Kevin Griffin Hac Müzik ve Kültür Festivali’nin ‘Vibes’ını Konuşuyor – Hollywood Life


Kevin Griffin Hac Müzik ve Kültür Festivali'nin 'Vibes'ını Konuşuyor – Hollywood Life


Galeriyi görüntüle

İmaj Kredisi: Ray Garbo/Shutterstock

Kevin Griffin konuşurken “salatalık kadar havalı” HollywoodYaşam. O zaman, 2022 baskısına üç haftadan az bir süre kaldı. Hac Müzik ve Kültür Festivali (yarın 24 ve 25 Eylül’de Franklin, Tennessee’deki Harlinsdale Çiftliği’nde gerçekleşecek.) Uzun süredir devam eden festivalin bu yılki edisyonunda yer aldı. Chris Stapleton, Brandi Carlile, Avett Kardeşler, Elle King, Jon Batiste, ve yığılmış bir diziliş, ancak Ezra’dan daha iyi solisti – ve festivalin kurucu ortağı – ayrıntılara kafa yormuyordu. “Dürüst olmak gerekirse, yaz kampı gibi. Önümüzdeki hafta herkes gelmeye başlar ve hava karardığında ve biz otopsiyi yaptığımızda, bir şeyleri indirip parkı temizlediğimizde, bu ‘kampın üzücü sonu’ türünden bir hava.”

“Ben ve ortaklarım, W. Brandt Ahşap ve Michael Whelan, New Orleans Caz ve Miras Festivali’ne giderek büyüdükleri için şanslıydılar,” diye paylaşıyor Griffin. “Ve Jazz Fest, Körfez’in güneyindeki en iyi müzik, yemek, kültür, zanaatkar ve tüccarların bir kutlaması – New Orleans yayılıyor – ve adamım, çocuklar ve ailelerle birlikte indie hipster’larınız ve sahne oyuncularınız var. – ve şehirdeki müzik programlarını ve farklı hayır kurumlarını destekleyen büyük bir vakıf var, Caz ve Miras Vakfı – tüm bu şeyler. ‘Hey, bütün festivaller böyledir’ diye düşünerek büyüdüm. Aile dostudur. Serin.”

Kevin Griffin Hac Müzik ve Kültür Festivali'nin 'Vibes'ını Konuşuyor – Hollywood Life
Kevin Griffin (Ray Garbo/Shutterstock)

“Ve müzikal ve aile dostu etkileşimler birbirini dışlamaz. Birlikte var olabilirler ve gördüğüm için onunla büyüdüm” diye ekliyor. Hac Müzik Festivali’ndeki beş sahneden biri olan Lil’ Pilgrims Aile Sahnesi ve Mare Barn Tiyatrosu için de durum böyle. Aileler gün boyunca festivalin manzaralarını ve seslerini dinleyebilir ve Jon Batiste ve Brandi Carlile’nin Cumartesi günü Gold Record Road ve Midnight Sun sahnelerinde kapanışını görmek için zamanda geri dönebilir.

Kevin Griffin Hac Müzik ve Kültür Festivali'nin 'Vibes'ını Konuşuyor – Hollywood Life
Ezra’dan Daha İyi (Robby Klein)

Hac, kendine özgü bir deneyim sunar. Kevin 2013’te Franklin, Tennessee’ye taşındığında, bu “Jazz Fest hissini” yeni evine getirmek istedi. “2013’te bile Bonnaroo vardı; zaten bir ton festival vardı. Ama ben, bu üst düzey, daha küçük festival deneyimi gibiydim, bunun için gerçekten bir şerit var. Belki Bonnaroo’ya gittin, çadırında parti verdin ve şimdi bir ailen var. Ya da iyi bir yemek yemek istersiniz ama yine de ‘Dostum, hala harika müzikler kazıyorum’ diye düşünürsünüz. Burada, şehirde yapacağımız şey gerçekten harika. Sadece tıklıyor.”

Bu yıl “tıklama”ya yardımcı olmak, Americana müziğine odaklanmaktır. “Geçmiş kadrolarımıza bakarsanız,” diyor Kevin, “biraz değişiyor. Bu yıl olduğu gibi, Amerika ülkesine yaslanan bazı yıllarımız oldu. Daha çok popa yaslanan birkaç yılımız oldu, mesela Justin Timberlake ve Ay’da Yürümek. Ve sonra, daha çok kaya gibi foo savaşçıları ve Katiller. Ve o yıl içinde bulunduğumuz durumu bir nevi hissediyoruz ve hissediyor o yılki gibi.”

Kevin Griffin Hac Müzik ve Kültür Festivali'nin 'Vibes'ını Konuşuyor – Hollywood Life

Griffin, bazen “sıralar bir araya geliyor” diyor. “Bazen tesadüfen, bazen de tasarım gereği. Bu yıl Chris Stapleton ve Brandi’ye kilitlendik, bu bir nevi tonu belirledi. Ve her zaman Jon Batiste’i almak istedik – ve bu yıl onun birkaç halka açık performansından biri olabiliriz. Karısının rahatsızlığıyla uğraştığı için festival yapmıyor. Bu yüzden ona sahip olduğumuz için çok minnettarız. Ancak bu, bu yıl için gideceğimiz çok özel bir ülke ve doğru bir seçim yaptığımızı hissettiriyor.”

Ancak, onu gerçekten yapan şey Hac Müzik ve Kültür Festivali Geri kalanlar arasında öne çıkan, başlığın ikinci yarısına odaklanmaktır: kültür. Griffin anlatıyor HollywoodYaşam bu sadece bir tür “dudak servisi” veya markalaşma değil, aynı zamanda festivalin bölgenin modern müzik üzerindeki etkisini kutlaması. “Amerikan Müzik Üçgeni çadırı denen devasa bir çadırımız var. Ve ‘müzik üçgeni’ Mississippi Deltası’nı çevreleyen üçgendir. New Orleans’tan Memphis’e, oradan Nashville’e ve tekrar New Orleans’a bir üçgen yaparsanız, Louisiana’dan Mississippi’ye, Alabama’ya, Tennessee’ye kadar o bölge, tartışmasız sadece Amerikan müziğinin (rock, blues caz) nereden geldiği değil, ama tüm dünyaya sızmış durumda.”

“Greenville Cleveland, Tupelo, Muscles Shoals, New Orleans, Memphis gibi üçgendeki tüm belediyelerin San Antonio’da bile Tejano müzikli, hepsinin orada kabinleri olduğu bir çadırımız var. ve bizde Mike Wolfe itibaren amerikan toplayıcılar Özel deposundaki tüm bu antikalarla odayı küratörlüğünü yapıyor. Bu çadıra girdiğinizde, zamanda geri adım atmak gibi. Sahnede müzik türlerinden bahseden insanlar var ve sonra bunu sergileyen bir sanatçınız var. Bu yıl kültürel kısmı gerçekten güçlendirdik.”

“Bizim var Kara OpryAmericana ve country alanındaki siyah sanatçılar için bu inanılmaz güç ve organizasyon olan ”diyor. “Ve sonra Pazar günü, sadece güne başlamak için bir Güney müjdesi hizmetimiz var. Müjde müziğinin mezhebe bağlı olmayan, sadece bir kutlamasıdır.”

Kevin Griffin Hac Müzik ve Kültür Festivali'nin 'Vibes'ını Konuşuyor – Hollywood Life

Ve sanırım bu yıl şimdiden, bunun için heyecanlıyım. Festivalin kültürel kısmını müziğe, kültüre ve tarihe bu kadar derin bir dalış yapmak için hayranlıkla bakacağımı biliyorum. Bunu insanlara getirebilmek ve sonra kendi arka bahçelerinde ne olduğunu görmek ve bununla gurur duymak için mi? Ve onu yeni bir nesle teşvik etmek gerçekten, gerçekten harika. Bu kısmı kazıyorum ve bunun sorumluluğunu alamam – kültürel kısma öncülük eden ortaklarımdan biri olan Brant Wood. Ve bu gerçekten harika.”

Griffin, “New Orleans’taki Jazz Fest’e şapka çıkarmaktan utanmadık” diyerek sözlerini sonlandırıyor. “Bunu çok iyi yapıyorlar – kültürel kısım, DNA’nın festivalleriyle ilgili. Ve bunu kendi benzersiz yöntemimizle orta Tennessee’ye getirdik.”

Tıklamak burada hakkında daha fazla bilgi için Hac Müzik ve Kültür Festivali.


Kaynak : https://hollywoodlife.com/2022/09/23/kevin-griffin-interview-pilgrimage-music-cultural-festival/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir