İlk Fragman, Resmi Başlık ve Daha Fazla Güncelleme – Hollywood Life


Daha fazla servet ve zafer önümüzde! İkonik film serisi Indiana Jones beşinci taksitini 2023’te alacak. Yaklaşan filmin tam adı nihayet açıklandı: Indiana Jones ve Kader Kadranı. 1 Aralık’ta yayınlanan ilk fragman, bekleyen tüm aksiyona ve aradaki dinamiğe bir göz attı. Harrison Ford Ve Phoebe Waller-Köprüsü. Harrison, Şubat 2023’te bir röportajda film hakkında daha fazla bilgi verdi. Hollywood Muhabirifilmde kısaca yaşlanmaya karşı dürüst tepkisini verdiği yer.

ındiana jones 5 belli ki Harrison yeniden başrolde, ancak aynı zamanda seriye pek çok yeni yüz de görecek! İlk fragman Eylül 2022’de D23 Expo’da gösterildi ve Harrison sahneye çıkıp izleyicilere film hakkında konuşurken duygulandı. HollywoodYaşamı Yeni filmle ilgili tüm detaylar sizin için burada!

Harrison Ford
Harrison Ford, ‘Indiana Jones and the Dial of Destiny’de. (Lucas filmi)

ındiana jones 5 Yayın tarihi

Indiana Jones ve Kader Kadranı 30 Haziran 2023’te sinemalarda olacak. Yeni film, son devam filminden 15 yıl sonra vizyona girecek. Indiana Jones ve Kristal Kafatası Krallığı, Mayıs 2008’de vizyona giren film, 2016’da ilk duyurulduğunda Temmuz 2019’da gösterime girmişti. Son teslim tarihi, ancak yapım gecikmeleri ve COVID-19 salgını, Disney’in filmin Ekim 2021’de 30 Haziran 2023’te vizyona gireceğini duyurmasından önce filmi birkaç kez geri aldı. Çeşitlilik. Disney, filme ilk bakışını Mayıs 2021’de verdi.

İlk Fragman, Resmi Başlık ve Daha Fazla Güncelleme – Hollywood Life
Harrison Ford, ilk ‘Indiana Jones 5’ fotoğrafında görülüyor. (Disney)

ındiana jones 5 Kast ekibi

Tabii ki, Harrison’ın Indy olarak geri dönmesi herhangi bir oyuncu için çok önemli. Indiana Jones film! Maceracı arkeolog rolünü yeniden canlandırırken, Yıldız Savaşları film vizyona girdiğinde aktör en az 80 yaşında olacak. Yaşlanıyor olmasına rağmen kimse Indy’yi Harrison gibi oynayamaz. Mayıs 2019’da yaptığı bir röportajda herkesin kendisinin yeniden seçilmeyeceğini bildiğinden emin oldu. Bugün. “Ben Indiana Jones,” dedi. “Ben gittiğimde o da gitmiştir. Bu kolay.”

Bazı hayranların sevilen kahramanın yaşlandığını görmek konusunda çekinceleri olsa da, oyuncu 2008’de yaptığı bir röportajda Kristal Kafatasının Krallığı. “Yılları kayıtsız şartsız kabul edin. Problem ne? Adam 18, 20 yaş büyük. Ne olmuş?” söyledi Haftalık eğlence 2008 yılında. ““Aaaaw, o daha yaşlı.” Şey, s**t, evet. Ve bu arada? sen de öyle yani… Sen! Kahrolası aynaya bir bak!”

Yapımcılar, aktörün kendi filminde bahsettiği açılış sekansında Harrison’ın yaşını küçültmek için teknolojiyi kullandılar. THR röportaj. Harrison, “Bu durumda nasıl başarıldığını görene kadar fikri hiç sevmedim – bu, gördüğüm diğer filmlerde yapıldığından çok farklı,” dedi. “Lucasfilm ile çeşitli konularda çalıştığım 40 yıl boyunca, basılı ya da baskısız filmimin her karesine sahipler. Sahneyi canlandırabiliyorum ve onlar da beni aynı açı ve ışıkta bulmak için yapay zeka ile filmin her adımını inceliyorlar. Tuhaf ve işe yarıyor ve benim yüzüm.

