Jacqueline Kennedy’nin Oğlu John F. Kennedy Jr. İle Eşsiz Bağının İçinde


Ve böylece, Jackie Kennedy’nin ailesinin güvenliğine yönelik acil korkusu başlayacaktı, Başkan Kennedy’nin ünlü bir şekilde genç öleceği önsezisini yanında taşıması ve kendisini bu kadere terk etmesi gerçeğiyle hiç de hafiflemiyordu. En sevdiği şiirdi Alan Seeger“Ölümle Randevum Var.”

Ancak Amerika Birleşik Devletleri’nin 35. başkanı, düşkün bir babaydı ve en azından çocuklar doğduktan sonra, biraz daha özenli bir kocaydı. O ve Jackie, gömme dolapla birbirine bağlanan ayrı yatak odalarında uyudular, ancak 1963’ün başında tekrar hamile kaldı. Oğul Patrick, 9 Ağustos 1963’te 2 günlükken öldü. Beş hafta erken gelmişti, ağabeyi gibi akciğerleri de gelişmemişti, ama John Jr.’ı rahatsız eden daha ciddi bir solunum rahatsızlığı vakasından mustaripti.

Jackie depresyona girdi ve dört hafta boyunca ablasıyla Ege Denizi’ni dolaşarak geçirdi. Lee Radziwill ve Lee’nin iyi arkadaşı, Yunan denizcilik patronu Aristoteles Onassis325 metrelik yatında kız kardeşleri ağırlayan, Christina. Onassis’in işi ABD’de cezai soruşturmalara konu olmuştu, bu yüzden hem başkan hem de başsavcısı Bobby Kennedy ona aşinaydı.

Acı tatlı, Jackie ABD’ye döndüğünde, yeniden seçim kampanyası başlatılırken kocasının yanında olması gerektiğini bilerek, Kennedy’ler 10 yıllık evliliklerinde belki de hiç olmadığı kadar yakınlaştılar.


Kaynak : https://www.eonline.com/news/1059214/a-place-in-history-inside-jacqueline-kennedy-s-unique-bond-with-son-john-f-kennedy-jr?cmpid=rss-000000-rssfeed-365-topstories&utm_source=eonline&utm_medium=rssfeeds&utm_campaign=rss_topstories

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir