Hillary Clinton, Biden’ın MAGA Cumhuriyetçilerine ‘Yarı-Faşistler’ Demesini Savunuyor – Hollywood Life


Hillary Clinton, Joe Biden


Galeriyi görüntüle

İmaj Kredisi: Evan Vucci/AP/Shutterstock

Eski First Lady ve Dışişleri Bakanı Hillary Clinton Cumhurbaşkanına destek verdi Joe Biden MAGA Cumhuriyetçilerini “yarı-faşistler” olarak tanımladıktan sonra Görünüm 7 Eylül Çarşamba günü Alyssa Farah Griffin sordu cesur özellikle eski Başkanı aradığı için eleştirildikten sonra, açıklamanın “bölücü” olduğunu düşünüp düşünmediği konusunda ev sahibi Donald Trump’ın 2016 seçimleri sırasında destekçileri “içler acısı”. Clinton, başkanın Philadelphia konuşmasını güçlü bir mesaj ilettiği için övdü. “Yaptığı konuşmayı yaparak ülkeye çok önemli bir hizmet verdiğini düşünüyorum, çünkü çok fazla insan henüz Demokrasimizin ne kadar kırılgan olduğunun farkında değil ve kullandığı dili ikinci tahmin etmeyeceğim” dedi. başlamak.

Clinton, 6 Ocak’ta Capitol’e yönelik saldırının yanı sıra “şiddet tehditleri” ve “insanların ülkenin dağılmasıyla ilgili ifade ettikleri endişeleri” Amerikan Demokrasisinin durumuyla ilgili uyarı işaretleri olarak gösterdi. “Şahsen bunun güçlü ve gerekli bir konuşma olduğunu düşündüm” diye açıkladı.

Hillary Clinton, Biden'ın MAGA Cumhuriyetçilerine 'Yarı-Faşistler' Demesini Savunuyor – Hollywood Life
Biden ve Clinton 2016’daki bir etkinlikte yan yana oturuyorlar. (Evan Vucci/AP/Shutterstock)

Eski başkan adayı, Trump’ın destekçilerini “yarı-faşist” olarak tanımlamanın ne kadar güçlü olduğunun farkında olduğunu açıkladı, ancak bunu Cumhuriyetçilerin Demokratlar hakkında yaptığı benzer karşılaştırmalara benzetti. “Faşizm çok büyük bir kelimedir. Bunu biliyorum, ama sosyalizm de öyle ve Cumhuriyetçiler, insanların sağlık hizmeti almasını isteyen her Demokrat’a ‘sosyalist’ diyor” dedi. “Dilimize dikkat etmemiz gerektiğini düşünüyorum, ancak sorun şu ki, otoriter rejimlerin özelliklerini yaşarsanız, ne yazık ki Cumhuriyetçi tarafımızda çok fazla özellik görüyorsunuz.”

Biden’ın konuşması sırasında MAGA Cumhuriyetçilerinin inançları hakkında uyardı. Kısmen, “Donald Trump ve MAGA Cumhuriyetçileri, cumhuriyetimizin temellerini tehdit eden bir aşırılığı temsil ediyor” dedi. Cevabının sonlarına doğru Clinton, Cumhuriyetçileri sandıkta Trump ve destekçilerine karşı durmaya da çağırdı. Yaklaşan seçimlerde sağcı seçmenleri “oylamalarında sözlü, sesli olarak tüm bunları reddetmeye ve cumhuriyetçi partiyi eskiden olduğu yerde yeniden oluşturmaya” çağırdı. “Trump’ın partisi” olmanın Cumhuriyetçilerin geleceği için “tehlikeli” olduğu konusunda uyardı.

Clinton kızının yanında görünüyordu Chelsea yeni AppleTV+ şovlarını tanıtmak için cesur, çeşitli mesleklerde etkili kadınlarla konuşan anne-kız ikilisini içeriyor. Her iki kadın da konuştu HollywoodYaşam Salı günkü program için sanal bir basın toplantısında cesur olmanın önemi hakkında. Chelsea ayrıca Amerikalıları eşit hakların korunmasına yardımcı olmak için konuşmaya ve oy vermeye çağırdı. “Ayağa kalkmak, kesinlikle oy kullanmak için sesimizi kullanmaya devam etmek, aynı zamanda meydana gelen zararlara dikkat çekmek ve aynı zamanda dikkat çekmek ve iyiliği artırmak için sesimizi kullanmaya devam etmek için çok fazla cesaret gerektiğini düşünüyorum. olduğu yerde, kadınları korumaya, çocukları korumaya ve herkesin en iyi, dolu dolu hayatını yaşaması için daha fazla fırsat geliştirmeye çalışmak” dedi.


Kaynak : https://hollywoodlife.com/2022/09/07/hillary-clinton-biden-republicans-semi-fascists-the-view/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir