Kırmızı Rujun Gücü ve Canlılığı


Suffragette’ler, oy hakkı için savaşırken çarpıcı renklerle kendilerini zırhladılar. 1912’de güzellik öncüsü Elizabeth Arden onlara mermileri verdi – mühimmat şeklinde küçük ama güçlü kırmızı ruj tüpleri.

Cesur hareket gücü, bağımsızlığı simgeliyordu ve hepsi bir arada meydan.

Bésame Cosmetics’in kurucusu ve yazarı Bésame Cosmetics, “O noktada herkes tarafından giyilmedi” dedi. Klasik Güzellik: Makyajın Tarihi Gabriela Hernandez E’ye söyledi!. “Hey, biz bağımsızız, farklıyız ve ne istersek onu giyeriz” demeye çalışıyorlardı.”

Kadınların oy hakkını savunanların vahşi küstahlığı, kırmızı rujun gaddarlığını o kadar sergiledi ki, İkinci Dünya Savaşı sırasında vazgeçilmez hale geldi. O zamanlar güzellik markaları, tüm malzemelerini savaş için kullanmak için ruj da dahil olmak üzere ürünlerinin üretimini durdurdu.

Hernandez, “İlk başta kesip attılar” dedi. “Ama sonra morallerinin gerçekten düştüğünü gördüler – sadece moralleri değil, güzel kızların geri gelmesini isteyen askerlerin morali de.”

Elizabeth Arden bir kez daha tarihi bir ana bağlandı. Morallerini yükseltmeye yardımcı olmak için, Deniz Piyadeleri ilahisine bir saygı niteliğindeki Montezuma Red adlı bir itfaiye motoru gölgesi yarattı ve askeri üslerde makyaj satma münhasır hakkı verildi.

Hernandez, “Bu renk kadınlara moral güçlendirici olarak pazarlandı” dedi. “Külotlu çorabın yoktu. Çok kumaşın yoktu. Etrafta kalan tek şey rujlardı.”
Kaynak : https://www.eonline.com/news/1337675/the-strength-and-vitality-of-the-red-lipstick-according-to-hollywood-s-most-trusted-makeup-artists?cmpid=rss-000000-rssfeed-365-topstories&utm_source=eonline&utm_medium=rssfeeds&utm_campaign=rss_topstories

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir