Kral Charles, Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskyy’yi Buckingham Sarayı’nda Ağırladı: Fotoğraflar – Hollywood Life


Kral Charles, Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskyy'yi Buckingham Sarayı'nda Ağırladı: Fotoğraflar – Hollywood Life


Galeriyi görüntüle

Görüntü Kredisi: Aaron Chown/AP/Shutterstock

Kral Charles ile buluştu Volodymyr Zelenskyy Ukrayna Devlet Başkanı’nın 8 Şubat Çarşamba günü Londra’ya yaptığı sürpriz gezi sırasında. Zelenskyy, Rusya’ya karşı savaşta ülkesine yardım toplamak için yaptığı Avrupa turunun ilk ayağında, Birleşik Krallık parlamentosuna hitaben konuşmadan önce yeni hükümdarı ziyaret etti. İngiltere Başbakanı ile özel olarak konuşurken Rishi Sunak Ayrıca Zelenskyy, İngiltere’den Ukraynalı pilotları NATO savaş uçakları konusunda eğitme taahhüdü talep etti. CNBC.

Kral Charles, Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskyy'yi Buckingham Sarayı'nda Ağırladı: Fotoğraflar – Hollywood Life
Kral III. Charles, Şubat 2023’te Ukrayna Devlet Başkanı Volodymyr Zelensky ile el sıkışıyor. (Aaron Chown/AP/Shutterstock)

Zelenskyy, “Ukrayna, bizi koruyacak pilotları güçlendirmek ve korumak için dünyanın bize modern uçaklar sağlaması için mümkün olan ve olmayan her şeyi yapacak” dedi. “Özgürlüğümüz var, onu korumak için bize kanat verin” diye ekledi. Konuşma, Ukrayna’nın Rus kuvvetleri tarafından beklenen büyük çaplı bir taarruza hazırlandığı sırada geldi.

Zelenskyy’nin konuşmasının ardından İngiltere Savunma Bakanı Ben Wallace gazetecilere verdiği demeçte, “Başbakan, savunma bakanını hangi jetleri verebileceğimizi araştırmakla görevlendirdi – ancak bunun uzun vadeli bir çözüm olduğunun açık olması gerekir” dedi. Politika. Wallace, İngiltere’nin Ukrayna’ya verdiği desteği her zaman “çok yıllı bir yaklaşım” olarak değerlendirdiğini de sözlerine ekledi.

Kral Charles, Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskyy'yi Buckingham Sarayı'nda Ağırladı: Fotoğraflar – Hollywood Life
Kral Charles ve Zelenskyy, Rusya’nın Ukrayna’yı işgalini tartıştılar. (Aaron Chown/AP/Shutterstock_

Londra’ya çıkarma, Zelenskyy’nin Rusya’nın 24 Şubat 2022’de Ukrayna’yı işgalinden bu yana yaptığı ikinci yurt dışı gezisiydi. Eski TV yıldızı, yaklaşık bir yıl önce ABD’yi ziyaret etti ve Kongre’de tarihi bir konuşma yaptı. Başkana teşekkür etti Joe Biden O sırada Rusya’ya karşı savaşlarında “samimi desteği” için ve ayrıca Kongre üyelerine iki partinin de desteği için teşekkür etti. Zelenskyy o sırada “Ortakları birleştiren kişisel çabaları ve adımları için Başkan Biden’a minnettarım” dedi. “Dünyadaki tüm ülkeler bir pozisyon aldığında ve işbirliğine ve karşılıklı anlayışa odaklandığında, bu tüm ülkeler için, Ukrayna için ABD için çok faydalıdır.”

Zelenskyy, daha sonra Fransa Cumhurbaşkanı ile Paris’te bir akşam yemeği için Fransa’ya uçacaktı. Emmanuel Macron. Almanya Başbakanı ile de görüşmesi bekleniyordu. Olaf Scholz Brüksel’de düzenlenen Avrupa Birliği liderler zirvesi sırasında.

Ücretsiz HollywoodLife Günlük Bültenimizi Almak İçin Abone Olmak İçin Tıklayın en sıcak ünlü haberlerini almak için.


Kaynak : https://hollywoodlife.com/2023/02/08/king-charles-ukraine-president-zelenskyy-buckingham-palace-photos/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir