Hashimoto Hastalığı Savaşı Açıklandı – Hollywood Life


Hashimoto Hastalığı Savaşı Açıklandı - Hollywood Life


Galeriyi görüntüle

Resim Kredisi: Jojo Korsh/BFA.com/Shutterstock

  • Gigi Hadid, kardeşi Bella Hadid ile birlikte günümüzün en iyi süper modellerinden biri.
  • California yerlisi, pop yıldızı Zayn Malik ile bir kızı paylaşıyor
  • 2014 yılında Hashimoto hastalığından muzdarip olduğunu açıkladı

Gigi Hadid Temmuz 2023’te Cayman Adaları’nda kanunla çatıştı ve esrar bulundurmaktan tutuklandı. Olay, süper modelin özel uçağıyla havaalanına inip gümrükte çantasını araması sırasında meydana geldi. Gigi, havaalanının Tutuklu Gözaltı Merkezine götürüldü ve kefaletle serbest bırakıldı. İki gün sonra suçunu kabul etti, 1.000 dolar para cezasına çarptırıldı ve başka hiçbir suçlamayla karşılaşmadı. Daha sonra cilveli bir şekilde onun hakkında yorum yaptı. instagram.

Hashimoto Hastalığı Savaşı Açıklandı - Hollywood Life
Gigi Hadid Hashimoto hastalığına yakalanmıştır. (Jojo Korsh/BFA.com/Shutterstock)

Modelin temsilcisi tutuklanma haberini doğruladı. E! Haberler ve ekledi, “Gigi, tıbbi ruhsatla New York’ta yasal olarak satın alınan marijuana ile seyahat ediyordu. Ayrıca 2017’den beri Grand Cayman’da tıbbi kullanım için yasal. Onun sicili temiz ve adada kalan zamanının tadını çıkardı.

Gigi’nin tıbbi marihuana ruhsatına hangi koşul için sahip olduğu belli olmasa da, geçmişte Hashimoto Hastalığı ile mücadelesi konusunda açıktı. Gigi’nin otoimmün hastalıkla savaşı, onun hakkında söyledikleri ve bugün nasıl olduğu hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

Gigi Hadid’e Hashimoto Hastalığı Teşhis Edildi

Top model olarak adını duyurmaya çalışan Gigi’ye Hashimoto Hastalığı teşhisi kondu. 2018’de vücut şekillendiricilere karşılık verdi ve bir dizide hastalıkla mücadelesini anlattı. silinen tweetler. Şöyle yazdı: “Vücudumun yıllar içinde neden değiştiğini bulmaya bu kadar kararlı olanlar, 17 yaşında başladığımda bana henüz Hashimoto hastalığı teşhisi konulmadığını bilmiyor olabilirsiniz; Bana ‘endüstri için çok büyük’ ​​diyenleriniz bundan dolayı iltihaplanma ve su tutma görüyordu.

Hashimoto Hastalığı Savaşı Açıklandı - Hollywood Life
Gigi Hadid vücut şekillendiricilere alkışlarla karşılık verdi ve 2016’da teşhisini açıkladı. (Laurent VU/SIPA/Shutterstock)

bu rağbet dayanak noktası, bazı semptomlarını hafifletmek için “uygun şekilde ilaç verildiğini” ve ayrıca “tiroid seviyelerimin dengelenmesine yardımcı olan bütünsel bir tıbbi araştırmanın parçası olduğunu” söyledi. “Vücudumun nasıl göründüğünü daha fazla açıklamayacağım, tıpkı sizin ‘güzellik’ beklentinize uymayan bir vücut tipine sahip herkesin açıklamak zorunda olmaması gerektiği gibi. Sırf vücudumun nasıl olgunlaştığını anlamıyorsun diye beni o kutuya koymayı bırak.

Hashimoto Hastalığı Nedir?

Yetkililere göre, otoimmün bir hastalık olan Hashimoto hastalığı, vücudun kendi antikorlarının yanlışlıkla tiroid dokusuna saldırarak bez iltihabına yol açmasıyla ortaya çıkıyor. Mayo Kliniği İnternet sitesi. Semptomlar saç dökülmesi, kas zayıflığı, yorgunluk, depresyon ve kilo alımını içerebilir. Bu durum kadınlarda, özellikle orta yaşlı kadınlarda daha yaygındır ve lupus veya Tip 1 diyabet gibi diğer otoimmün hastalıkları olanlar için daha yüksek risk taşır. ABD’de yaklaşık 14 milyon insan Hashimoto hastalığından etkileniyor ve bu da onu oldukça yaygın hale getiriyor. Tedavisi olmamasına rağmen, Hashimoto genellikle hormon replasman tedavisi, diyet değişiklikleri ve diğer alternatif tedavilerle tedavi edilir.

Gigi Hadid ne kadar süredir hasta?

kız kardeşi Bella Hadid Hashimoto teşhisini ilk olarak Aralık 2016’da açıkladı. Reebok’un New York City’deki #PerfectNever etkinliğinde Gigi, “Metabolizmam bu yıl gerçekten çılgınca değişti,” dedi. İnsanlar. “Hashimoto hastalığım var. Bu bir tiroid hastalığı ve bunun için ilaç almayalı iki yıl oldu.”

Hastalığı, o sıralarda Victoria’s Secret Fashion Show’a nasıl hazırlandığı konusunda rol oynadı. “Daha fazla kilo vermek istemedim” diye ekledi. “Sadece doğru yerde kaslara sahip olmak istiyorum ve eğer popom biraz daha canlanırsa, o zaman bu iyi.”

Gigi mücadelesinde yalnız değil, çünkü bir avuç ünlü hastalıkla mücadelelerini kamuoyuna açıkladı. Zoe Saldana, Kim Cattrall, Ve Gina Rodriguez.

Gigi Hadid Bugün Nasıl?

Hashimoto Hastalığı Savaşı Açıklandı - Hollywood Life
Gigi Hadid, teşhise rağmen bugün gelişiyor. (Mat Baron/BEI/Shutterstock)

ile samimi bir röportajda Blake Canlı Mayıs 2018 kapak hikayesi için Harper’s Bazaar, Gigi, tiroiditin neden olduğu kilo kaybı konusunda gerçek oldu. Blake’e, “Seçme şansım olsaydı, kıçımı geri alırdım ve birkaç yıl önce sahip olduğum t ***’ye sahip olurdum,” dedi. “Ama dürüst olmak gerekirse, pişmanlıkla geriye bakamayız. O zamanlar vücudumu seviyordum ve şimdi de vücudumu seviyorum” diye ekledi.

Ve Şubat 2023’te yapılan bir röportajda elle, otoimmün hastalığı teşhisi konulduktan sonra işte karşılaştığı fiziksel sınırlamalardan bahsetti. “Öğle molalarımda genellikle şekerleme yaparım ve öğle yemeğimi sonrasında saç ve makyaj rötuşu yaparken yiyeceğim. Bu sadece yıllardır uğraşmak zorunda olduğum bir şey. Bazen diğer zamanlardan daha iyidir,” diye açıkladı Gigi.

“Sahip olduğum sınırlardan biri, dinlenmeye ihtiyacım olduğunda bunu ekibime söylemek zorunda olmam” diye ekledi. “Bunu her zaman anlayışla karşıladılar ve cesaretlendirdiler ve bunun yanı sıra, sanırım benim için çalışmasını ve günü atlatmama ve elimden gelenin en iyisini yapmama neyin yardımcı olduğunu öğrendim.”

Görünüşe göre Gigi pozitif kalıyor ve teşhisiyle gelişmeyi öğreniyor. Çarpıcı birinin annesine şerefe!

Ücretsiz HollywoodLife Günlük Bültenimizi Almak İçin Abone Olmak İçin Tıklayın en sıcak ünlü haberlerini almak için.
Kaynak : https://hollywoodlife.com/feature/gigi-hadid-health-5138689/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir