Kraliçe II. Elizabeth Hakkında 70 Kraliyet Büyüleyici Gerçek


28. Majesteleri İngiltere’ye ek olarak 14 ülkenin hükümdarıydı. Aynı zamanda 54 ülkeden oluşan İngiliz Milletler Topluluğu’nun da başkanıydı.

29. Ama bunlar onun tek rolü değildi. O da diğerleri arasında Devlet Başkanı, Ulus Başkanı, Silahlı Kuvvetler Başkanı, Jartiyer Egemen, İnancın Savunucusu ve İngiltere Kilisesi Yüksek Valisi unvanlarını aldı.

30. Devlet Başkanı olarak Majesteleri siyasi konularda tarafsız kalmak zorundaydı. Bu nedenle, oy vermedi veya seçimlere katılmadı. Her ne kadar, olarak kraliyet ailesinin web sitesi Açıklıyor, hükümdarın Birleşik Krallık hükümetiyle ilgili, Parlamentonun yeni oturumlarını açmak ve Özel Konsey aracılığıyla emirleri ve bildirileri onaylamak gibi törensel ve resmi rolleri vardı. Ayrıca bir başbakan atayabilir ve onunla düzenli olarak görüşebilir.

31. Mayıs 2021’de kraliçe, Parlamento’yu 67. zaman– 1959 ve 1963 (hamile olduğu ve Prens Andrew ve Prens Edward’ı beklediği zaman) ve Buckingham Sarayı’nın dediği gibi “epizodik hareketlilik sorunları” nedeniyle 2022 hariç, saltanatının her yılını açtı.

32. Seyirciler veya bire bir toplantılar Majestelerinin işinin bir parçasıydı. Göre kraliyet ailesinin web sitesi, herhangi bir zamanda Londra’da 170’ten fazla büyükelçi ve yüksek komiser var ve hükümdar, birey rolü üstlendikten kısa bir süre sonra her biriyle bir izleyici kitlesine sahip olacak. Ayrıca başbakanla hükümet konularını tartıştıkları haftalık bir görüşme yaptı.

33. 2016 yılına kadar kraliçe 660’tan fazla yatırım (Bireylere başarıları, cesaretleri veya Birleşik Krallık ve İngiliz denizaşırı topraklarına hizmetlerinden dolayı onur veren bir olay).

34. Majestelerinin 600’den fazla himayesi vardı.

35. Saltanatı tamamen eleştirisiz değildi. Örneğin, Prenses Diana’nın 1997’deki ölümünden sonra, Majesteleri, Londra’ya dönmek yerine başlangıçta İskoçya’daki Balmoral Kalesi’nde kaldığı ve başlangıçta İngiliz bayrağını yarıya indirmediği için kamuoyu eleştirileriyle karşı karşıya kaldı. Diana’nın cenazesinin olduğu gün. Hükümdar daha sonra televizyonda yayınlanan bir açıklamada Galler Prensesi’nin ölümünü ele aldı.
Kaynak : https://www.eonline.com/news/1345428/70-royally-fascinating-facts-about-queen-elizabeth-ii-britain-s-longest-reigning-monarch?cmpid=rss-000000-rssfeed-365-topstories&utm_source=eonline&utm_medium=rssfeeds&utm_campaign=rss_topstories

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir