Jill Duggar Bugün Tartışmalı Ailesiyle Nerede Duruyor?


Eski IBLP üyesi Emily Elizabeth Anderson Dizide, kendisi ve diğer dokuz kadın 2016’da Gothard’a cinsel taciz ve taciz iddiasıyla dava açtığında kimliğinin açıklanmasını tercih ettiği için Jane Doe III olduğunu paylaşıyor.

Gothard’ın 14 yaşındayken onu ev okulunu bırakmaya ve IBLP’nin Chicago merkezinde “süresiz olarak” yaşamaya davet ettiğini hatırlıyor. Ona babasının artık onu sevmediğini ve “onun üzerindeki tüm otoritesini kaybettiğini”, bu nedenle Gothard’ın “onun yeni otoritesi olacağını” söyledi.

Elizabeth, Gothard’ın onu ofisine getirdiği ve yalnız kalacaklarını varsayarak bir erkek asistanın hala çalıştığını görünce gözle görülür şekilde irkildiği bir akşamı anlatıyor.

Gothard, sonunda suçlu değilse de “uygunsuz” bir şekilde hareket ettiğine karar veren cinsel suistimal iddialarına ilişkin bir hukuk müşaviri soruşturmasının ortasında Mart 2014’te IBLP yönetim kurulundan istifa etti. IBLP, Haziran 2014’te soruşturmanın bulgularını paylaştığında, Gothard daha sonra silinen bir açıklamada, “Genç bayanlarla el ele tutuşma, sarılma ve ayaklarına veya saçlarına dokunma eylemlerim sağduyu sınırlarını aştı ve yanlıştı” dedi.

Şimdi 88 yaşında olan E!’nin yorum talebine cevap vermedi ve dizi için yorum yapmaktan kaçındı. Daha önce cinsel istismar iddialarını reddetmişti.

Davacılar 2018’de davalarını geri çektiler ancak Recovering Grace’e (IBLP mezunları ve evde eğitim müfredatı için çevrimiçi bir destek topluluğu olan Advanced Training Institute) “iddialarını” “geri almadıklarını” veya Gothard’ın sahip olduğuna inandığımız hesaplanamaz zararı göz ardı etmediklerini söylediler. eylemleri ve belirli öğretileri tarafından yapılır.”

Elizabeth, zamanaşımına ve mali yüke ek olarak neden Gothard’ı mahkemede takip etmeyi bıraktıklarını şovda açıklayarak, “Hayatınızın en korkunç anılarını sürekli olarak yeniden canlandırıyor ve onları tekrar tekrar anlatıyor. İlerlemeye karar verirseniz. bir durumda, üzerinize almaya devam edeceği duygusal bedeli fark etmeniz de önemlidir. Açıkçası, maliyet çok yüksekti.”

Jinger Duggar2023 anılarında IBLP’den ayrılışını detaylandıran , Gothard’ın yasal sorunlarına yanıt olarak görünüşte yorum yapan tek aile üyesiydi. O 2018’de tweetlendi Hristiyanken, “Bunu tweetleyerek dürüst ve kendime karşı dürüst olmalıyım. Bill Gothard’ı ve İncil Enstitüsü’nü desteklemiyorum. [sic] Yaşam İlkeleri herhangi bir şekilde, şekilde veya biçimde. Onun ‘öğretilerini’ son derece sorgulanabilir buluyorum.”


Kaynak : https://www.eonline.com/news/1376155/where-jill-duggar-stands-with-her-controversial-family-today?cmpid=rss-syndicate-genericrss-us-top_stories

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir