Harvey Weinstein, Los Angeles Davasında 16 Yıl Hapse Mahkûm Edildi – Hollywood Life


harvey weinstein


Galeriyi görüntüle

İmaj Kredisi: Erik Pendzich/Shutterstock

harvey weinstein 16 yıl hapis cezası aldı Los Angeles’taki duruşmasında tecavüz ve cinsel saldırıdan suçlu bulunduktan sonra cezaevine girdi. Çeşitlilik. 70 yaşındaki rezil yapımcı jüri tarafından 19 Aralık 2022’de iki tecavüz ve beş cinsel saldırıdan suçlu bulundu. Şu anda New York’ta çekmekte olduğu 23 yıllık cezasına yenisi eklendi. 2020’de

Weinstein, Şubat 2013’te Bay C Oteli’nde, mahkemede Jane Doe #1 olarak anılan İtalyan bir modele saldırmaktan tecavüz, zorla oral çiftleşme ve cinsel ilişkiye girme suçlamalarıyla suçlandı. Cinsel darptan beraat etti. Jane Doe # 3 olarak anılan bir masaj terapistinin. Jüri üyeleri, cinsel taciz, zaptetme, zorla sözlü çiftleşme ve tecavüz suçlamalarıyla ikiye ayrıldı. Lauren Genç ve tarafından Jennifer Siebel Newsom (Kaliforniya Vali Gavin Newsom’un eş).

Harvey Weinstein, Los Angeles Davasında 16 Yıl Hapse Mahkûm Edildi – Hollywood Life
Harvey Weinstein, Ocak 2020’de New York’taki duruşması için geliyor. (Erik Pendzich/Shutterstock)

Weinstein’ın cezası, Şubat 2020’de New York’taki duruşmasında iki kadına cinsel saldırıdan ilk kez suçlu bulunmasından yaklaşık üç yıl sonra geliyor. Kendisine yöneltilen beş suçlamadan ikisinden suçlu bulundu, bunlar birinci dereceden cinsel saldırı. ve üçüncü dereceden tecavüz. Suçlamalardan 23 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

New York’taki mahkumiyetinin ardından hüküm giymiş tecavüzcü, Alden, NY’deki Wende Cezaevi’nde tutuldu. Temmuz 2021’de Los Angeles’taki ikinci duruşmasını beklemek üzere Los Angeles’ın İkiz Kuleler Cezaevi’ne iade edildi. Hapishanede kaldığı süre boyunca, Weinstein’ın temsilcileri parmaklıklar ardında sağlık sorunlarıyla karşı karşıya olduğunu söylediler. Kasım 2020’de ateşle mücadele ettiği için COVID-19 geçirmiş olabileceği bildirildi. Temsilcileri daha sonra yaptığı açıklamada virüsü taşımadığını söyledi. Los Angeles Times. “Bay Weinstein’ın ateşinin düştüğünü ancak halen yakından izlendiğini bildirebiliriz.” Yahuda Engelmayer, onun sözcüsü ve Craig Rothfeld, Düzeltme departmanı temsilcisi, çıkışa söyledi. “Bay. Weinstein, azalmaya, kötüleşmeye ve tedaviye ihtiyaç duymaya devam eden çok sayıda altta yatan sağlık sorunu nedeniyle çok yakından izlenmeye devam ediyor.”

Weinstein’a yönelik cinsel saldırı suçlamaları, her ikisinden de soruşturma parçaları ortaya çıktığında #MeToo Hareketi’ne dikkat çekmede önemli bir rol oynadı. New York Times Ve New Yorklu kendisine yöneltilen birçok cinsel saldırı iddiasını detaylandırdı. Her iki kanaldan da paylaşılan hikayeler, hem eğlence sektöründe hem de diğer sektörlerde çalışan birçok kadını öne çıkıp cinsel tacizle ilgili kendi deneyimleri hakkında konuşma konusunda ilham verdi. Hüküm giydikten sonra, bir dizi kişi ve yıldız, mahkemeyi onu suçlu bulduğu ve hapse mahkum ettiği için alkışladı.

Ücretsiz HollywoodLife Günlük Bültenimizi Almak İçin Abone Olmak İçin Tıklayın en sıcak ünlü haberlerini almak için.


Kaynak : https://hollywoodlife.com/2023/02/23/harvey-weinstein-sentenced-prison-los-angeles-trial/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir