Joe & Jill Biden Uvalde Çekim Sitesini Ziyaret Ediyor: Fotoğraflar – Hollywood Life


Joe & Jill Biden Uvalde Çekim Sitesini Ziyaret Ediyor: Fotoğraflar – Hollywood Life


Galeriyi görüntüle

İmaj Kredisi: Evan Vucci/AP/Shutterstock

Başkan Joe Biden ve First Lady Jill Biden 29 Mayıs Pazar günü Teksas, Uvalde’ye Robb İlköğretim Okulu’ndaki silahlı katliamın kurbanlarına saygılarını sunmak için geldi. Çift, Buffalo’daki ırkçı saldırının gerçekleştiği yeri ziyaret ettikten sadece bir hafta sonra, 19 çocuğun ve iki öğretmenin 18 yaşındaki bir silahlı adam tarafından katledildiği okulun önündeki derme çatma anıtın önünde durdu. Orada çiçekler bıraktılar ve her kurbanın karton kesiklerine dokunduklarında kaybedilen masum hayatları düşündüler. CNN.

JOe Biden
Joe ve Jill Biden, toplu çekim kurbanlarına saygılarını sunmak için Teksas, Uvalde’ye gelirler. (Evan Vucci/AP/Shutterstock)

Teksas Valisi ile el sıkıştıktan sonra Greg AbbottBiden ve eşi de konuştu Doktor Hal HarrellUvalde İlçesi Bağımsız Okul Bölgesi müfettişi ve Mandy Gutierrez, Robb İlköğretim Okulu müdürü. Okuldaki molanın ardından çiftin, kurbanlara adanan özel bir hizmet için Sacred Heart Katolik Kilisesi’ndeki Ayine katılmaları bekleniyor. Daha sonra kurbanların aileleriyle ve ardından ilk müdahale ekipleriyle özel olarak görüşecekler.

Basına göre, Başkan’ın bir danışmanı yaptığı açıklamada, “Bunun onlar için ne kadar korkunç bir anın olduğuna dair empati ve anlayış iletmeyi umuyor” dedi. “Mümkünse küçük bir rahatlık sunmayı umuyor.”

Joe Biden
Joe ve Jill Biden, Robb İlkokulu katliamının 21 kurbanı için yapılan anma törenine çiçek bıraktı. (Evan Vucci/AP/Shutterstock)

Başkan ve First Lady’nin ziyareti bir gün sonra Matthew McConaughey saygılarını sunmak için memleketi Uvalde’ye döndü. Annesi Robb İlkokulu’ndaki trajik sahneden bir mil uzakta bir okulda öğretmenlik yapan Oscar ödüllü, okul bölge yetkilileriyle ziyaret etti ve personelle fotoğraf çekti, ancak o sırada herhangi bir açıklama yapmadı.

McConaughey ziyareti sırasında halka hitap etmese de, korkunç trajedi haberinin çıkmasından kısa bir süre sonra açıklama yapan ilk yüksek profilli ünlülerden biriydi. Instagram’da “Özgürlüklerimizin bize bahşettiği haklardan sorumlu olmadığımızı bir kez daha trajik bir şekilde kanıtladık” diye yazdı. “Amerikalılar, Teksaslılar, anne ve babalar olarak, yeniden değerlendirmenin ve ihtiyaçlarımızdan isteklerimizi yeniden müzakere etmenin zamanı geldi” diye devam etti. “Değerlerimizi yeniden düzenlemeli ve trajik bir şekilde çocuklarımızın sorunu haline gelen bu yıkıcı Amerikan gerçeğinin üzerinde ortak bir zemin bulmalıyız.”

JOe Biden
Joe & Jill Biden, Teksas Valisi Greg Abbott ile de bir araya geldi. (Evan Vucci/AP/Shutterstock)

bu Dallas Alıcı Kulübü yıldızın memleketine dönüşü, Sussex Düşesi’nin Perşembe günü yaptığı sürpriz ziyaretin ardından Meghan MarkleBurada kurbanlar için derme çatma bir anıta beyaz çiçekler bıraktı ve kan bağışı yapanlara yiyecek bağışladı. gibi diğer ünlüler Kim Kardashian, Selena Gomez ve halle berrykurbanların ailelerine taziyelerini iletti ve 2012’de Connecticut’taki Sandy Hook İlköğretim Okulu’ndan bu yana en ölümcül okul saldırısının ardından yaşanan silahlı şiddet hakkında konuştu.


Kaynak : https://hollywoodlife.com/2022/05/29/joe-biden-jill-visit-uvalde-shooting-site-photos/

Yorum yapın

SMM Panel