Kalp Krizi ve Akıl Sağlığının Açıklaması – Hollywood Life


kevin smith


Galeriyi görüntüle

Resim Kredisi: Billy Bennight/AdMedia / SplashNews.com

  • Kevin Smith, 2018’de ciddi bir kalp krizi geçiren bir film yapımcısı ve aktördür.
  • 2022’de Kevin, bastırılmış travması onu bunalttıktan sonra bir akıl sağlığı merkezine gitti.
  • Kevin, kalp krizinin ona hayata yeni bir bakış açısı kazandırdığı için ‘en büyük hediye’ olduğunu söyledi.

kevin smith o ve film okulu arkadaşından sonra hızla ün kazandı, Scott Mosieradlı çok başarılı düşük bütçeli bağımsız bir filmde yazdı, yönetti, yapımcılığını ve oyunculuğunu yaptı. Katipler1994’te çıkış yaptı. O zamandan beri Kevin, 2004’ler gibi birkaç önemli projeyi yönetti. Jersey Kızı oynadığı Ben Affleck ve birkaç bölüm Süper kız. Ayrıca birkaç hit dizide yer aldı, örneğin Big bang teorisi Ve Mindy Projesi. Kevin, dışarıdan parlak bir Hollywood başarı öyküsü gibi görünse de, Kevin sessizce – ve bilmeden – içeriden acı çekiyordu.

Kevin, 2018’de inanılmaz derecede düşük bir hayatta kalma oranına sahip bir kalp krizi geçirdiğinde ölümle karşı karşıya kaldı. Birkaç yıl sonra, o sırada farkına varmadığı çocukluk travmasından kaynaklanan intihar düşünceleri olduğu için kendini bir akıl hastanesine yatırdı. Kevin Smith’in hem fiziksel hem de zihinsel sağlık yolculuğu ve bugün nerede durduğu hakkında bilgi edinmek için okumaya devam edin.

kevin smith
Kevin Smith bir film yapımcısı, aktör ve podcast yayıncısıdır (Fotoğraf: Billy Bennight/AdMedia / SplashNews.com)

Kevin Smith’e ‘Dul Bırakan’ Kalp Krizi Teşhis Edildi

25 Şubat 2018’de, şu anda 52 yaşında olan Kevin, Kaliforniya’daki iki şovu arasında “dul bırakan” bir kalp krizi geçirdi. Nisan 2018’de yaptığı röportaja göre doktorları, hastaneye başvurmasaydı öleceğini söyledi. BUGÜN. Kalbine stent yerleştirilmesi için aceleyle ameliyata alındı ​​ve ameliyat sırasında uyanık olan Kevin, “anında daha iyi” hissettiğini hatırladı. Açıkladı, “Mantıklıydı, kim bilir ne kadar süredir oradan kan akmıyordu. Yüzde 100 tıkanıklık yaşadım, bu yüzden düzgün oksijen alamıyordum. Bu yüzden şimdi harika hissediyorum.”

“Dul Bırakan” Kalp Krizi Nedir?

“Dul bırakan” kalp krizleri, kalbe giden en büyük arterde bir tıkanıklık olduğunda meydana gelir. “Bu, kanın, kalp kasınızın kan akışının %50’sini sağlayan sol ön inen (LAD) arterinizden geçemeyeceği anlamına gelir.” Cleveland Kliniği web sitesinde belirtiyor. “Acil tedavi, hayatta kalma şansı için çok önemlidir.”

Kevin Smith Akıl Sağlığı Arası Veriyor

Ocak 2022’de, SModcast podcast sunucusu, “gerçeklikten tamamen koptuğunu” hissettikten sonra yoğun terapi için Arizona’nın Sierra Tucson tedavi merkezinde bir ay kaldığını açıkladı. Nisan 2023 röportajı sırasında İNSANLAR, Kevin yardım aradığı sırada intihara meyilli olduğunu itiraf etti. “O anda, artık ortalıkta olmamaktan çekinmezdim. Bir arkadaşımı aradım ve ‘Garip, karanlık bir yerdeyim’ dedim. Bir yere gidip yardım almam gerekiyor’” diye hatırladı.

Kevin, çocukken keşfettiği cinsel istismarı bastırdıktan sonra akıl sağlığının kırılma noktasına geldiğini açıkladı. Terapistine, daha büyük bir erkek çocuğu onu genç bir kızla cinsel eylemlerde bulunmaya zorladığında sadece 6 yaşında olduğunu söyledi ve bunu sadece “bir ara sokakta doktorluk oynamak” diyerek omuz silkti. Terapist yaşadığı şeyin cinsel istismar olduğunu açıkladı.

Yapımcı, üç yıl sonra dördüncü öğretmeni tüm sınıfın önünde kilosuyla dalga geçtiğinde travma geçirdi. ile yaptığı sohbette “Önemli değilmişim gibi iğrenç hissettim” dedi. İNSANLAR. “İşte o zaman ‘diğer adam’ ortaya çıkmaya başladı,” dedi, kişisel duygularını gerçekten maskelemek için kullanılan ikinci kişiliğini tanımlayarak. “Şişman olduğumu fark etmeden önce insanları eğlendirmeye ve beni sevdirmeye karar verdim.”

Kevin, 20’li yaşlarının başında, yalnızca işine odaklanarak duygusal travmasını daha da maskeledi. “Zaten kendimden nefret eden bir karmaşaydım [when I became famous]. ‘Diğer adam’, giymeyi en sevdiğim giysi haline geldi. Sadece devralmasına izin verirdim, ”dedi.

Hayatı boyunca yaşadığı travmayı küçümsediği için, Çizgi Roman Erkekler yapımcı, sorunlarının konuşmaya değer olduğunu hissetmesinin kendisi için zor olduğunu kabul etti. “Başlangıçta, birisi arkadaşlarının öldürülmesini izlemekten bahsederken, ‘Dördüncü sınıf öğretmenim bana şişman olduğumu söyledi’ dediğimde bunu paylaşmak zordu” dedi. “Ama ayrım olmadığını öğrendim. [between levels of trauma] insan sinir sistemine. Dahili olarak, travma travmadır.”

Kevin Smith Ne Kadar Hastaydı?

Kevin’in atardamarının ne kadar süredir bu stres altında olduğunu söylemek zor. İnsanlar aylarca hatta yıllarca %100 tıkalı bir arterle yaşayabilir. Teksas Güneybatı Tıp Merkezi Üniversitesi. İnsanlar göğüs ağrısı veya sıkışma ve nefes darlığı gibi semptomlar hissedebilir ve bunun daha ciddi bir şeyin sonucu olduğunu düşünmeyebilir. Akıl sağlığına gelince, Kevin, tüm çocukluğundan ve genç yetişkin hayatından kaynaklanan duygusal hasarını bastırdığını ve bunun da 50’li yaşlarının başında acil bir yardıma ihtiyaç duymasına neden olduğunu açıkladı.

Kevin Smith Bugün Nasıl?

Kevin Smith, kalp krizi ve akıl sağlığı korkusunu takiben her zamankinden daha iyi görünüyor. Kevin stent takıldıktan sonra kilo vermeye başladı ve bundan gurur duyuyor. Kalp krizinden sadece iki hafta sonra, 20 kiloluk kilo kaybı hakkında fışkırdı. “Karımla tanıştığımda bu kilodaydım” dedi BUGÜN. “Bu olmak için iyi bir ağırlık. En son bu kadar az tarttığımda büyük puanlar almıştım.” Amacının 50 kilo vermek olduğunu söyledi.

New Jersey yerlisi, sağlık yolculuğunu şu tarihte belgeledi: instagramve Ekim 2022’de kilo verme yolculuğunun başlamasının beş yıllık yıldönümünü kutladı. “Yaklaşık beş yıl önce, 300 pound’a yakın bir ağırlıkta, büyük bir kalp krizi geçirdim. Perşembe günü, yetişkin en düşük ağırlığım 195 iken, memleketimde çocukken hiç koşmadığım bir tepeye koştum. o yazdı aşağıda görüldüğü gibi bir selfie yanında.

“Bazı insanların ‘Kalp krizi hakkında konuşmayı keser misin?’ Bunu yaparsam, yeniden rehavete kapılma veya daha kötüsü olma riskiyle karşı karşıya kalırım,” diye devam etti Kevin. “Bu yüzden, beni bozuk plak olarak duyanlardan özür dileyerek, olabilecek en ölümcül kalp krizinden sağ çıkacak kadar şanslı olduğumu ve ödünç alınmış bir zamanda yaşadığımı kendime hatırlatmaya devam edeceğim. Ve belki de bu gönderiyi kibar bir hatırlatma olarak kullanın, Çocuklar: Güzel Lütfen, üzerinde şekerle…Kalbinizi kontrol ettirin.

Eylül 2022’de Kevin, kalp krizinin beklenmedik bir uyanış olduğunu söyledi. “O kalp krizi, sahip olduğum en büyük hediyeydi. Sadece hayatımı kurtarmakla kalmadı, vegan olmamı ve daha sağlıklı beslenmemi sağladı, aynı zamanda bana cesaret verdi. Katip III,” söyledi İNSANLAR.

Akıl sağlığına gelince, Muppets Kargaşası aktör yolculuğu hakkında bir video yayınlamaya hazırlanıyor. “Herkesin tepkisini görmekten korkuyorum [all of this]’ diye itiraf etti İNSANLAR. “Ama biliyorum ki, bu tür şeyleri bilmeyen – benim bilmediğim gibi – bundan bir şeyler çıkarabilecek birileri var.” Ayrıca ottan vazgeçtiğinden ve sosyal medya kullanımını azalttığından bahsetti ve buna Şubat 2023 başlığında değindi. Instagram gönderisi.

“5 yıl önce kalp krizi geçirdim. Elbette bugün hayatta olduğum için mutluyum – ama aynı zamanda hayatta kaldığımdan beri incittiklerim ve verdiğim zarar için de üzgünüm. … Ne kadar istesem de geçmişi değiştiremem” diye uzun bir mesaj yazdı. “Yapabileceğim tek şey bugünü daha iyi hale getirmek. Yani yapmaya çalışacağım şey bu. Her gün. Reaper dönene kadar. Bugün otsuz 5. haftam. Kendimi 10 yıldır sahip olduğumdan daha az uyuşmuş ve daha fazla mevcut hissediyorum” diye devam ederek, ot dostu arkadaşlarına karşı “hiçbir yargılama” olmadığını da sözlerine ekledi.

Kevin ayrıca, bir yetişkin olarak gördüğü ölçekte en düşük olan 180 pound ağırlığında olduğunu açıkladı. Değişim mümkündür, diye devam etti. “Eğer yeşilsen, büyüyorsun. Eğer olgunsan, çürüyorsun. Ve çürümüş olmaktan bıktım. Her gün okul günüdür. Ve öğrenmeye hazırım.”

Ücretsiz HollywoodLife Günlük Bültenimizi Almak İçin Abone Olmak İçin Tıklayın en sıcak ünlü haberlerini almak için.
Kaynak : https://hollywoodlife.com/feature/kevin-smith-health-5101771/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir