Kraliçe II. Elizabeth ve Prens Philip’in Romantik Zaman Çizelgesi: Fotoğraflar – Hollywood Life


Onlar dünyanın en ünlü çiftlerinden ve tüm zamanların en uzun süren aşk hikayelerinden biriydi. kraliçe ikinci Elizabeth ve Prens Philip 70 yılı aşkın bir süredir evliliklerine adanmış ortaklardı. İkisi genç yaşta aşık oldular ve kraliçenin saltanatı boyunca zorluklarla karşılaşmaya devam ettiler. İngiliz monarşisinin kalıcı bir sembolüydüler ve şimdi hem Elizabeth hem de Philip geçti. Elizabeth’in 8 Eylül 2022’deki ölümünün ardından, kraliyet çiftinin aşk hikayesine bakın.

Kraliçe II. Elizabeth ve Prens Philip Ne Zaman Tanıştı ve Nişanlandı?

Kraliçe II. Elizabeth ve Prens Philip'in Romantik Zaman Çizelgesi: Fotoğraflar – Hollywood Life
O zaman Prenses Elizabeth ve Philip Mountbatten 1934’te bir araya geldi [Shutterstock].

Kraliçe II. Elizabeth, daha sonra Prenses Elizabeth, ilk olarak 1934’te Prens Philip, ardından Philip Mountbatten ile tanıştı. O zamanlar Elizabeth sadece bir çocuktu, yaklaşık sekiz yaşındaydı ve Philip genç bir gençten daha fazla değildi. Yaklaşık beş yıl sonra, ikisi tekrar bir araya geldi ve arkadaş oldular. Prens Philip biyografi yazarına “Pekala, Dartmouth’ta tanışmıştık ve bana kalırsa çok eğlenceli bir deneyimdi, yata binip onlarla tanışmak ve bu tür şeyler, işte bu kadardı,” dedi. fesleğenbaşına Devon Canlı.

Philip ve Elizabeth’i takip eden yıllarda, Philip nihayet Elizabeth’in babasına sormadan önce yazışmalarını sürdürdüler. Kral George VI, en büyük kızının evliliği için. Temmuz 1947’de genç çift nişanlandıklarını dünyaya duyurdu. O zamanlar için bir yazar Gardiyan birlik hakkında şunları söyledi: “Bu açıkça bir seçim evliliğidir, anlaşma değil. Prenses Elizabeth, insanların kalbinde yüksek bir sevgi yeri kazandı. Daha şimdiden, anne babasıyla aynı beceri ve incelikle istasyonunun işini yapıyor. Herkes ona sevgi dolu bir evliliğin getirebileceği tam mutluluğu dileyecek.”

Kraliçe II. Elizabeth ve Prens Philip’in Masal Düğünü

Kraliçe II. Elizabeth ve Prens Philip'in Romantik Zaman Çizelgesi: Fotoğraflar – Hollywood Life
Prenses Elizabeth ve Edinburgh Dükü, 1947 yılının Kasım ayında düğün günlerinde [Shutterstock].

20 Kasım 1947’de Elizabeth ve Prens Philip, Westminster Abbey’de evlilik yeminlerini ettiler. Dünya Savaşı’nın ardından neredeyse tüm ülkenin çiftin birlikteliğinden zevk almayı bıraktığı anıtsal bir olaydı. Sonra-Prenses Elizabeth’e babası, onları Manastıra götüren arabada eşlik etti ve burada Edinburgh Dükü unvanı verilen müstakbel kocasıyla tanıştı.

Tüm tören, ülke çapındaki konuların duyması için radyoda da kaydedildi. Düğüne dünyanın dört bir yanından ünlüler de katıldı. Törenin ardından Elizabeth ve Philip, deneklere el sallamak için Buckingham sarayının ikonik balkonunda göründüler. Bu an, kraliçenin torunu da dahil olmak üzere daha ünlü çiftlerle kraliyet ailesinde bir gelenek haline geldi. Prens William ve eşi Düşes Kate Middletonselamlama ve fotoğraf fırsatı için görünen.

Kraliçe II. Elizabeth ve Prens Philip Ebeveyn Oldu

Kraliçe II. Elizabeth ve Prens Philip'in Romantik Zaman Çizelgesi: Fotoğraflar – Hollywood Life
Prenses Elizabeth ve Edinburgh Dükü çocukları, Prens Charles ve Prenses Anne ile [Shutterstock].

Düğünlerinden kısa bir süre sonra, Prens Philip ve Kraliçe II. Elizabeth, o zamanlar sadece Dük ve Prenses, Buckingham Sarayı’nın yakınında olabilmeleri için ünlü Clarence House’da ev kurdular. Düğünlerinden neredeyse tam bir yıl sonra, Philip ve Elizabeth, İngiliz tahtının varisi olan ilk çocuklarını birlikte karşıladılar, şimdi-Kral Charles. Charles, 14 Kasım 1948’de doğdu ve kız kardeşi, Prenses Anne15 Ağustos 1950’de doğdu.

Çift, kraliyet görevleri ve olayları dışında çok mütevazı bir hayat yaşadı. İkili, çocuklarıyla birlikte, genç ailenin güneşte ve İngiliz hayatından uzakta zaman geçirdiği muhteşem Malta destinasyonunda da zaman geçirdi. Bu nokta, dünyanın en ‘normal’i olarak kabul edilir. [Elizabeth’s] tüm yaşam” biyografisine göre Ben Pimlottbaşına İnsanlar. Gelecek yıllarda Elizabeth ve ailesi için her şey değişecekti.

Elizabeth Kraliçe Oluyor

Kraliçe II. Elizabeth ve Prens Philip'in Romantik Zaman Çizelgesi: Fotoğraflar – Hollywood Life
Kraliçe Elizabeth’in 1954’teki taç giyme töreni [Shutterstock].

Şubat 1952’de Elizabeth inanılmaz bir darbe aldı. Babası 56 yaşında öldü ve tacı takma sırası Elizabeth’e geldi. Elizabeth o sırada yaklaşık 25 yaşındaydı ve iki küçük çocuğu vardı. Evliliğinden yıllar sonra, Kraliçe II. Elizabeth 2 Haziran 1953’te taç giyme töreni için Westminster Abbey’e döndü. Çiftin evliliğinde önemli bir dönüm noktası oldu, çünkü onlar hemen uluslararası sahneye çıkarıldılar ve üzerlerinde öncekinden çok daha fazla inceleme yapıldı. yıllar önce. Ancak uluslararası olaylar, iç meseleler, kraliyet angajmanları, söylentiler ve daha fazlası aracılığıyla Prens Philip ve Kraliçe II. Elizabeth, güçlü bağlarını ve birliklerini sürdürdüler.

Kraliçe II. Elizabeth ve Prens Philip’in İki Çocuğu Daha Var

Kraliçe II. Elizabeth ve Prens Philip'in Romantik Zaman Çizelgesi: Fotoğraflar – Hollywood Life
Kraliçe II. Elizabeth ve Prens Philip, 60’larda Prens Andrew ve Edward’ı karşıladı [Shutterstock].

Egemen olarak saltanatının yaklaşık yedi yılında, Kraliçe II. Elizabeth onu ve Prens Philip’in üçüncü çocuğu olan oğlunu doğurdu. Prens Andrew 19 Şubat 1960’ta. Dört yıl sonra çift, en küçük çocukları olan oğullarını kucaklarına aldı. Prens edward, Birleşik Krallık halkıyla bağlantı kurmanın bir yolu olarak, altı kişilik aile 1969’da bir belgesel için bir araya geldi. Kraliyet Ailesi. Kraliyetleri farklı görevler ve çeşitli görevlerle takip eden belgesel, halka kraliyetlerin nasıl onlar gibi olduğuna bir göz atmayı amaçladı. Ne yazık ki, özellikle iyi karşılanmadı ve onlarca yıldır “yasaklandı”. CNN.

Kilometre Taşı Evlilik Yıldönümleri

Kraliçe II. Elizabeth ve Prens Philip'in Romantik Zaman Çizelgesi: Fotoğraflar – Hollywood Life
Kraliyet çifti 1972’de 25. evlilik yıldönümlerini kutladı. [Shutterstock].

Kasım 1972’de Kraliçe II. Elizabeth ve Prens Philip, ilişkilerinde ve evliliklerinde önemli bir dönüm noktasını kutladılar. Çift, aile üyeleriyle birlikte portre pozu verdikleri 25. yıl dönümlerini neşeli bir şekilde kutladı. Güzel bir fırsattı, ancak kraliyet ailesinin yapısı, aile çatışması ve ulusun kraliyet ailesini incelemesi nedeniyle önümüzdeki yıllarda daha da gerginleşecekti.

Kraliçe II. Elizabeth ve Prens Philip’in Zor 1997

Kraliçe II. Elizabeth ve Prens Philip'in Romantik Zaman Çizelgesi: Fotoğraflar – Hollywood Life
1997, çiftin 50. evlilik yıldönümünü kutladı ve kraliyet ailesi için bir sınav ve trajediydi [Shutterstock].

1997, Prens Philip ve Kraliçe II. Elizabeth için 50. evlilik yıldönümlerini kutladıkları için mutlu bir fırsat olsa da, aynı zamanda bir trajediyle gölgelendi. Prenses DianaAğustos 1997’deki trajik ölüm, kraliyet ailesi için bir dönüm noktası oldu. Kamuoyu incelemesi oldukça yoğun hale geldi ve Kraliçe II. Elizabeth ve Prens Philip, Birleşik Krallık vatandaşlarıyla nasıl etkileşime girdiklerini ayarlamak zorunda kaldılar. Tüm bunlara rağmen, birliktelikleri çok daha güçlü hale geldi ve birlikte hayatlarının en önemli anlarından birine yol açtı.

Prens Philip Kraliyet Hayatından Emekli Oldu

Kraliçe II. Elizabeth ve Prens Philip'in Romantik Zaman Çizelgesi: Fotoğraflar – Hollywood Life
Prens Philip, 2017’de kraliyet hayatından emekli oldu [Shutterstock].

Kraliyet ailesine onlarca yıl hizmet ettikten sonra, Prens Philip kraliyet hayatından emekli olma kararı aldı. Ekselansları Edinburgh Dükü [Prince Philip] Kraliyet Ailesi tarafından 4 Mayıs 2017’de yapılan bir açıklamada, bu yılın sonbaharından itibaren artık halka açık görüşmeler yapmamaya karar verdi” dedi. “Bu kararı alırken, Dük’ün tam desteği var. [Queen Elizabeth II]”

Ancak bu yeni aşama, Prens Philip’in karısını destekleyebileceği ve diğer görevleri yerine getirebileceği anlamına geliyordu. “Edinburgh Dükü, artık nişanlara katılarak aktif bir rol oynamayacak olsa da, bağlı olmaya devam edeceği 780 kuruluşun Patronu, Başkanı veya üyesidir. Majesteleri, Kraliyet Ailesi üyelerinin desteğiyle tam bir resmi angajman programı yürütmeye devam edecek.”

70 Yıldan Fazla Birbirinizin Yanında

Kraliçe II. Elizabeth ve Prens Philip'in Romantik Zaman Çizelgesi: Fotoğraflar – Hollywood Life
2020, çiftin 73 yıllık evliliğini kutladı [Shutterstock].

Evliliklerinde şimdiye kadarki en önemli olay, Prens Philip ve Kraliçe II. Elizabeth’in 73 yıllık evliliğini kutladıkları Kasım 2020’de geldi. O günün anısına çiftin bir fotoğrafı yayınlandı. Kraliçe II. Elizabeth ve Prens Philip’in birliği zamanın sınavına girdi. Birbirlerine ve Birleşik Krallık’a adanmış 70 yılı aşkın bir süredir trajedi ve zafer boyunca yan yana oldular.

Prens Philip 99 Yaşında Öldü

Kraliçe Elizabeth Prens Philip
Kraliçe Elizabeth, 99 yaşında hayatını kaybeden Prens Philip’in yasını tuttu [Shutterstock].

Belirtilmemiş bir kalp rahatsızlığı da dahil olmak üzere sağlık sorunlarıyla uzun bir savaşın ardından, Prens Philip 9 Nisan 2021’de 99 yaşında öldü. Philip’in ölümü, bir enfeksiyonla savaşırken ve bir prosedürden geçerken iki haftadan fazla hastanede yattıktan bir ay sonra geldi. onun önceden var olan kalp sorunu. Kraliçe Elizabeth, eşinin ölümünü Buckingham Sarayı aracılığıyla yaptığı açıklamada şu sözlerle duyurdu:

Açıklamada, “Kraliçe Majesteleri, sevgili kocası Kraliyet Ekselansları Edinburgh Dükü Prens Philip’in ölümünü derin bir üzüntüyle duyuruyor” denildi. “Majesteleri bu sabah Windsor Sarayı’nda huzur içinde vefat etti. Daha fazla duyuru zamanı gelince yapılacaktır. Kraliyet Ailesi, kaybının yasını tutmak için dünyanın dört bir yanındaki insanlara katılacak.”

Ölümünden bir yıl sonra Elizabeth, Nisan 2022’de vefatının birinci yıldönümünü kendisine bir haraç ile onurlandırdı. Kraliyet Ailesi, İngiltere Şairi’nin “Patrikler – Bir Elegy” şiirinin okunması için merhum Prens’in bir montajını tweetledi. ödüllü Simon Armitage. Yıldönümünden kısa bir süre önce Kraliçe, Philip için bir hizmette COVID-19 ile bir savaşın ardından kamuoyuna çıktı.

Kraliçe Elizabeth 96 Yaşında Öldü

Philip’in ölümünden bir yıldan biraz fazla bir süre sonra, Kraliçe Elizabeth 8 Eylül Perşembe günü 96 yaşında İskoçya’nın Balmoral Kalesi’nde vefat etti. “Kraliçe bu öğleden sonra Balmoral’da huzur içinde öldü. Kral ve Kraliçe Eşi bu akşam Balmoral’da kalacak ve yarın Londra’ya dönecek.” cıvıldamak.
Kaynak : https://hollywoodlife.com/feature/queen-elizabeth-ii-prince-philip-romantic-timeline-photos-4339486/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir