü. Referans olarak Kral Charles III ve Kraliçe Eşi CamillaAçıklamada, “Kral ve Kraliçe Eşinin bu akşam Balmoral’da kalacağı ve yarın Londra’ya döneceği” belirtildi.

Majestelerinin ölüm haberi, Buckingham Sarayı’nın doktorların Kraliçe’nin sağlığıyla “endişelendiğini” ve “tıbbi gözetim altında kalmasını” tavsiye ettiğini doğrulamasından saatler sonra geldi. Gelişmeyi takiben, kraliyet ailesi üyeleri dahil Prens Harry, Prens William ve Prens Andrew Kraliçe’nin yanında olmak için İskoçya’ya gitti.

Ölümünden önce Kraliçe II. Elizabeth, Haziran ayında bir Platin Jübile ile tahta 70 yılını kutlayarak İngiliz tarihinin en uzun süre hizmet veren hükümdarı olarak tarihe geçti.


Kaynak : https://www.eonline.com/news/1345423/queen-elizabeth-ii-s-life-celebrated-across-the-world-as-mourners-gather-to-pay-tribute?cmpid=rss-000000-rssfeed-365-topstories&utm_source=eonline&utm_medium=rssfeeds&utm_campaign=rss_topstories

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir