Jim Seals kimdir? The Seals & Crofts Şarkıcısı Hakkında Bilinmesi Gereken 5 Şey – Hollywood Life


Jim Seals ve Dash Crofts


Galeriyi görüntüle

Jim Mühürler 1970’lerin popüler ikilisi Seals & Crofts’tan Darrel “Dash” Crofts 1972’de “Summer Breeze” şarkısını yaratan, 6 Haziran Pazartesi günü 80 yaşında öldü. New York Postası. Kuzeni, müzisyen Brady Mühürleri ülke grubu Little Texas’tan, ölümünü doğruladı Instagram. “James ‘Jimmy’ Seals’ın geçtiğini öğrendim. Karısı Ruby ve çocukları için kalbim kırılıyor” diye yazdı ve merhum şarkıcının bir fotoğrafının yanına yazdı. “Lütfen dualarınız içine onları katınız. Arkasında ne inanılmaz bir miras bırakıyor.” Duyuru sırasında ölüm nedeni açıklanmadı.

Jim Mühürler Ölüm
Fotoğraf: Instagram/Brady Seals

Seals & Crofts 1969’da kuruldu. Bütün müzikler. 1970’lerin başlarında ve ortalarında çıkan “Sweet Green Fields”, “Diamond Girl” ve “Get Closer” gibi bir dizi hitden sorumludurlar. Seals & Crofts gitaristi ve vokalisti Jim Seals hakkında bilgi edinmek için devam edin.

Jim Seals Kokulu Bir Bölgede Büyüdü

James “Jim” Seals, 1942’de Teksas’ta bir petrolcü olarak dünyaya geldi. Wayland Mühürlerive Cora Contalarıgöre Çeşitlilik. Yetiştirilme tarzı hakkında konuştuğu bir röportajda, ÇeşitlilikJames, etrafının her zaman petrol kuleleri ile çevrili olduğunu söyledi. “Koku o kadar kötüydü ki nefes alamıyordun,” dedi.

Jim Seals Erken Yaşta Müzikle İlgilendi

Jim, babası gibi bir petrolcü olmak isteyerek büyümedi. Bunun yerine, erken yaşta müzikle büyülendi. Gitar çalan babası, yaklaşık 5 yaşındayken ona bir keman satın aldı. Çeşitlilik. Jim 10 yaşındayken bir keman yarışmasını kazandı. Daha sonra 13 yaşında saksafona geçti ve Crew Cats adlı yerel bir gruba katıldı.

Crew Cats’teyken Jim, Dash ile tanıştı ve onu oynamaya davet etti. Daha sonra, 1958’de 1 numaralı hitleri “Tequila” piyasaya çıktıktan kısa bir süre sonra Champs’e katılacaklardı. Jim ve Dash, 1965’e kadar grupla birlikte çalıştılar. Los Angeles’a taşındılar ve 1969’da ikililerini oluşturana kadar çeşitli gruplarda oynamaya devam edeceklerdi.

Jim Seals ve Dash Crofts
Seals & Crofts’tan Jim Seals (solda) ve Dash Crofts (sağda) (Fotoğraf: Glasshouse Images/Shutterstock)

Jim Seals ve Dash Crofts Yanlışlıkla Kendilerini Tartışmanın İçinde Buldular

Seals & Crofts adlı bir şarkı ve albüm yayınladı. Doğmamış çocuk, yaşam yanlısı harekete sempati duydu. Şarkı oldukça tartışmalı hale geldi ve karışık tepkiler aldı. “[The song] gerçekten sadece bir soru soruyordu: Peki ya çocuk? ‘Bu önemli bir konu’, hayatın değerli olduğunu ve bu konularda henüz bir yargıya varmak için yeterince bilgi sahibi olmadığımızı söylemeye çalışıyorduk” dedi Jim. Los Angeles zamanları 1991 yılında.

“Bu tür bir şeyin sosyal bir mesele olarak kaynayıp kaynadığını bilmediğimiz cehaletimizdi. Bir yandan binlerce gül gönderiyorduk, diğer yandan bize taş atıyorlardı” dedi. “Böyle bir ayrılığa neden olacağını bilseydik, bunu yapmayı iki kez düşünebilirdik. O zamanlar müziğimizde söylemeye çalıştığımız tüm diğer şeyleri gölgede bıraktı.”

Jim Seals ve Dash Crofts Bahai Dinini Uyguladı

Jim ve Dash, Bahai dinini Los Angeles’taki yöneticilerinden öğrendiler. Hızla dönüştürdüler. “O ve ailesi Bahai’ydi ve Cuma gecesi bu ocakbaşı toplantılarını evlerinde yapacaklardı. Sokak insanı, doktorlar, üniversite hocaları ve herkes oradaydı. Ve konuştukları şeyler, cevap vermek şöyle dursun, soruyu bile soramadım: ruh, zihin ve ruh arasındaki fark, ölümden sonraki yaşam. Bazen sabahın 3’üne kadar bazı şeyleri tartışırdık,” dedi Jim. Los Angeles zamanları.

Jim Seals, Dash Croft ile Yolları Ayrıldıktan Sonra Kosta Rika’ya Taşındı

Seals & Crofts en son 1978’de yayınlanan “You’re the Love” ile Top 40 listesine giren bir şarkı gördü. Bütün müzikler. 1980 projesinden kısa bir süre sonra kendi yollarına gittiler, En Uzun Yol. Seals’ın daha sonra çocuklarını eşiyle birlikte büyütmek için Kosta Rika’ya taşındığı bildirildi. Eşi Ruby ve üç çocuğu tarafından yaşatılmıştır. Yeşu, Julietteve Sutherland.
Kaynak : https://hollywoodlife.com/feature/who-is-jim-seals-4759822/

Yorum yapın

SMM Panel