Kanser Savaşı Açıklandı ve Güncellemeler – Hollywood Life


Jeff Köprüler


Galeriyi görüntüle

Görsel Kredisi: Shutterstock

  • Jeff Bridges’e 2020’de Non-Hodgkin lenfoma teşhisi kondu.
  • Kemoterapideyken COVID-19 kaptı.
  • Jeff, sağlık krizi sırasında “ölmeye oldukça yakın” olduğunu söyledi.
  • Oyuncu, 2023 yılının Mayıs ayında tümörünün önemli ölçüde küçüldüğünü açıkladı.

Jeff Köprüler son birkaç yılda çok şey yaşadı. 73 yaşındaki Akademi Ödülü sahibi, Ekim 2020’de kendisine bir kanser türü olan Non-Hodgkin lenfoma teşhisi konduğunu duyurdu. Jeff kemoterapi gördü ve sonunda çok zayıf olduğu için neredeyse onu öldüren COVID-19’a yakalandı. Jeff, “COVID, kanserimi hiçbir şeymiş gibi gösterdi” dedi İNSANLAR.

Jeff Köprüler
Jeff Bridges, Haziran 2022’deki “The Old Man” galasında (Fotoğraf: Shutterstock)

2023 yılının Mayıs ayında bazı olumlu haberler aldı. Agresif kemoterapinin ardından, agresif kemoterapi tedavilerinin ardından tümörünün “bilye boyutuna” küçüldüğünü ortaya çıkardı. “İlk bölüm için o dövüş sahnelerini yapıyordum. Yaşlı adam ve vücudumda 9’a 12 inçlik bir tümör olduğunu bilmiyordum” dedi. AARP 23 Mayıs 2023 Salı günü yayınlanan yazı için.

Jeff sağlık mücadeleleri konusunda açıktı ve karısına itibar etti, Susan Geston, korkunç deneyim boyunca ona yardım ederek. Jeff’in üç çocuğu da tüm bu süreçte ünlü babalarını destekledi. İşte Jeff’in sağlık mücadeleleri, bugünkü durumu ve daha fazlası hakkında bilmeniz gereken her şey.

Jeff Bridges’e Kanser Teşhis Edildi

Jeff, kanser teşhisini 19 Ekim 2020’de duyurdu. 1998 yapımı filmdeki ikonik karakteri “The Dude”dan bir replik kullandı. Büyük Lebowski, haberi nazikçe vermek için. “Dost’un dediği gibi.. Yeni S**T gün ışığına çıktı. Aktör, “Bana Lenfoma teşhisi kondu” diye yazdı. twitter. “Ciddi bir hastalık olmasına rağmen, harika bir doktor ekibim olduğu ve prognozu iyi olduğu için kendimi şanslı hissediyorum. Tedaviye başlıyorum ve iyileşmem hakkında sizi bilgilendirmeye devam edeceğim.” İçinde takip tweetiJeff, “ailem ve arkadaşlarımın sevgisi ve desteği için derinden minnettar olduğunu” söyledi.

Jeff Köprüler
Jeff Bridges, 2023 Eleştirmenlerin Seçimi Ödülleri’nde (Fotoğraf: Shutterstock)

Jeff, Hodgkin dışı lenfoma hastası olduğunu açıkladıktan sonra sosyal medyada pek çok başka ünlüden destek aldı. George Takei, marlee matlin, Rosie PerezVe Patricia Arquette Jeff’e biraz sevgi gösteren yıldızlar arasındaydı.

Lenfoma Nedir?

Lenfoma, “lenf sisteminde başlayan kanserler için genel bir terimdir”. HKM. İki tip lenfoma vardır: Hodgkin lenfoma ve Hodgkin Dışı lenfoma. Jeff’e vücudun bağışıklık sisteminin bir parçası olan beyaz kan hücrelerinde başlayan bir kanser türü olan Non-Hodgkin teşhisi kondu. Semptomlar boyunda şişmiş lenf düğümleri, karın ağrısı, göğüs ağrısı, sürekli yorgunluk, ateş, gece terlemeleri ve kilo kaybını içerir. Mayo Kliniği. Non-Hodgkin lenfoma genellikle kemoterapi veya radyoterapi ile tedavi edilir.

Jeff Bridges Ne Zamandır Hasta?

Jeff’in kanser teşhisini açıklamasının üzerinden iki yıldan fazla zaman geçti. Kemoterapiye infüzyon ve oral kemoterapi ile başladı ve Ocak 2021’de ilk büyük sağlık güncellemesini paylaştı. İnternet sitesi bu tümör zaten “büyük ölçüde küçülmüştü”. “Haberle eve mutlu geldiğini” söyledi.

Kemoterapi yaparken, Jeff aşı olamadan COVID-19’a yakalandı. Jeff açıkladı İNSANLAR hastanede neredeyse beş ay geçirdiğini ve “ölmeye oldukça yakın” olduğunu söyledi. “Doktorlar bana ‘Jeff, savaşmalısın’ deyip durdu. Sen savaşmıyorsun.’ Teslim olma modundaydım. Gitmeye hazırdım. Ölümlülüğümle dans ediyordum.” Jeff ayrıca kemoterapi gördüğü için vücudunun koronavirüsle savaşmak için “savunması” olmadığını açıkladı. Oyuncu, “Savaşacak hiçbir şeyim yoktu” dedi.

Jeff Bridges Bugün Nasıl?

Jeff kanser savaşını atlattı! Eylül 2021’den beri remisyonda ve hatta başka bir koronavirüs nöbetini atlattı. TV şovunun tanıtımı için seyahat ederken ikinci kez COVID-19’a yakalandı Yaşlı adambuna göre İNSANLAR. Jeff, outlet ile aynı anda hem kanser hem de COVID ile savaşmanın nasıl bir şey olduğu hakkında konuştu.

Jeff Köprüler
Jeff Bridges, eşi Susan ile birlikte (Fotoğraf: Shutterstock)

“Hayattaki felsefelerimin çoğunun deneyimini artırdı ve hepsi o bayat ‘L’ kelimesine iniyor – aşk,” dedi. “Gemimi yöneten şey bu gibi görünüyor ve bu zor zamanlardan geçmek, tüm bu aşk felsefesini bir şekilde şiddetlendirdi. Böyle bir şeyi kaybetmeye yaklaştığınızda, sahip olduklarınıza, sevdiğiniz insanlara ve sevdiklerinize duyduğunuz sevgiye olan minnettarlığınız ve minnettarlığınız artıyor. Sadece onu büyütür ve ondan çıkan olumlu bir şeydi.

Jeff’in karısı Susan, Jeff kanserle savaşırken çok destekleyiciydi. deneyim hakkında konuşurken İNSANLARSusan, “İyileşip iyileşmeyeceğini bilmiyorduk. Söyledim [to the doctors], ‘Hayatını kurtar. Ne yapmak zorunda olursan ol.’ Susan ayrıca Jeff’in ciddi şekilde hasta olduğu zamanı “kötü bir rüya” olarak nitelendirdi, ancak “şimdi iyi rüya kısmı” dedi. Jeff söyledi İNSANLAR Susan ve üç kızı – Isabelle41, jessica39 ve Haley, 37 – “kanser ve COVID hakkında çok destekleyiciydi.” Ayrıca, “Beni ne kadar sevdiklerini ve benim onları ne kadar sevdiğimi dikkatimi çekti” dedi.

Mayıs 2023’te Jeff şunları söyledi: AARP agresif kemoterapinin tümörünü “bir bilye boyutuna” küçülttüğünü. COVID-19 nedeniyle aylarca hastanede kaldıktan sonra, işe geri döneceğinden emin olmadığını söyledi – ancak şimdi daha iyi hissettiğini açıkladı. Yayına “Gerçekten bir daha çalışacağımı düşünmemiştim” dedi. “Öyleyse ilk başta ‘Peki, göreceğiz’ dedim. Ama sonunda bu, ‘Belki yapabilirim’ oldu. İşe geri dönmekten hala korktuğumu itiraf etmeliyim. Sonra iyileşmemi bana sunulan bir hediye olarak düşünmeye başladım.”

“Öyleyse, bu arayı verdikten sonra iki yıla indirildi,” diye devam etti. “İşe geri döndüm ve dostum, sanki uzun bir hafta sonu falan geçirmişiz gibi bir rüya gibiydi. Oyuncu kadrosunda ve ekipte aynı yüzleri görüyordum” diye paylaştı. “Çok tuhaf. Herkes böyle bir özveri gösterdi ve asıldı. Bitirdik. Bunu takdir ediyorum.

Jeff ayrıca, en küçük kızı Hayley’i 2021 Ağustos’undaki düğününde koridorda gezdirecek kadar iyi hissettiğini de açıkladı.

Ücretsiz HollywoodLife Günlük Bültenimizi Almak İçin Abone Olmak İçin Tıklayın en sıcak ünlü haberlerini almak için.
Kaynak : https://hollywoodlife.com/feature/jeff-bridges-health-5090301/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir