Karen Kanlı Prömiyerde Öldü – Hollywood Life


Küçük sevimli yalancılar


Galeriyi görüntüle

Resim Kredisi: HBO Maks

Güle güle güle güle. Merhaba Millwood. Tatlı Küçük Yalancılar: Orijinal Günah A’nın ölümcül pençesine düşen yeni bir Yalancılar grubuna odaklanıyor. Yeni HBO Max dizisi ilk 3 bölümüyle 28 Temmuz’da gösterime girdi ve hayal kırıklığına uğratmadı. En son A gizemi, geçmiş ve bugünün karışık bir ağını örüyor. İşte ilk 3 bölümün bir özeti:

Bailee Madison
Bailee Madison, Imogen rolünde. (HBO Maks.)

‘PLL: Original Sin’ Bölüm 1: Imogen’in Annesi Gizemli Mesajdan Sonra Öldü

İlk bölüm 31 Aralık 1999’da Millwood’da başlıyor. Y2K partisi sırasında bir kız yardım için yalvarıyor. Bir grup kıza ulaştığında Sydney adında bir kız yardım etmek ister ama arkadaşı Davie yardım etmemesini söyler. Saat yavaşlayıp 2000’e dönerken kız herkesin gözü önünde ölüme atlar.

2022’ye hızlı ilerleyen Davie’nin hamile olan Imogen adında bir kızı var. Imogen’in eski arkadaşı Karen, onun bazı eşyalarını almak için ortaya çıkar. Karen içeri girdiğinde, Davie’ye üzerinde adının yazılı olduğu, kırmızıyla işaretlenmiş bir zarf uzatıyor. Zarfın içinde Y2K partisi için bir el ilanı var. Davie gözle görülür şekilde korkmuş görünüyor.

“Gitti ama unutulmadı. Geçmişi sonsuza kadar görmezden gelemezsiniz. Geri sayım başladı,” notu okunuyor.

Karen ile tartışırken, Imogen odasının dışından gelen bir ses duyar. Imogen, annesini kan dolu bir küvette ölü bulur. Karen çığlık atarak bahçeye koşar.

Bir ay sonra, Imogen şimdi arkadaşı Tabby ve annesiyle kalıyor. Tabby ve Imogen, Imogen’in evine anahtarı bırakmaya gittiğinde, A kapının arkasında bekliyor.

Okulda resmi olarak Ruh Haftası var. Karen, Imogen için endişeleniyormuş gibi yapıyor ama fısıldıyor, “Kimse senin hamile trajik kıçını burada istemiyor.” Karen tarafından zorbalığa uğrayan Mouse, Noa ile karşılaşır. Noa’nın her sabah uyuşturucu testi yapması ve ayak bileği monitörü olması gerekiyor.

Noa bilinmeyen bir numaradan mesaj alır ve diğerleri de benzer şifreli mesajlar almaya başlar. Ders sırasında Imogen pencereden A’yı görür. Bu sırada Faran öne geçer. Siyah Kuğu karşılığında acı ve ırkçı olan Karen için. Faran, Strode, Prescott, Ripley & Associates’te (!) çalışan annesini arar ve okul etkinliklerine nadiren geldiği için bu gösteriye gerçekten gelip gelmeyeceğini sorar.

Imogen’e bebekle ilgili ne yapacağı sorulduğunda paniğe kapılır ve hemşireyi görmeye gider. Bebekten kurtulmak istiyor. Imogen ve annesinin bebeği birlikte büyütme planları vardı, ama şimdi bu olmayacak. Baba yardım etmeyecek, bu yüzden kürtaj yapmak istiyor. Hemşire, Imogen’in altı aylık hamile olduğunu vurgular. Kürtaj için çok geç.

Noa’nın uyuşturucu testi ve ayak bileği monitörüne ek olarak toplum hizmeti yapması da gerekiyor. Karen’ın babası, nezaret eden Şerif Beasley’dir. Yine de çok fazla denetleme yapmıyor. Noa, Şerif Beasley ve bir öğrencinin arabada çok uygunsuz bir şey yaptığını keşfeder.

Tabby işe gitmeden önce, çocuğun soyunma odasına yerleştirdiği ve çok çıplak erkekleri gösteren kamerayı bulmaya gider. Sinemada patronu Wes’in tam bir araç olduğu açık. Onu eve bırakmayı teklif ediyor ama görünüşe göre bir tutmak. Arabayı durdurur ve hamleleri denemeye başlar. Neyse ki ikisi de A’yı görüyor ve bu Wes’in planlarını mahvediyor.

Imogen evine döner ve annesinin eşyalarını karıştırır. Annesinin ölümünden hemen önce aldığı broşürü bulur. Karen hala Imogen için sorun çıkarıyor ve hatta onun hakkında müdüre gidiyor. Imogen, kafeteryada herkesin önünde Karen’la yüzleşir. Imogen hiçbir yere gitmeyeceğine söz verir. Aslında, Ruh Kraliçesi için yarışacak.

Faran kesinlikle en iyi balerin ama bir sır saklıyor. Skolyozu var. Madam Giry, Faran’ın sırrını saklayacağını iddia ediyor. için pratik yaparken Siyah Kuğu okulda yalnız olan Faran, A’nın onu izlediğini fark eder. Akşam yemeği sırasında Imogen annesinin broşürünü açar. Annesinin neden intihar ettiğine dair hiçbir fikri yok. “Beni asla bu şekilde bırakmaz” diyor.

Kapıcı, okul kampüsünde A’nın inini keşfeder. Şerifi aramaya çalışır ama A, fırsat bulamadan onun boğazını keser. Kapıcı, A’nın ilk (ama muhtemelen ikinci) kurbanı oldu. Ertesi gün, Karen’ın posterleri tahrif edildi. Imogen ve Tabby hemen Karen’ın suçlu olduğunu düşünürler. Karen daha sonra çantasında ölü bir fare bulur ve tüm gözler Fare’dedir. Noa’nın esrar testi pozitif çıkar ve Karen bale ayakkabısındaki usturayla ayağını keser. Hemen Faran’ı suçluyor.

Bütün kızlar tutuklanır. Tam o anda ve orada, hepsi Karen’ı devirmek için bir plan yaparlar. “Bence Karen Beasley’i öldürmeliyiz,” dedi Imogen.

‘PLL: Original Sin’ 2. Bölüm: Karen Beasley Öldü

Altı ay önce, Karen ve Imogen en yakın arkadaşlardı. Karen’ın partisinde Kelly, ona Greg ve Imogen’in öpüştüğünü söylediğinde işler tersine döndü. Greg, Imogen’i suçladı. Karen, Imogen’e inanmadı ve onu partiden attı.

Imogen kızlara Karen’ın o partisinden bir video olduğunu ve onu mahvedebileceğini söyler. Videonun olduğu telefonu almak için Imogen’in evine geri dönmeleri gerekiyor. Karen videoda tamamen boşa gitti ve söylememesi gereken bazı şeyler söyledi. Bütün kızlar, Karen’ın bir çentik düşürülmesi gerektiğine karar verir, ancak Imogen tereddüt eder. Bunun kötü bir fikir olabileceğini düşünüyor.

Maia Reficco
Noa rolünde Maia Reficco. (HBO Maks.)

A, kızlara Karen’ın başına gelen her şeyin suçlusu olduğunu gösteren videolar gönderir, ancak yine de bu işin arkasında Karen’ın olduğunu düşünürler. Kızlar bundan sonra ne yapmaları gerektiğini tartışırlar. Faran için hiç şüphe yok. Misilleme yapmak zorundalar.

Tiyatrodaki film gecesi, Imogen’in Ruh Kraliçesi adaylığını tanıtmanın ve Karen’ı devirmenin bir yolu. Karen’ın videosu tüm sınıf arkadaşlarının önünde yayınlanıyor. Sarhoş bir şekilde Imogen ve Greg ile olan seks hayatı hakkında konuşuyor. Aşağılanmış bir Karen tiyatrodan kaçar.

Wes, Tabby’nin videosu olduğunu açıklayınca Tabby’nin iş arkadaşı Chip’i cezalandırmaya hazırlanıyor. Wes, Tabby ile yalnız konuşabilmesi için uygun bir şekilde Chip’i gönderir. Wes, bunu tek hatası haline getirmeye isteklidir ve ona vermeyi teklif eder. bir diğer eve sür.

Karen ve Imogen mezarlıkta buluşurlar. Imogen videoyu nasıl aldığını açıklıyor. Eve döndü ve Tyler’ın Karen’ı filme çektiğini gördü. Imogen, Karen’a, Karen pişman olacağı başka bir şey yapmadan önce Tyler’ın telefonunu aldığını söyler. Karen, Imogen’in bunca zaman videoyu saklamasına kızgın. Öfkeli bir Karen, “Bir gün bunu beni incitmek için kullanabileceğini biliyordun,” dedi. Bu sırada A, ikisini de mezarlıkta izliyor.

Şaşırtıcı bir hareketle, Karen müdüre Ruh Haftası afişlerini yok ettiğini ve Ruh Kraliçesi yarışından düştüğünü söyler. Görünüşe göre Kelly, Karen rolü yapıyor. Bunların hepsi Imogen’i dansa kaldırma planının bir parçası. Onlarda var Carrie-Imogen için ilham verici planlar.

Tabby, tüm kızları dansa birlikte gitmeye ikna eder. Noa bile Şerif Beasley’den izin aldıktan sonra gidebilir. Imogen Ruh Kraliçesi olarak adlandırılana kadar kızlar için her şey yolunda gidiyor. O taç giyerken kızlar, Karen’ı ve kirişlerde kırmızı boya dolu bir kova fark ederler. A, Karen’ı kirişlerin üzerinden itmeden önce Imogen, A. Karen ve A’nın boğuştuğunu fark eder. Imogen, Karen’ın cesedinin yanında duruyor.

A onlara hemen bir mesaj gönderir: “Kendi kendine sadık olma. Bir zorba aşağı. Beş tane daha var. Benim hakkımda sessiz ol yoksa sıra sende.”

‘PLL: Original Sin’ Bölüm 3: Karen’ın Ölümü Şok Dalgalarına Neden Oluyor

Anlaşılır bir şekilde, kızlar Karen’ın ölümü için çıldırıyorlar. Imogen, Karen’ı kirişlerde ve A’yı gördüğüne yemin ediyor. “Onu itti,” diyor Imogen. Hepsi bu korkunç maskeli kişiyi daha önce gördüklerini fark ettiler. “Düşmedi. Öldürüldü,” diye ekliyor Imogen.

Mallory Bechtel
Mallory Bechtel, Kelly ve Karen’ı canlandırıyor. (HBO Maks.)

Ama şimdilik kızlar A’yı görmeleri ve Karen’ın neden kirişlerde olduğu konusunda sessiz kalıyorlar. Kelly, Karen’ın intihar edip etmediğini merak etmeye başlar. Babası bunun neden bir fikir olduğunu bilmek istiyor ve bent kapakları açılıyor.

Tabby’nin annesi, Angela Waters’ın Y2K partisinde kirişlerden atladığı geceyi hatırlıyor. Kızlar o zaman kendilerini suçlu hissettiler ama polisi arayacak kadar suçluluk duymadılar.

Imogen, Karen’ın onları çerçevelemeye çalışıp çalışmadığını sorgulamaya başlar. Imogen, Karen’ın A tarafından itildiğini biliyor. Kızlar, tüm bunların ortadan kalkacağını umarak A’nın taleplerine uymayı düşünüyor. Imogen, Tabby’ye annesinin banyo duvarına kendi kanıyla A harfini yazdığını açıklar. Noktaları birleştirmeye başlar ve Y2K partisinde gerçekte ne olduğunu bulmaya kararlıdır.

Kızlar, Karen videosu için müdürün odasına çağrılır. Şerif Beasley kan arıyor ve Faran ona hemen kızının zorba olduğunu söyler. Imogen kovadan bahsediyor, ancak Şerif Beasley olay yerinde bir kova bulunmadığını söylüyor. Kızları tehdit ediyor ve onlar hakkında bir ceza soruşturması açmak için her şeyi yapacağını söylüyor.

Annelerin hepsinin bir toplantısı var ve başlangıçta tüm bunların kızlarının başına gelmesinin tesadüf olduğunu düşünmüyorlar. Maalesef şimdilik kafalarını kuma gömüyorlar. Bu arada, Imogen biraz kazı yapar ve Eski Liman Depolarında bulunan bir reşit olmayanın cesedi hakkında bir haber bulur.

Imogen, Angela’nın öldüğü depoya gider ve onun için bir tapınak keşfeder. Dışarıda bir şey duyar ve hızla bir minibüse saklanır. A. Neredeyse onu yakalıyor ama köpekler dikkatini dağıtıyor. Tabby, Imogen’e katılır ve Tabby’nin annesinin ortaya çıkması onları hazırlıksız yakalar. Y2K partisini ve Angela’ya ne olduğunu açıklıyor. Angela’nın “hayal edemeyeceğimiz şekillerde zarar gördüğünü” söylüyor.

Tabby kesinlikle annesine videonun sadece bir kopyası olduğu konusunda yalan söylüyor. Chip’in flash sürücüsü yok. Projeksiyon kabinini kontrol etmeye gittiğinde, gitmişti. Görünen o ki, flash sürücü Wes’in evinde. Ne kadar uygun. Wes, henüz çok genç olan Tabby ile bir film gecesi ve akşam yemeği yemek istiyor. Tabby kesinlikle ürkmüş hissediyor, bu yüzden daha arkasını bile dönmeden flash sürücüyü çabucak buluyor.

Şerif Beasley, Noa’nın arkadaşlarını, özellikle de Imogen ve Tabby’yi ispiyonlamasını sağlamaya çalışır. Noa, Şerif’in fikrini Mouse ve Faran’a sunar. Noa’nın durumu göz önüne alındığında çok fazla seçeneği yok. Erkek arkadaşı daha sonra onu görmeye gelir ve onu uyuşturucu kullanmakla suçladığı için özür diler. Aslında hiç uyuşturucu kullanmadığını ortaya koyuyor. Tutuklandığı gece, aslında annesini koruyordu.

Imogen, Karen’ın cenazesine katılmanın iyi bir fikir olduğunu düşünüyor. Karen’ın annesine eşlik edilmesi gerektiğinde, herkesin önünde Imogen’e bağırır. Imogen hızla kiliseyi terk eder. Tabby herkese flash sürücüye sahip olduğunu ve video için suçu üstlenmeye hazır olduğunu söyler. Kızlar birleşir. Bu arada, Şerif Beasley’nin kızlar için korkunç planları vardır. Onların sınır dışı edilip hapse gönderilmesini istiyor. “Ölmeyi dileyecekler” diye yemin ediyor.

Ebeveynler ve kızları, okuldaki kaderlerini belirleyecek bir disiplin toplantısına katılırlar. Müdür, kararın ertelendiğini bildirmek için sınıfa gelir. Kelly onu görmeye geldi ve Karen’ın Imogen’e zarar verme niyetiyle kirişlerde olduğunu itiraf etti. Kızların aldığı tek şey gözaltı.

Bu yakın görüşmeden sonra, Tabby’nin annesi, kızların bildiklerini ve el ilanlarını hızlandırmaları için diğer anneleri bilgilendirir. Imogen, annelerin onlara ne söylemediğini merak ediyor. Daha sonra Imogen, Kelly’ye Karen hakkındaki gerçeği müdüre anlattığı için teşekkür eder. Kelly, Karen’ın oraya gitmesinin kendi fikri olduğunu kabul ediyor, bu yüzden inanılmaz derecede suçlu hissediyor. Kızlar, Karen’a mezarında veda eder, ancak A’nın onlarla işi henüz bitmemiştir. A yeni başlıyor.


Kaynak : https://hollywoodlife.com/2022/07/28/pretty-little-liars-original-sin-karen-dies-a-premiere-recap/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir