Juneteenth Hakkında Bilmeniz Gerekenler


Juneteenth nasıl kutlanır?

Özgürlük Günü, Juneteenth Bağımsızlık Günü ve Siyah Bağımsızlık Günü olarak da bilinen Juneteenth kutlamaları, günün birinci yıldönümünde başladı ve hızla yıllık hale geldi, ancak ardından gelen ayrımcılık yasaları, şenlikleri kamu arazisinden uzak tutmak ve onları kırsal alanlara itmek için çalıştı. Haziranteenth.com. Web sitesi, nerede olurlarsa olsunlar, günün aileleri dua ve barbekülerle kutlamak için bir araya getirmeyi içerdiğini açıklıyor. Hatta serbest bırakılan bazı Afrikalı-Amerikalılar ve onların soyundan gelenler, olayı onurlandırmak için Galveston’a bir hac ziyareti bile yaptılar.

Siyah topluluğun üyeleri sonunda kendileri toprak sahibi olduklarından, mülk bağışlandı ve bu özel şenliklere adandı. Juneteenth adına belgelenen en eski arazi satın alımlarından biri 1872’de Juneteenth.com’a göre Rev. Jack Yates Emancipation Park’ı oluşturarak Houston’da 10 dönümlük arazi satın almak için yeterli fon topladı.

uçurum robinsonweb sitesinin kurucusu söyledi NBC Haberleri Bugün, Juneteenth kutlamaları tüm eyaletlerde olmasa da çoğunda düzenleniyor. Robinson, özellikle Güney’de, bu kutlamaların “geleneksel olarak piknikler, rodeolar, kilise törenleri gibi dini unsurlar ve çocuklar için eğitim ve tarihi hizmetler gibi etkinlikleri içerdiğini” söyledi.


Kaynak : https://www.eonline.com/news/1162483/what-you-need-to-know-about-juneteenth?cmpid=rss-000000-rssfeed-365-topstories&utm_source=eonline&utm_medium=rssfeeds&utm_campaign=rss_topstories

Yorum yapın

SMM Panel