Kral Charles Buckingham Sarayı’nda Ağlıyor: Fotoğraflar – Hollywood Life


Kral Charles Buckingham Sarayı'nda Ağlıyor: Fotoğraflar – Hollywood Life


Galeriyi görüntüle

İmaj Kredisi: Hugo Michiels/LNP/Shutterstock

Kral Charles III 10 Eylül Cumartesi günü resmi olarak İngiltere’nin hükümdarı ilan edildiği St. James Sarayı’ndaki Katılım Töreni’nin ardından Buckingham Sarayı’na giderken duygulu görünüyordu. Kendi eyaleti Rolls-Royce’a vardığında Charles, yeni hükümdarı bir an için görmek ve annesine saygılarını sunmak için toplanan kalabalığa el salladı, kraliçe ikinci Elizabethtahtta eşi benzeri görülmemiş 70 yıllık perşembe günü vefat etti.

Kral Charles Buckingham Sarayı'nda Ağlıyor: Fotoğraflar – Hollywood Life
Kral Charles III, annesi Kraliçe II. Elizabeth’in ölümünün ardından Buckingham Sarayı’na geldiğinde duygusal görünüyordu. (Hugo Michiels/LNP/Shutterstock)

Yeni hükümdar, “Tanrım, kralı koru!” diye tezahürat yapan iyi dilekler tarafından karşılanırken gözyaşları içinde gülümsedi. Karısı, Camilla Parker BowlesŞimdi Kraliçe Eş olarak anılan , seyircilere de el sallarken aynı coşkuyla bir saat sonra geldi.

Annesinin ölümünden iki gün sonra Charles, St. James Sarayı’nda gerçekleşen ve ilk kez canlı yayınlanan ayrıntılı, asırlık bir katılım töreniyle tahta çıktı. Charles, Kraliçe’nin kaybına atıfta bulunmadan önce etkinlikte, “Bu büyük mirasın ve egemenliğin şimdi bana geçen görev ve ağır sorumluluklarının derinden farkındayım” dedi. “Sizin ve tüm ulusun ne kadar derinden olduğunu biliyorum ve sanırım tüm dünya, hepimizin çektiği bu onarılamaz kayıpta bana sempati duyuyor.”

Kral Charles Buckingham Sarayı'nda Ağlıyor: Fotoğraflar – Hollywood Life
Kral II. Charles ve Kraliçe Eşi Camilla Bowles, Buckingham Sarayı’nda. (Victoria Jones/WPA Havuzu/Shutterstock)

Yeni Başbakan da dahil olmak üzere İngiliz politikacılar Liz Kafes, ilk Charles olmadan Katılım Konseyi için St. James Sarayı’ndaki devlet dairelerinde bir araya geldi. Grup, Charles’ın yeni unvanını Kral III. Charles olarak doğruladı ve ardından onu yeminini ettiği ve hükümdar olarak görevlerine başladığı törene davet etti; bunlardan biri annesinin cenaze gününü resmi tatil ilan etmekti. Hizmetin 19 Eylül’de gerçekleşmesi bekleniyor.

Son olarak 1952 yılında Kraliçe Elizabeth’in tahta çıktığı törende Kral III. Charles’a eşi Camilla eşlik etti.. En büyük oğlu da törendeydi. Prens Williamşimdi tahtın varisi olan ve Galler Prensi olarak adlandırılan kişi.

Bu arada, Buckingham Sarayı’nın dışında kalabalıklar hala İskoçya’nın Balmoral Kalesi’nde ölen Kraliçe II. Elizabeth’e saygılarını sunmak için toplanıyorlardı. Cesedi Balmoral’dan Londra’ya getirilecek ve burada Westminster Abbey’de yatacak.


Kaynak : https://hollywoodlife.com/2022/09/10/king-charles-cries-buckingham-palace-photos/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir