Kareem Abdul-Jabbar, LeBron James’ten “Bütün Yüreğiyle” Özür Diledi


Özür dilemesine rağmen, Abdul-Jabbar daha önce James’e smaç yaptı. Geçen Aralık ayında, NBA’in tüm zamanların en skorer listesinde James’in hemen önünde 1 numara olan Abdul-Jabbar, yıldızı iki kez alenen eleştirdi.

O ay, James paylaştı Instagram COVID-19’u soğuk algınlığı ve griple karşılaştıran bir mem, “Bana yardım edin millet.” Koronavirüs aşılarının savunucusu olan Abdul-Jabbar daha sonra şunları yazdı: alt yığın James’in gönderisinin “değerli mirasına bir darbe” olarak işaretlendiği makale.

Yine Aralık ayında Abdul-Jabbar, James’i Indiana Pacers’a gol attıktan sonra “Büyük Toplar dansı” yapmakla eleştirdi. NBA, hareketi müstehcen bir jest olarak değerlendirdi ve James’e 15.000 dolar para cezası verdi.

Abdul-Jabbar, “Benim için kazanmak yeterli” dedi. alt yığın video. Neden aptal, çocukça bir dans yapıp sahadaki diğer takıma saygısızlık etmen gerekiyor? Mantıklı değil. GOAT’lar dans etmez.”

James’e yönelik en son eleştirisinin viral hale gelmesinden saatler sonra, Abdul-Jabbar sözden geri adım attı. “Bugün bir muhabir bana Lebron James hakkında bir soru sordu ve orantısız bir şekilde savrulan elimsiz cevabım için üzgünüm.” tweetlendi. “Yıllardır bir topluluk lideri ve sporcu olarak LeBron’a derin hayranlığımı ve saygımı ifade ettim. Bu değişmedi ve asla değişmeyecek.”

Abdul-Jabbar daha uzun bir süre söyledi ifade“LeBron hala iki yıl önce tanımladığım göz korkutucu kahraman. [in a Sports Illustrated essay]. Hâlâ Siyahi Topluluk’taki yaşamları iyileştirmede büyük bir güç. Hala tarihin en büyük basketbolcularından biri. Hâlâ milyonların ezici hayranlığını kazanmış bir adam. Ve her gün dışarı çıkıyor ve bu hayranlığı neden hak ettiğini kanıtlıyor.”

“Topluluğu desteklemeye geldiğinde topu düşürdüğünü düşündüğümde zaman zaman LeBron’u azarladım. Ama bunu, istese de istemese de rehberlik eden sevgi dolu bir ağabey ruhuyla yaptım. Utanması gereken bazı şeyler yaptığını söyledi, bu bir çarpma ya da diken ya da parmak sallama değildi, geçmişte söylediklerimin bir kısmını tekrarlayan bendim.”
Kaynak : https://www.eonline.com/news/1326295/kareem-abdul-jabbar-wholeheartedly-apologizes-to-lebron-james-after-criticizing-his-behavior?cmpid=rss-000000-rssfeed-365-topstories&utm_source=eonline&utm_medium=rssfeeds&utm_campaign=rss_topstories

Yorum yapın