Josh Freese Kimdir? The Foo Fighters’ın Yeni Davulcusu Hakkında Bilgi Edinin – Hollywood Life


Josh Freese Kimdir? The Foo Fighters'ın Yeni Davulcusu Hakkında Bilgi Edinin – Hollywood Life


Galeriyi görüntüle

Görsel Kredisi: Chelsea Lauren/Shutterstock

  • Foo Fighters, 21 Mayıs’ta Josh Freese’in grubun yeni davulcusu olduğunu duyurdu.
  • Duyuru, 50 yaşındaki Taylor Hawkins’in grup Kolombiya’yı gezerken ölmesinden bir yıl sonra geldi.
  • Josh, The Vandals, Devo, A Perfect Circle, Nine Inch Nails ve daha fazlası gibi gruplarla çaldı.

“Bir şarkı falan çalabilir miyiz?” O sözlerle, Josh Freese için davul setinin arkasında oturan adam oldu. Foo Dövüşçülerisevilen grubun kurucu üyesini, arkadaşını ve uzun süredir bateristini kaybetmesinden bir yıl sonra sopaları eline alan, Taylor Hawkins. 21 Mayıs Canlı Yayın etkinliği sırasında Foo Fighters, grubun yeni üyesi olarak 50 yaşındaki Josh’u tanıttı. Dave Grohl, Nate Mendel, Pat Smear, Chris Shiflett, Ve Rami Jaffe.

Giriş, üç efsanevi davulcunun ilk önce pozisyon için yarıştığı şakacı bir şekilde yapıldı. Kırmızı Acı Biber davulcu Çad Smith “beyaz bir Mercedes arabamı engellediğinden” şikayet etmek için grubun prova odasına geldi. tommy lee ile ilgili Mötley Crüe şöhret, “PF Changs’ı aldığını!” Bu sırada, Danny Carey ile ilgili Alet “kanişlerinizi sizin için tımar ettiğini” söylemek için uğradı. Sonunda Josh, grubun doğaçlama yapmak isteyip istemediğini sormak için tüm gürültüyü kesti.

Oradan, grup gelecek albümlerinden yeni bir şarkı olan “Nothing At All”ı çıkardı. Ama İşte Biz. LP, Roswell Records/Columbia Records aracılığıyla 2 Haziran’da yayınlanacak. Grup geçen hafta “Under You”yu yayınladı. grup aynı zamanda tur tarihlerini açıkladı24 Mayıs’ta New Hampshire’da başlıyor.

Dünya, Josh’u en yeni Foo olarak karşılamaya hazırlanırken, onun hakkında bilmeniz gerekenler burada.

Josh Freese On Yıllardır Davul Çalmaktadır.

Josh Freese (d. 25 Aralık 1972) sekiz yaşından beri davul çalıyor. Josh, 2014 yılında bir röportajda “Babam ben doğduğumdan beri Disneyland grubunu yönetti ve ben büyük grup müziğiyle çok ilgiliydim” dedi. yardımcısı. “Evimizin etrafında her zaman bir sürü enstrüman olurdu ve tavan arasına kurulu bir davul olduğunu fark ettim. Annemle babamın onu indirip benim için kurmama izin vermelerinin hiç şansı olmadığını düşünmüştüm ama bir şekilde bunun peşine düştüler. Babam bana en basit Rock ‘n’ Roll 101 ritmini çaldı ve ben de oturup hemen çaldım. Anında aşık oldum.”

Josh Freese Kimdir? The Foo Fighters'ın Yeni Davulcusu Hakkında Bilgi Edinin – Hollywood Life
Josh, 2016’da Sting ile performans sergiliyor (Chelsea Lauren/Shutterstock)

2007’de yaptığı bir röportajda, 8 yaş civarında, “o sıralarda ders almaya” başladığını söyledi. GuitarCenter.com. “Ders almadan yaklaşık bir yıl önce, kayıtlar için pratik yapıyordum. Ben 8 yaşındayken, Van Halen, Devo, Kraliçe, Yolculuk ve Polis…..kısa bir süre sonra Kayıp Şahıslar geldi, Ramonlar, ve benim kocaman Frank Zappa geçirdiğim aşama. Sonra tabii ki caz füzyon aşaması ve ardından 16 yaşımdayken punk rock’a iniş yaptım.

Pre-teen olarak başladı.

Josh, “1985’te, ben 12 yaşındayken, Disneyland’da Top 40 grubunda çalan bir iş buldum” dedi. yardımcısı. Josh, sonraki 38+ yıl boyunca profesyonel bir davulcu olarak çalıştı. “10 yaşımdayken yaklaşık altı hafta boyunca sahip olduğum bir kağıt yolu dışında, sahip olduğum tek iş bu.”

Josh, Kahramanlarıyla Oynadı…

Josh, “Büyük bir Devo hayranı olarak büyüdüm” dedi. Modern Davulcu 2005 yılında, “ama on bir ya da on iki yaşıma geldiğimde Modern Drummer’da birçok makale okumuştum. Terry Bozzio, Vinnie ColaiutaVe Çad Wackerman, ‘Frank Zappa ile çalmak çok zorlayıcıydı – Frank’le çalmak böyleydi – Frank’le çalmak öyleydi’ diyorlardı.” Josh alabildiği tüm Zappa plaklarını satın aldı ve görünüşe göre bir kısmet kuruyordu. . ile tanışma şansı yakalayacaktı. Ahmet ZappaFrank’in onu erkek kardeşiyle tanıştıran oğlu, Dweezil Zappa. Josh, Dweezil ile turneye çıkmaya ve kayıt yapmaya başladı.

1989’da Josh -kendi punk deyimiyle- SoCal punkçılarıyla bir araya geldi. Vandallar. Bir davulcuya ihtiyaçları vardı ve Josh, setin arkasına geçti. O zamandan beri onlarla çalıyor ve tüm albümlerinde yer alıyor. Bak Neredeyse Adım Atıyordum, çünkü Josh’un başka taahhütleri vardı.

1995’te Josh, kendisine ilham veren başka bir grupla çalarak, yenilenen DEVO’nun kalıcı bir üyesi oldu. “[Freedom of Choice] sekiz yaşındayken aldığım ilk albümdü” dedi. DÖNDÜRMEK. “Bodrumumda oturdum ve her zaman ona eşlik ettim, bu yüzden geçen yıl tepeden tırnağa çaldığımız o turu yaptığımızda çılgıncaydı. Çok metronomik olması ve kalıpların çok kasıtlı ve bir tür tekerleme olması açısından eğlenceli. Pek çok insan bunun ‘Whip It’te bir davul makinesi olduğunu düşünüyor. Ama bu Alan Myers.

…Ve En Sevdiğiniz Grupların Tümü.

Josh kendisine “yıldızların serbest davulcusu” diyor ve bunu destekleyecek bir özgeçmişe sahip. “Freese ….kendi tahminine göre, dünyanın dört bir yanından gelen herkesle çalışarak toplam 500’den fazla kayıt kredisi ve sayısız şov topladı. yavru ile paramore ile Weezer ile avril lavigne”yazdı yardımcısı 2014 yılında. Bütün müzikler sayfası onun gibi gruplarla ve sanatçılarla çalıştığını gösteriyor Mike Ness, Chris Cornell, A Perfect Circle, Rob Zombie, 3 Doors Down, Yazısız Kanun, Guns N’ Roses, Ween, Static-X, Kelly Clarkson, Monster Magnet, Steve Vai, The Değiştirmeler, ve sayısız diğerleri.

Josh Freese Kimdir? The Foo Fighters'ın Yeni Davulcusu Hakkında Bilgi Edinin – Hollywood Life
Sipa/Shutterstock

“İnsanlara her zaman ‘Köprüleri yakmadan veya her şeyi kendi başınıza mahvetmeden oynayabildiğiniz kadar çok insanla oynayın’ derim” dedi. yardımcısı. “İnsanların programlarına karşı duyarlı olmalısın ve hepsine en önemlileriymiş gibi davranmalısın. Dışarı çık ve kiminle oynayabilirsen onunla oyna. Bedava oynamalısın; para talep edemezsin. Herkesle ücretsiz olarak oynayın ve oraya gidin çünkü başkalarıyla sadece müzikal olarak değil, kişisel olarak da bağlantı kurmayı asla bilemezsiniz.

Meslektaşları ve Hayranları, Foo Fighters Gösterisine Seçilmesini Övdü.

Josh Freese, 2023’te gruba katılmadan önce Foo Fighters’ın bir arkadaşıydı. Dünya Taylor Hawkins’i kaybettikten sonra Josh, haraç gösterilerine katıldı ve birlikte performans sergiledi. Karanlık’ Justin Hawkins Ve Wolfgang Van Halen başına “All My Life” performansı için yüksek sesli.

Foos, Josh’un yolda davulcu olarak onlara katılacağını açıkladığında, karar evrensel olarak övüldü. “En büyük davul çalma ilham kaynağım ve muhtemelen ilk grubum turneyi bıraktığında pes etmememin ana nedeni,” tweet attı Gösterge Tablosu Günah Çıkarma davulcu Chris Kamrada. “Pek çok farklı saygın sanatçı için çalmanın üstesinden gelmenin ne demek olduğunun canlı bir kanıtı. aferin Foo Fighters.”

“Foo Fighters daha iyi bir karar veremezdi” diye ekledi Steve Stevensiçin gitarist billy idolü. “[Josh Freese] en iyinin en iyisidir.”

Ücretsiz HollywoodLife Günlük Bültenimizi Almak İçin Abone Olmak İçin Tıklayın en sıcak ünlü haberlerini almak için.
Kaynak : https://hollywoodlife.com/feature/who-is-josh-freese-5104567/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir