Kraliçe II. Elizabeth, 96, Resmi Platin Jübile Portresi Yayınladı – Hollywood Life


kraliçe ikinci Elizabeth


Galeriyi görüntüle

kraliçe ikinci Elizabeth Platinum Jubilee için yepyeni bir portre yayınladı! Özel olarak sipariş edilen fotoğraf 1 Haziran’da açıldı ve Windsor Kalesi’nin Victoria Vestibule’sindeki bir pencerenin altındaki bir bankta oturan gülümseyen 96 yaşındaki hükümdarı gösteriyor. Bugün. Kraliçe açık mavi yün ceket ve etek takımı içinde zarif ama rahat görünüyordu. tarafından tasarlanan set, Angela Kelly, ceketin açıklığını ve yakasını kaplayan işlemeli beyaz süslemeler vardı. Kraliçe II. Elizabeth, merhum kocasından aldığı iki inci kolye ve nişan yüzüğünü taktı. Prens Filip. Fotoğraf çekildi 25 Mayıs ve bir gösterir Anıtı Kral II. Charles arka planda. Ranald MackechnieKraliyet ailesini daha önce iki kez fotoğraflamış olan , özel portreyi çekmek için seçildi.

kraliçe ikinci Elizabeth
Kraliçe II. Elizabeth Windsor Kalesi’nde resmi Platinum Jübile portresi için sırıtıyor (Fotoğraf: Royal Household/Ranald Mackechnie/WPA Pool/Shutterstock)

Portre aynı zamanda hüküm süren kraliçenin kişisel bir notuyla birlikte yayınlandı. “Birleşik Krallık’ta ve Commonwealth’te Platinum Jübilemi kutlamak için toplulukları, aileleri, komşuları ve arkadaşları bir araya getiren herkese teşekkür ederim. Bu şenliklerde çok mutlu anılar yaratılacağını biliyorum” dedi. “Bana gösterilen iyi niyetten ilham almaya devam ediyorum ve geleceğe güvenle ve coşkuyla bakarken, önümüzdeki günlerin son yetmiş yılda elde edilen her şeyi yansıtmak için bir fırsat sağlayacağını umuyorum.”

Platin Jübile, Kraliçe’nin İngiltere tahtındaki 70. yılını kutluyor. Yetmiş yıl boyunca hüküm süren ilk İngiliz hükümdarıdır. Yıl boyunca birçok etkinlik gerçekleşmiş olsa da, resmi kutlama 2 Haziran ile 5 Haziran arasında gerçekleşiyor. 15 Mayıs’ta Kraliçe Elizabeth, Windsor Kalesi’nde “Tarihte Dörtnala” adlı bir etkinliğe ev sahipliği yapan bir Platin Jübile Kutlaması’na katıldı. 1.300 sanatçı ve 500 atı bir araya getirerek onun tarih yazan saltanatının hikayesini canlandırıyor.

Jübile kutlamalarının geleneksel bir parçası (Kraliçe Elizabeth beş kutlama yaptı, ancak Platinum Jübile’sinden önceki en büyük ikisi 1977’deki Gümüş Jübile ve 2002’deki Altın Jübile idi), Kraliçe’nin Birleşik Krallık çevresinde yaptığı kraliyet turudur. onun insanlarını ziyaret edin. Ancak yaşlanan kraliçe, görevlerini kraliyet ailesinin çeşitli üyeleriyle paylaşmaya başladı. Yerine, Prens William39 ve Kate Middleton40 yaşındaki Cambridge Dükü ve Dutchess, daha önce yaşadıkları Galler’i ziyaret etmekle görevlendirildi. İnsanlar. Prenses Anne71 yaşındaki Kraliçe Elizabeth’in tek kızı İskoçya’yı ziyaret edecekti ve Prens edward58 ve Sophie, Wessex Kontesi57, Kuzey İrlanda’ya seyahat etme görevi verildi.

Kraliçe II. Elizabeth Prens William Kate Middleton
Prens William ve Kate Middleton, Kraliçe Elizabeth’e yardım etmek için yıllar içinde birkaç yeni sorumluluk üstlendi (Fotoğraf: Shutterstock)

Yaklaşan kutlamalar için planlanan bazı etkinlikler arasında Renk Trooping, Platinum Jubilee işaretlerinin aydınlatılması, St. Paul Katedrali’nde bir Şükran Günü hizmeti, Epsom Downs’daki Derby ve Platinum Jubilee Yarışması yer alıyor. Kraliçe Elizabeth’in Buckingham Sarayı’nın balkonundan kalabalığı selamladığı en popüler etkinliklerden biri, 2 Haziran’da yapılacak. Telgraf. Balkonda Kraliçe’nin yanında sadece İngiliz kraliyet ailesinin çalışan üyeleri duracak.

Prens Harry37 ve Meghan Markle40 yaşındaki 3 yaşındaki oğulları ile İngiltere’ye geldi, Archie Harrison Mountbatten Windsorve yaklaşık 1 yaşındaki kızı, Lilibet Diana Mountbatten Windsorgöre, 1 Haziran’da Altıncı Sayfa. Kraliyet ailesinin üst düzey üyelerinin katıldığı büyük etkinliklerde yer almayacak olsa da, kutlamalar için kilise ayinlerine davet edildiler. Kraliyet ailesinin çalışan üyeleri olarak görevden ayrılıp 2020’de Kaliforniya’ya taşınmasından bu yana aile, Birleşik Krallık’ta ilk kez bir bütün olarak bulunacak.


Kaynak : https://hollywoodlife.com/2022/06/01/queen-elizabeth-official-platinum-jubilee-portrait/

Yorum yapın

SMM Panel