Başrolde Harrison dışında, dizi için tonlarca yeni yüz var. Indiana Jones devamı Kadroda Indy dışında şu isimler de yer alıyor: Phoebe Waller-Köprüsü, Toby Jones, Mads Mikkelsen, Boyd Holbrook, Shaunette Renée Wilson, Ve Antonio Banderas açıklanmayan rollerde. Mads hakkında söylenecek sadece iyi şeyler vardı Hindistan 5 ile Mayıs 2021 röportajında çarpıştırıcı. Tekrar ziyaret ettiğini açıkladıktan sonra Kayıp Akıncılar ark, oyuncu kadrosuna alındıktan sonra, yaklaşan devam filmi hakkında övgüler yağdırdı. “Büyüdüğüm bu franchise’ın bir parçası olmak büyük bir onur” dedi. “Daha önce senaryoyu okumama izin verdikleri için şanslı bir durumdayım. Ve evet, olmasını dilediğim her şeydi, yani harikaydı.”

Phoebe Waller-Köprüsü
Phoebe Waller-Bridge ve Harrison Ford, ‘Indiana Jones 5’te. (Lucas filmi)

Bazı yeni oyuncular açıklanırken, hayranların onları bir daha görüp görmeyeceklerini merak ettikleri tonlarca yıldız var. Indiana Jones devamı Karen Allen, Indy’nin karısını oynayan Kristal Kafatası Krallığı) Marion Ravenwood, Haziran 2021’de yaptığı bir röportajda hayranların onu tekrar “görebileceğini” söyledi. FilmWeb. Sunucuya “Zaman gösterecek,” dedi, ancak filmin IMDb sayfasında henüz açıklanmadı!

Oyuncuların yanında, ındiana jones 5 aynı zamanda serinin filmlerinden birinin yönetmenliğini üstlenmeyeceği ilk sefer olacak. Steven Spielberg veya yazan Yıldız Savaşları yaratıcı George Lucas. LucasFilm 2012’de satıldığında şirketin başkanı Kathleen Kennedy ile birlikte projede yapımcı oldu. Frank Marshall Ve simon emanuel. George senaryoyu yazmamış olsa da, Hazır Oyuncu Bir yönetmen hala yönetici yapımcı olarak imzalanmıştır.

Mads Mikkelsen
‘Indiana Jones and the Dial of Destiny’de Mads Mikkelsen. (Lucas filmi)

Steven uzaklaşırken, Ford V.Ferrari müdür James Mangold için adım attı ındiana jones 5. Frank Marshall’ın övgüden başka bir şeyi yoktu. ındiana jones 5 yönetmen ile Mayıs 2020 röportajında çarpıştırıcı. “Franchise sevgisi. O harika bir film yapımcısı. Bence Harrison’la da bir ilişkisi var. Doğru zamanda, doğru parçaların bir araya gelmesiydi” dedi. Mangold, yönetmenliğin yanı sıra senaryoyu da yazdı. Jez Ve John Henry Butterworth.

Üretim bilgileri

Filmin çekimleri İskoçya, İngiltere, İtalya ve Fas’ta olmak üzere birçok kıtada gerçekleşti. Birleşik Krallık’taki North Yorkshire Moors’tan ilk set fotoğrafları Haziran 2021’de sızdırılmıştı. FilmWeb. Gece fotoğrafları, trenlerin ve motosikletlerin olduğu sisli bir set gösteriyordu.

Boyd Holbrook
Boyd Holbrook, ‘Indiana Jones 5’te. (Lucas filmi)

Filmin prodüksiyonu nihayet devam ederken, Haziran 2021’de bir dövüş sahnesi çekerken Indy’nin kendisi yaralanınca bir başka aksilik daha yaşandı. Bazı şeyler değişmiş olsa da, bu çekimleri hiç yavaşlatmadı. “Bir dövüş sahnesi için prova yaparken, Harrison Ford omzundan yaralandı. Disney, uygun tedavi süreci değerlendirilirken prodüksiyona devam edecek ve çekim programı önümüzdeki haftalarda ihtiyaç duyulduğunda yeniden yapılandırılacak” dedi. Son teslim tarihi Bir açıklamada.

Yıllarca bekledikten sonra, ındiana jones 5 yönetmen James Mangold, hayranlarıyla filmin çekimlerinin yavaşladığını paylaştı. O tweet attı bir hayrana yanıt verdi ve 1 Ocak 2022’de çekimlere “yaklaşık bir ay” kaldığını söyledi. Umarım filmde artık gecikme olmaz!

İlk Fragman, Resmi Başlık ve Daha Fazla Güncelleme – Hollywood Life
Harrison Ford, sette omuz yaralanması nedeniyle ‘Indiana Jones 5’in çekimlerine ara vermek zorunda kaldı. (Everett Koleksiyonu)

Arsa Nedir? ındiana jones 5

için ilk fragman ındiana jones 5 ilk olarak Eylül 2022’de D23 Expo’da gösterildi. Harrison, Phoebe ile sahneye çıktı ve beşinci film hakkında konuşurken duygulandı. “Bunun harika olduğunu söylemekten gurur duyuyorum,” dedi ve bunun muhtemelen Indiana Jones’u son kez oynayışı olacağını belirtmeden önce. “Budur. Senin için bir daha düşmeyeceğim!” dedi gülerek.

Fragman, Sallah’ın Indy ile geçmişteki maceralarını anmasıyla başlıyor. Indy, “O günler geldi ve geçti” diyor. Sallah, “Belki. Belki de değil.” Görüntüler, metro tünellerinde ata binme, araba kovalamacaları ve daha fazlası dahil olmak üzere pek çok destansı aksiyon içeriyor. Indy’nin Phoebe’nin canlandırdığı Helena’nın vaftiz babası olduğunu da öğreniyoruz.

takip olarak Kristal Kafatası Krallığı1957 yılında geçen serinin beşinci filmi 1960’ların sonlarında geçiyor. Harrison, Indy hakkında şunları söyledi: “Sevdiğim şey, onunla hayatının diğer filmlerinde gördüğümüzden farklı bir noktasında tanışıyor olmamız. THR. “Davranışları ve zamanını ne yaparak geçirdiği göz önüne alındığında, bu aşamada olması mantıklı. Jim’in bulduğu çok ilginç bir senaryo,” diye ekledi.

60’ların sallanan ilhamıyla birlikte, uzay yarışının filmde rol oynayacağına ve aksiyon-macera serisine biraz bilim kurgu havası vereceğine dair pek çok söylenti var. 1960’larda geçen bir film için Amerika Birleşik Devletleri ile Sovyetler Birliği arasındaki uzay yarışını biraz takip etmek inanılmaz derecede uygun olurdu.

Harrison ayrıca açıkladı THR beşinci filmden “eski Indy” şakalarının kesildiğini. “Kendisini bu durumda gözlemlediği ve ‘Burada ne halt ediyorum?’ dediği bir an var. Ama ‘hikaye hakkında konuşmak’ dediğim şeyden nefret ediyorum. Harrison, “İzleyicinin hikayeyi deneyimleme şansı bulduğu koşulları görmek istiyorum. “Bu konuda konuşmaktansa çağın şakası olan davranışlar yaratmayı tercih ederim.”

Ücretsiz HollywoodLife Günlük Bültenimizi Almak İçin Abone Olmak İçin Tıklayın en sıcak ünlü haberlerini almak için.
Kaynak : https://hollywoodlife.com/feature/indiana-jones-5-release-date-cast-4640117/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir