İngiliz Kraliyetleri Tahta Geçtiklerinde İsimlerini Nasıl Seçiyor?


Taç George II’ye geçti ve daha sonra George III (George II’nin torunuydu ve onun yerine geçti çünkü onun babası, Prens Frederick ölmüştü) bu çizgide üç isimle doğan ilk kişiydi, George William Frederick. Ve sonra George III’ün oğlu ve halefi George IV (doğum George Augustus Frederick), kızına ve tek varisine bir göbek adı verdi.

Ancak Prenses Charlotte Augusta babasından önce öldü, bu yüzden George IV’ün küçük kardeşi, bir başka William Henry, onu Kral William IV olarak başardı. (Yani, mevcut Prens Williamhüküm süren hükümdarın en büyük oğlu olarak şimdi Galler Prensi olan William Arthur Philip Louis, büyük olasılıkla William V olacaktır.)

Ayrıca IV. William da hayatındaki hiçbir hanımla bunu resmileştirme zahmetine girmedi, bu yüzden sayısız çocuğu onun yerine geçemedi. O öldüğünde, monarşi yeğenine döndü. sadece William’ın yaşayan en genç kardeşi Prens Edward’ın meşru çocuğu.

O yeğen Kraliçe Viktorya63 yıl ve yedi ay tahtta kalan Kraliçe II. Elizabeth’in 2016’da rekoru kırmasına ve 70 yıl saltanat sürmesine kadar rekordu.


Kaynak : https://www.eonline.com/news/1329129/how-british-royals-pick-their-names-once-they-re-on-the-throne?cmpid=rss-000000-rssfeed-365-topstories&utm_source=eonline&utm_medium=rssfeeds&utm_campaign=rss_topstories

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir