Kanser Savaşı, Geçmiş İnme ve Daha Fazlası Açıklandı – Hollywood Life


Tina Turner


Galeriyi görüntüle

İmaj Kredisi: David Fisher/Shutterstock

  • Müzik efsanesi Tina Turner’ın ilk tıbbi acil durumu 2013’te felç geçirdiğinde geldi.
  • Ölümüne giden yıllarda kanser, böbrek yetmezliği ve daha fazlasıyla mücadele etti.
  • Ailesi, Tina’nın 24 Mayıs 2023’te ‘uzun bir hastalıktan’ sonra 83 yaşında hayatını kaybettiğini duyurdu.

“Rock ‘n’ Roll’un Kraliçesi” Tina Turner 24 Mayıs 2023’te 83 yaşında öldü. ölüm Haberler hem hayranlarını hem de ünlü arkadaşlarını şok etti, Tina bir süredir sessizce sağlığıyla mücadele ediyordu ve ailesi bunu ölüm duyurusunda ima etmişti. Açıklamada, “‘Rock’n Roll Kraliçesi’ Tina Turner, İsviçre’nin Zürih yakınlarındaki Küsnacht kentindeki evinde uzun bir hastalıktan sonra bugün 83 yaşında huzur içinde öldü.” “Onunla birlikte dünya bir müzik efsanesini ve bir rol modelini kaybediyor.”

Tina’nın hayatının son yıllarında felç geçirdiği ve böbrek hastalığı ve diğer hastalıklarla mücadele ettiği bildirildi. New York Times. Ayrıca 2016 yılında kendisine bağırsak kanseri teşhisi kondu. Müzik efsanesi Tina Turner’ın ölmeden önceki sağlığı hakkında bilgi edinmek için okumaya devam edin.

Tina Turner
Tina Turner, 1960’larda eşi Ike Turner ile bir ritim ve blues ikilisi olarak ün kazandı. Daha sonra olağanüstü başarılı bir solo kariyerin tadını çıkardı (Fotoğraf: David Fisher/Shutterstock)

Tina Turner’a İnme, Kanser ve Ardından Böbrek Hastalığı Teşhis Edildi

Felç

Grammy Ödüllü şarkıcı, felç geçirme deneyimini 2018’deki anı kitabında hatırladı. Aşk hikayem. Korkunç durum Ekim 2013’te, uzun süredir birlikte olduğu Alman müzik yöneticisiyle evlendikten sadece haftalar sonra meydana geldi. Erwin Bach. “Aniden ve panik içinde uyandım. Başıma ve sağ bacağıma bir şimşek çaktı – en azından öyle hissettim – ve ağzımda komik bir his vardı, bu da Erwin’den yardım istememi zorlaştırdı,” diye kaleme aldı. “İyi olmadığından şüpheleniyordum ama hayal ettiğimden daha kötüydü. Felç geçiriyordum.”

Tina, hayatında utanç verici bir an olarak adlandırdığı felç geçirdikten sonra yürüme yeteneğini kaybetti. “Yardım çağırmak için çok utandım. Günlerdir bacaklarım ve dans etmekten çelik gibi kaslarım vardı ama ayağa kalkacak gücüm yoktu. Dehşete kapıldım, Tina Turner’ın felçli olduğunu hayal edemediğimi düşünürken kendimi bir kanepeye sürükledim,” diye canlı bir şekilde hatırladı. “Bırakın onlarla dans etmeyi, bir daha yüksek topuklu ayakkabılar giyebileceğimden bile şüpheliydim.” Tina, hastanede 10 gün kaldıktan sonra hareket kabiliyetine kavuştu.

Kanser

Tina’ya 2016 yılında felç geçirdikten üç yıl sonra bağırsak kanseri teşhisi kondu. Bağırsağından kanserli polipleri çıkarmak için ameliyat oldu ve ameliyat başarılı oldu. Ne yazık ki, bu onun sağlık sorunlarının sonu değildi.

Böbrek Yetmezliği Ve Nakli

Tina Turner ve Erwin Bach
Tina Turner ve Erwin Bach, evlenmeden önce yaklaşık otuz yıldır birlikteydiler (Fotoğraf: Mimmo Carriero/Shutterstock)

Tina, kanserini genel tıbbi yardım almadan tedavi etmeye karar verdi, ancak bu, sağlığını yalnızca daha da kötüleştirdi: Sonunda böbrek yetmezliği yaşadı. Açıkça, “Cehaletimin sonuçları bir ölüm kalım meselesi haline geldi” diye yazdı. Aşk hikayem. Ancak, mücadeleleri boyunca tek bir parlak ışığı olduğunu fark etti: kocası.

“Bu korkunç suçluluk ve kendi kendini suçlama anında, Erwin hakkında harika bir şey öğrendim. Hatam için beni asla suçlamadı, ”diye mutlu bir şekilde hatırladı. “Bunun yerine sadık, nazik ve anlayışlıydı ve tüm bunları canlı atlatmam için bana yardım etmeye kararlıydı.”

Erwin sonunda böbreğini müzik ikonuna bağışladı, ancak anılarında, hayat kurtaran jestin onların gerçekten aşk için birlikte olduklarını göstermeye yetmeyeceğinden gergin olduğunu itiraf etti. “İnanılmaz bir şekilde, ne kadar süredir birlikte olduğumuzu düşünürsek, hala Erwin’in benimle param ve şöhretim için evlendiğine inanmak isteyen insanlar vardı,” dedi. “Genç bir adam yaşlı bir kadından başka ne ister ki? Erwin her zaman söylentileri görmezden geldi. Erwin ve Tina 1985’ten beri birlikteydiler ve temelde ilk görüşte aşktı.

Tina Turner, müstakbel kocasıyla tanıştığı yıl olan 1985'te sahne alıyor (Fotoğraf: Shutterstock)
Tina Turner, müstakbel kocasıyla tanıştığı yıl olan 1985’te sahne alıyor (Fotoğraf: Shutterstock)

Tina, kitabında bahsettiği “baş dönmesi, unutkanlık, kaygı ve ara sıra çılgın ishal nöbetleri” gibi bazı semptomları olmasına rağmen 2017 yılında böbrek nakli oldu. Ayrıca, “sinir bozucu ve korkutucu” bir rahatsızlık olarak tanımladığı yoğun vertigo nöbetleri geçirdi.

Tina, Mart 2023’te başkalarını böbrekleriyle ilgilenmeye teşvik etti. instagram postalamak. “Böbreklerim, yüksek tansiyonumun geleneksel ilaçlarla tedavi edilmesi gerektiğini fark etmememin kurbanı oldu. İlaçla günlük, yaşam boyu tedaviye ihtiyacım olduğu gerçeğiyle yüzleşmeyi reddederek kendimi büyük bir tehlikeye attım. Çok uzun süre vücudumun dokunulmaz ve yok edilemez bir kale olduğuna inandım” diye yazdı Dünya Böbrek Günü’nde görüldüğü gibi Burada. “Böbreklerimize biraz sevgi gösterelim!” diye bitirdi.

Ruh Sağlığı Mücadeleleri

Diğer pek çok kişi gibi, Tina da akıl sağlığıyla mücadele etti – özellikle de onunla kötü niyetli ilk evliliği sırasında. ike turner. İlişkiden kurtulamadan Tina kendi canına kıymayı bile denedi. “Ölümü seçtim ve dürüstçe seçtim,” diye içtenlikle kaleme aldı. “Uyandığımda mutsuzdum. Ama bir daha asla denemedim çünkü hayatımın akışını değiştiren önemli bir gerçeğin farkına vardım. Hayatta kalmam gerektiğine inanarak karanlıktan çıktım. Bir sebeple buradaydım.”

Tina Turner'ın performansı
Tina Turner, tüm zamanların en başarılı solo kadın oyuncularından biri ve iki kez Hall of Fame adayı (Fotoğraf: Andre Csillag/Shutterstock)

Bağırsak Kanseri ve Böbrek Yetmezliği Nedir?

Bağırsak kanseri, ince bağırsakta bulunan nadir bir kanser türüdür. Sağlık. Semptomlar şiddetli karın krampları, kanlı dışkı, karında bir yumru ve ani kilo kaybını içerir, ancak bunlarla sınırlı değildir. Tina ortaya çıktı Aşk hikayem aylarca ishal olduktan sonra kanserine rastlandı.

Böbrek yetmezliği, bir kişinin böbreklerinden biri veya her ikisi artık kendi başına çalışamadığında ortaya çıkar. Diyabet, yüksek tansiyon ve akut böbrek yaralanmaları böbrek yetmezliğine neden olabilir. Cleveland Kliniği. Böbrek yetmezliği olan kişiler yorgunluk, mide bulantısı ve kusma, hafıza sorunları ve daha pek çok şeyden muzdarip olabilir.

Bir inme, “beynin bir kısmına kan akışı kesintiye uğradığında veya azaldığında, beyin dokusunun oksijen ve besin almasını engellediğinde” meydana gelir. Mayo Kliniği.

Tina ne kadar süredir hastaydı?

Tina, ölümünden on yıl önce çok sayıda sağlık sorunuyla uğraşıyordu. Şarkıcı, anılarında kanseri ve böbrek yetmezliğini yenmiş olmasına rağmen tamamen temize çıkmadığını bildiğini söyledi. “Tıbbi maceramın henüz bitmediğini biliyorum. Ama ben hala buradayım – hala buradayız, hayal ettiğimizden daha yakınız,” diye yazdı Tina, kendisinden ve sevgili Erwin’den bahsederken. “Geriye bakıp karmamın neden böyle olduğunu anlayabiliyorum. Kötüden iyi çıktı. Acıdan neşe çıktı. Ve hiç bugün olduğum kadar tamamen mutlu olmamıştım.”

Ücretsiz HollywoodLife Günlük Bültenimizi Almak İçin Abone Olmak İçin Tıklayın en sıcak ünlü haberlerini almak için.
Kaynak : https://hollywoodlife.com/feature/tina-turner-health-5106537/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir