Ketanji Brown Jackson Yüksek Mahkeme Yargıcı Olarak Yemin Etti – Hollywood Life


ketanji kahverengi jackson


Galeriyi görüntüle

İmaj Kredisi: Andrew Harnik/AP/Shutterstock

Ketanji Brown Jackson 29 Haziran Perşembe günü Yüksek Mahkeme Yargıcı olarak yemin etti. Nisan ayında Senato tarafından onaylandıktan sonra yaklaşık üç ay içinde yemin etti. Adaletten sonra Yargıtay’ın resmi üyesi yapıldı. Stephen Breyer Perşembe günü emekli oldu. 51 yaşındaki Jackson, Mahkemede görev yapan ilk Siyah kadın. Mahkeme Başkanı John Roberts ve Breyer, öğlen tören sırasında Jackson için yemin ederek onu resmi bir Yüksek Mahkeme Yargıcı yaptı.

Yeminler bittikten sonra Roberts onu karşıladı ve bir alkış aldı. “Şimdi, mahkemenin tüm üyeleri adına, Adalet Jackson’a Mahkemeye ve ortak çağrımıza hoş geldiniz demekten memnuniyet duyuyorum” dedi.

Breyer, Başkan’ı bilgilendirdi Joe Biden 29 Haziran Çarşamba günü bir mektupla emekliliğinin yürürlüğe gireceğini yazdı. Mektupta, planlarını ilk olarak Ocak ayında Başkan’a bildirdiğini ve artık Jackson’ın koltuğuna oturma zamanının geldiğini yazdı. “Aday verdiniz ve Birleşik Devletler Senatosu, Sayın Ketanji Brown Jackson’ın ofiste benim yerime geçmesini onayladı ve bu Mahkemenin 116. üyesi olarak hizmetine başlamak için öngörülen yeminleri almaya hazır olduğunu anlıyorum” diye yazdı. . “Anayasamızı ve Hukukun Üstünlüğünü koruma çabasında bir yargıç olarak yer almak benim için büyük bir onurdu.”

Jackson, Şubat ayında Biden’ın Yüksek Mahkemeye adaylığı olarak ilan edilmişti. Bir dizi yoğun sorgulamadan sonra Jackson, 7 Nisan’da Yüksek Mahkeme tarafından onaylandı. Jackson, Biden’ın onayıyla izledi ve daha sonra, Breyer emekli olduktan sonra koltuğunu almaya hazır olduğunu gösteren adaylığı kabul ederek ilham verici bir konuşma yaptı. Eşine, kızlarına ve daha fazla aile üyesine destekleri için teşekkür ettiği konuşmada, “Ayrımcılıktan Amerika Birleşik Devletleri Yüksek Mahkemesine gitmek sadece bir nesil aldı” dedi.

Ketanji Brown Jackson Yüksek Mahkeme Yargıcı Olarak Yemin Etti - Hollywood Life
Jackson, Nisan ayında onaylandıktan sonra konuşmasını yapıyor. (Andrew Harnik/AP/Shutterstock)

Brown’ın atanması tarihi olmakla birlikte, altı yargıç sağcı cumhurbaşkanları tarafından atandığı ve yalnızca üç yargıcın Demokratlar tarafından atandığı Cumhuriyetçilerin atadığı Yargıçların çoğunluğu olduğu için Mahkemenin tutumunu etkilemiyor.
Kaynak : https://hollywoodlife.com/2022/06/30/ketanji-brown-jackson-sworn-in-supreme-court-justice/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir