John Hartman kimdir? Doobie Brothers Dummer Hakkında Bilmeniz Gerekenler – Hollywood Life


doobie kardeşler


Galeriyi görüntüle

İmaj Kredisi: Pat Johnson/Shutterstock

doobie kardeşler kurucu ortak ve davulcu John Hartman 22 Eylül Perşembe günü 72 yaşında vefat etti. Şu an turda olan Doobie Brothers’ın Twitter hesabı üzücü haberi duyurdu. Açıklama, “Bugün John Hartman’ı veya bizim için Küçük John’u düşünüyoruz” diye başladı. “John, Doobies’te geçirdiği süre boyunca vahşi bir ruh, büyük bir davulcu ve şovmendi. Aynı zamanda uzun yıllardır yakın bir arkadaştı ve grup kişiliğinin karmaşık bir parçasıydı!” Ölüm nedeni hemen verilmedi.

1950’de Virginia’da doğan müzik her zaman John’un hayatının bir parçasıydı. Aslında, sadece 19 yaşındayken müziğin peşinden gitmek için California’ya taşındı, bu onun için harikalar yaratan bir hareketti. Orijinal Doobie Brothers davulcusu hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

John Hartman, Doobie Brothers’ı Şans eseri Başlattı

1969’da hevesli bir John, Kuzey Kaliforniya’ya doğru yola çıktığında, Doobie Brothers’a göre Moby Grape grubunun özel toplantısına katılmayı planladı. İnternet sitesi. Bu işe yaramasa da, Moby Grape’in bir üyesi John’u yerel şarkıcı/söz yazarıyla tanıştırdı. Tom Johnston, ve hemen vurdular. İkili, Bay Area’da yerel barlarda çalmaya başladı ve sonunda tanıştılar ve ardından şarkıcı/gitaristi eklediler. Pat Simmons gruba. İlk albümleri pek başarı görmese de ikinci albümleri, Toulouse Caddesi, büyük bir hit oldu ve grubu yıldızlık için hazırladı. Bugüne kadarki en popüler şarkılarından bazıları “Listen to the Music” ve “Black Water”. Grup, 2020 yılında The Rock and Roll Onur Listesi’ne alındı.

John Hartman Dokuz Yıl Sonra Gruptan Ayrıldı

Hartman, 1979’da ayrılmadan önce Doobie Brothers ile sekiz albüm çıkardı. John, “Her şey dağılıyor” dedi. Yuvarlanan kaya 2020’de 10. yıl dönümünden hemen önce gruptan ayrılma kararı hakkında. “Kaliforniya’da bir provada oturduğumu ve Michael [McDonald] Bazı endişeler yüzünden arabasından inmek istemediğini söyledi.” Ancak 1989’daki birleşme albümü için gruba geri döndü. döngülerve 1992’de resmi emekli olana kadar onlarla oynadı.

doobie kardeşler
John Hartman, kariyerini 30 yıl önce Doobie Brothers ile sonlandırdı (Fotoğraf: Pat Johnson/Shutterstock)

John Hartman Kariyerini Değiştirmek İstiyor

Doobie Brothers’tan ayrıldıktan sonra, John büyük bir kariyer değişikliği yaptı ve polis akademisine kaydoldu ve mezun oldu. Ne yazık ki, ünü yoluna girdi ve ciddiye alınmadı. Bu rüyadan vazgeçmeden önce Kaliforniya’daki 20 polis departmanından reddedildi. Grubuna esrar içmenin bir yolunun adının verilmesi de yardımcı olmadı.

John Hartman Biraz Sigara İçerdi

Grubunun adının marijuana olması tesadüf değildi. John kabul etti New York Times 1994’te polis departmanlarının başlarını başka yöne çevirecek kadar sigara içtiğini söyledi. “Bu adamlar, eskiden yaptığım şeyler yüzünden hâlâ bir güvenilirlik sorunu olduğumu düşünüyorlar,” diye teori kurdu. “Kendimi kanalizasyondan aldım.”

John Hartman Gruptan Ayrıldıktan Sonra Temizlendi

Tanıtmak için bir röportajda döngüler 1989’da grup, İlişkili basın turlarının ilk yıllarından beri sakinleştiklerini söyledi. Son turundan bu yana 70 kilo veren John, “Yol bize aynı şekilde davranıyor, biz sadece ona aynı şekilde davranmıyoruz” dedi. Tom Johnston, “Artık otel odalarını çöpe atmıyoruz ve kiralık arabalarla kapı savaşları yapmıyoruz, sahneleri yakmıyoruz ve bu türden şeyler,” diye ekledi Tom Johnston. “Herkes biraz daha seçici oldu, özellikle evliyken, ortalığı karıştırmıyorlar.”
Kaynak : https://hollywoodlife.com/2022/09/23/who-is-john-hartman/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir